Ухвала
від 01.11.2019 по справі 340/2723/19
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 листопада 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/2723/19

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали у справі

за заявою: Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, ЄДРПОУ 43142606)

до відповідача: комунального підприємства «Благоустрій» Олександрійської міської ради (28000, Кіровоградська область, м.Олександрія, вул.Шевченка, 86, ЄДРПОУ 37583448)

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звернувся з позовом до комунального підприємства «Благоустрій» Олександрійської міської ради про стягнення заборгованості з податку на додану вартість за вересень 2019 року в сумі 142079 грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Розглянувши вказану заяву, судом встановлено, що заява подана без додержання вимог, встановлених ч. 2 ст. 283 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з огляду на наступне.

За приписами ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 1 Закону «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Тобто, Закон України "Про судовий збір" передбачає сплату судового збору за подання до суду позовної заяви чи будь-якої іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Закон України "Про судовий збір" визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об`єктів справляння та судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.

Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір наведено у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону.

Виходячи зі змісту статті 283 КАС України дана заява є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому, відповідно, вважається особливою формою позовної заяви, яка є об`єктом справляння судового збору.

Аналогічна правова позиція також викладена в ухвалі Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24.01.2019 р. у касаційному провадженні №К/9901/1712/19 у справі №640/18757/18, в ухвалі від 14.01.2019 р. у справі № 640/20001/18.

Так, за приписами ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб`єктом владних повноважень ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1921,00 гривень.

Таким чином, розмір судового збору, який повинен сплачуватися заявником при зверненні до адміністративного суду із даною заявою становить 1921,00 гривень.

Заявник не має пільг щодо сплати судового збору (не звільнений від сплати судового збору), відповідно до приписів ст.5 Закону України "Про судовий збір".

Отже, за звернення до суду із заявою, в порядку ст. 283 КАС України, ГУ ДПС у Кіровоградській області повинно сплачувати судовий збір.

Проте, доказів сплати судового збору у визначеному розмірі заявником суду надано не було.

Згідно з ч. 3 ст. 283 КАС України, у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до неї документів.

Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною десятою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

За таких обставин заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.

Суд також звертає увагу на максимально короткі строки, встановлені у ст.283 КАС України, що також впливає на можливість швидкого реагування, у даному випадку, для усунення недоліків заяви та виконання вимог суду.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне встановити строк: до 13 год. 00 хв. 01.11.2019 для усунення вказаних вище недоліків поданої заяви.

Керуючись ст. ст.160, 161, 169, 241, 248, 283 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Заяву Головного управління ДПС у Кіровоградській області до комунального підприємства «Благоустрій» Олександрійської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви до 13 год. 00 хв. 01.11.2019.

Роз`яснити заявнику, що у разі неусунення недоліків заяви у встановлений судом строк, остання буде вважатися неподаною та повернута заявнику.

Копію ухвали невідкладно надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.11.2019
Оприлюднено05.11.2019
Номер документу85351104
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —340/2723/19

Ухвала від 01.11.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

Ухвала від 01.11.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні