ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.005619
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 листопада 2019 року
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріали позовної заяви дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії Надра України Західукргеологія до Стрийської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а :
на розгляд суду надійшла позовна заява дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії Надра України Західукргеологія (далі - ДП НАК Надра України Західуркгеологія ), з вимогами:
- визнати бездіяльність Стрийської міської ради щодо не прийняття добровільної відмови ДП НАК Надра України Західуркгеологія від права постійного користування земельною ділянкою за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Сколівська, 18, неправомірною;
- зобов`язати Стрийську міську раду звернутися до органів державної реєстрації з повідомленням щодо прийняття рішення про припинення права постійного користування ДП НАК Надра України Західукргеологія земельною ділянкою за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Сколівська, 18.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 55 КАС України, юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Таким чином, право на подання і підписання позовної заяви від імені юридичної особи має особисто керівник уповноважений на це законом чи установчими документами.
Як вбачається з позовної заяви, така підписана Штикало Д.І. як директором дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії Надра України Західукргеологія .
Однак, до матеріалів позову не надано доказів на підтвердження займаної посади цієї особи та повноважень на вчинення юридично значимих дій від імені ДП НАК Надра України Західукргеологія .
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з п. п. 4, 5, 9 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
У другому пункті позовних вимог позивач просить суд зобов`язати Стрийську міську раду звернутися до органів державної реєстрації з повідомленням щодо прийняття рішення про припинення права постійного користування ДП НАК Надра України Західукргеологія земельною ділянкою за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Сколівська, 18.
Втім, жодного обґрунтування такої вимоги зобов`язального характеру, в тому числі покликання на нормативне регулювання, на підставі якого відповідач зобов`язаний звертатися до органів державної реєстрації з повідомленням щодо прийняття рішення про припинення права постійного користування земельною ділянкою, позовна заява не містить.
Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (із наступними змінами і доповненнями).
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921,00 грн.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У позовній заяві позивачем об`єднано дві вимоги немайнового характеру, відтак, судовий збір за подання цього позову ставить 3824 (1921*2) грн.
Втім, до матеріалів позовної заяви не додано документа, що підтверджує сплату судового збору. Вказане підтверджується актом, складеним відділом діловодства та обліку звернень громадян (канцелярія) Львівського окружного адміністративного суду від 30.10.2019, відповідно до якого під час розкриття конверта (пакета), надісланого ДП НАК Надра України Західукргеологія , виявлені такі недоліки: відсутні додатки, вказані у позовній заяві, а саме докази сплати судового збору.
Відтак, позивачу слід долучити оригінал документа про сплату судового збору за вимоги немайнового характеру за платіжними реквізитами: отримувач коштів: УКуЗалiз.р м.Льв/Залізничний/22030101; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA698999980000034315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: 101; судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).
Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі "Судовий збір" а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя
п о с т а н о в и л а :
позовну заяву дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії Надра України Західукргеологія до Стрийської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб: скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) або здати в канцелярію суду позовну заяву та її копії для відповідача, в якій викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свою вимогу зобов`язати Стрийську міську раду звернутися до органів державної реєстрації з повідомленням щодо прийняття рішення про припинення права постійного користування ДП НАК Надра України Західукргеологія земельною ділянкою за адресою: Львівська область, м. Стрий, вул. Сколівська, 18; долучити належний документ, що підтверджує займану посаду Штикало Д.І. та повноваження цієї особи на вчинення юридично значимих дій від імені ДП НАК Надра України Західукргеологія ; долучити оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 3824 грн за вказаними в мотивувальній частині реквізитами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Сидор Н.Т.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 04.11.2019 |
Номер документу | 85361479 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні