Справа №295/15744/19
1-кс/295/8205/19
УХВАЛА
Іменем України
17.10.2019 року м. Житомир
Слідчий суддяБогунського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 ,при секретаріс/з ОСОБА_2 ,за участіслідчого ОСОБА_3 ,розглянув винесенев кримінальномупровадженні №32019060000000028 від 27.09.2019 слідчим по кримінальному провадженню заступником начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Житомирській області майором податкової міліції ОСОБА_3 , клопотання про проведення обшуку та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
У клопотанні слідчий зазначає, що відомості щодо даного кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.09.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що громадяни ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою, у продовж 2019 року здійснюють незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а також збут та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, алкогольних напоїв та здійснюють їх незаконне виготовлення, що становлять загрозу для життя і здоров`я людей.
Так, оперативним підрозділом ГУ ДФС у Житомирській області у ході оперативно-розшукових заходів отримана інформація щодо осіб, причетних до незаконного виготовлення та розповсюдження фальсифікованих спирту та алкогольних напоїв, що становлять загрозу для здоров`я та життя людей, а також місць (адрес) їх незаконного зберігання та виготовлення.
Згідно рапорту оперативного підрозділу від 02.10.2019, ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) здійснює незаконне виготовлення алкогольних напоїв та зберігає спирт та іншу сировину для їх виробництва в складському приміщенні, що розміщене на території без присвоєного кадастрового номеру та розташоване поміж земельних ділянок № 3224010100:03:004:0005 та № 3224010100:03:004:0002 у м. Сквира Київської області.
За даною адресою можуть зберігатись незаконно виготовленні алкогольні напої (у тетрапакетах типу «beg in box», скляній та пластиковій тарі), спирт та спиртовмісні рідини, обладнання, сировини, тари, вимірювальні пристрої та інше устаткування, що використовуються невстановленими особами для незаконного виготовлення, розмішування, розливу, упаковування незаконно виготовлених алкогольних напоїв, транспортні засоби, що завантажені незаконно виготовленими алкогольними напоями та спиртовмісними рідинами, «чорнова» неофіційна документація (рукописні записи), яка підтверджує придбання, транспортування, збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, та в якій містяться контакти постачальників, покупців спиртовмісної продукції та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування, пристрої відео фіксації та охорони, в яких міститься інформація щодо переміщення транспортних засобів та осіб на даній території, засоби зв`язку мобільні термінали, у яких містяться контакти постачальників/покупців спирту (спиртовмісних рідин) та відповідна переписка із спільниками за допомогою «месенджерів», що може бути використана як доказ, грошові кошти, одержані від збуту спирту та незаконно виготовлених алкогольних напоїв тощо.
Мотивуючи заявлене клопотання слідчий вказав, що у зв`язку з тим, що особам, причетним до незаконної діяльності з придбання, збуту необлікованого спирту та несанкціонованого виробництва алкогольних напоїв, що несуть загрозу життю та здоров`ю людей, достеменно відомо про протиправний характер своїх дій, враховуючи їх латентний характер, проведення інших слідчих дій та процесуальних заходів, окрім обшуку, зашкодить досудовому розслідуванню, так як існує загроза знищення (переміщення) речових доказів, що унеможливить притягнення винних осіб у міру своєї вини.
Крім того, зазначив, що вилучення у ході обшуку зазначених у клопотанні предметів, речей та документів необхідне для припинення вчинення злочину, встановлення та ідентифікації осіб, що сприяли його вчиненню, а також для подальшого використання при проведенні слідчих дій (в тому числі проведення судових експертиз) по кримінальному провадженню.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий вказав, що обшук, окрім виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, також планується з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу, тобто фальсифікованих спирту, спиртових дистилятів та алкогольних напоїв, що є підакцизними товарами, обіг яких регулюється спеціальними нормативно-правовими актами. Тобто, обшук є найбільш доцільним та ефективним в даному випадку способом відшукання та вилучення зазначених у клопотанні речей та предметів.
У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності відомості щодо будівель та споруд на території, що розташована між земельних ділянок № 3224010100:03:004:0005 та № 3224010100:03:004:0002 у м. Сквира Київської області, так і щодо самої земельної ділянки, відсутні.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши думку слідчого, який просив задовольнити клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Відтак, слідчим доведені обставини, що вказують на досягнення мети обшуку, клопотання слідчого ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУФР ГУ ДФС у Житомирській області майору податкової міліції ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи по даному кримінальному провадженню та особам, що діятимуть за дорученням слідчого, дозвіл на проведення обшуку складського приміщення та інших споруд, що розташовані на території між земельними ділянками № 3224010100:03:004:0005 та № 3224010100:03:004:0002 у м. Сквира Київської області, з метою відшукання та вилучення:
- незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, спиртових дистилятів, спиртовмісних рідин та інших підакцизних товарів щодо яких будуть існувати підстави вважати їх фальсифікованими та виготовленими в порушення вимог чинного законодавства України;
- обладнання, сировини, тари, вимірювальних пристроїв, інших засобів, що використовується для незаконного виготовлення, розмішування та розливу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, спиртових дистилятів, спиртовмісних рідин та інших підакцизних товарів;
- рукописних записів та документації, у тому числі «чорнової» (неофіційної), яка підтверджує придбання, транспортування та збут незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, спиртових дистилятів, спиртовмісних рідин та інших підакцизних товарів, де містяться контакти постачальників, покупців горілки та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування обладнання;
- транспортних засобів, які завантажені необлікованою сировиною для виготовлення спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, спиртових дистилятів, спиртовмісних рідин та інших підакцизних товарів;
- пристроїв відео фіксації та охорони, в яких міститься інформація щодо переміщення транспортних засобів та осіб на даній території;
- мобільних терміналів та інших засобів зв`язку, відомості у яких можуть бути використані як доказ обставин вчинення кримінального правопорушення;
- грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, в тому числі таких, походження яких під час обшуку встановити не можливо;
- предметів, що зберегли на собі відомості щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, сприяли його вчиненню або інші дані, які можуть бути використані як докази.
Встановити строк дії ухвали до 16.11.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85368015 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні