Рішення
від 01.11.2019 по справі 136/1218/19
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/1218/19

провадження № 2/136/390/19

РІШЕННЯ

іменем України

"01" листопада 2019 р. м. Липовець

Липовецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Кривенка Д.Т.

за участі секретаря судового засідання Марчук Н.А.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області про позбавлення батьківських прав, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду із вищевказаним позовом до відповідача, обґрунтовуючи підставність позову тим, що вони із відповідачем є батьками двох дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 23 грудня 2015 року шлюб між сторонами було розірвано. Фактично шлюбні стосунки припинені з грудня 2013 року. З того часу відповідач не цікавиться дітьми, не надає матеріальної допомоги на їх утримання, не приймає участі у їх вихованні, не цікавиться станом їх здоров`я, не дбає про їх утримання, не піклується про їх фізичний та духовний розвиток, не забезпечує необхідним харчуванням, медичним доглядом, лікуванням, не спілкується з ними, не проявляє будь-якої батьківської турботи, тобто ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків щодо утримання та виховання дітей, що стало підставою для звернення до суду позивача із даним позовом, в якому вона просить суд позбавити відповідача батьківських прав стосовно їх дітей.

У визначений судом строк відповідач не надала до суду відзиву, утім направив до суду заяву про визнання позову, справу просив розглядати у його відсутність.

Ухвалою суду від 12.07.2019 за клопотанням позивача було витребувано з Служби у справах дітей Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області Висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно його неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 та доньки ОСОБА_4 .

Позивач у судове засідання не з`явилась, однак надала заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, а розгляд справи проводити за її відсутності.

Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, згідно із направленою до суду заявою висновок про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача щодо його дітей підтримано, розгляд справи представник просив проводити за його відсутності.

З огляду на визнання позову відповідачем, суд вважає за доцільне ухвалити рішення за результатами підготовчого провадження в даному судовому засіданні, за відсутності сторін, на підставі зібраних у справі доказів, не здійснюючи при цьому фіксування судового засідання технічними засобами.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши усі зібрані у справі докази, встановив, що батьками дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є сторони спору згідно із свідоцтвами про народження дітей(а.с. 10, 11).

Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 23.12.2015 шлюб сторін розірвано(а.с.12, 13). Вказане рішення суду набрало законної сили.

За відомостями органу місцевого самоврядування (довідка видана Тарасівською сільською радою від 22.05.2019 за № 399), діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживають біля матері за адресою: АДРЕСА_1 , та перебувають на її утриманні (а.с.14). ОСОБА_2 на території Тарасівської сільської ради Жмеринського району не зареєстрований та не проживає (а.с.15 довідка від 22.05.2019 за №400).

Згідно із Актом обстеження матеріально-побутових умов проживання складеного 10.06.2019 комісією у складі:сільського голови Козаченко А.О., депутата Хайрової А.М. та секретаря сільської ради Гудима С.Г. (а.с.16) встановлено, що діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживають за адресою: АДРЕСА_1 , разом зі своєю матір`ю ОСОБА_1 та перебувають на її утриманні. Також з ними проживає співмешканець матері ОСОБА_6 , з яким вона перебуває у незареєстрованому шлюбі. Матеріально-побутові умови проживання задовільні, діти відповідно до їх віку забезпеченні усім належним, мати здійснює належний догляд за дітьми.

За відомостями виконавчого комітету Тарасівської сільської ради Жмеринського району (а.с.17, 18), ОСОБА_6 зареєстрований та проживає в с. Тарасівка разом із дружиною ОСОБА_1 , у незареєстрованому шлюбі разом із її дітьми, по місцю проживання вони характеризуються позитивно.

Відповідно до довідки виданої КНП Жмеринський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Жмеринської районної ради №69, батько ОСОБА_2 на медичні огляди з дітьми ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не приходив та здоров`ям дітей не цікавиться (а.с.19).

Згідно із довідками від 30.05.2019 виданих Тарасівською середньою загальноосвітньою школою І-ІІ ст. (а.с.21, 22), батько дітей ОСОБА_2 шкільним життям дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , за весь період навчання не цікавиться, жодного разу не був у школі.

Статтею 150 СК України передбачені обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини.

Згідно із ч. 4 ст. 155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини (п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України).

Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.89 року в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Пунктом 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року N 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" передбачено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Судом встановлено, що згідно із поданою до суду нотаріально засвідченою заявою (а.с.22), відповідач надав згоду на позбавлення його батьківських прав стосовно його дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , позовні вимоги визнав, з правовими наслідками позбавлення батьківських прав ознайомлений нотаріусом. Вказана заява посвідчена приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу 31.05.2019 та зареєстрована в реєстрі за №282.

Питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було предметом розгляду Служба у справах дітей Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, за наслідками якого було складено висновок від 25.09.2019, відповідно до якого визнано за доцільне позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно його неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Суд, оцінивши усі зібрані у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, дійшов висновку, що обставини наведені позивачем у позовній заяві доведені належними, допустимими та достовірними доказами, а їх зв`язок у сукупності є достатнім на підтвердження факту ухилення відповідача від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей.

За встановлених обставин, суд вважає, що достатні усі правові підстави для застосування крайніх заходів впливу до відповідача шляхом позбавлення його батьківських прав, отож позов слід задовольнити.

Відповідно до ч.2, 3 ст.166 С України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Судом було встановлено, що на виконанні Липовецького районного відділу державної виконавчої служби перебуває виконавчий лист виданий Жмеренським районним судом Вінницької області №130/2502/18 від 10.01.2019 про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання їх дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частки його заробітку (доходу) але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22.10.2018 і до повноліття дітей.

Крім цього, відповідач надав суду заяву про визнання позову.

Враховуючи, що визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб, суд приймає визнання відповідачем позову та виносить рішення про задоволення позову.

Відповідно доч.1ст.142 ЦПК України, суд вважає за доцільне повернути позивачеві з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Керуючись ст. 164, 166, 180-184, 191 СК України, ст. 2, 12, 13, 200, 206, 59, 263, 268, 273, 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_3 ; РНОКПП - НОМЕР_2 ), третя особа: Служба у справах дітей Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області (місцезнаходження: вул.. Б. Хмельницького, 14, м. Жмеринка, Вінницької області, 23100; ЄДРПОУ - 26340615) про позбавлення батьківських прав, - задовольнити у повному обсязі.

Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно його неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого нею при пред`явленні позову згідно квитанції № 1637-4076-2448-0842 від 26.06.2019, що становить 384, 20 гривень.

Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили надіслати органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів учасниками справи до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Д.Т. Кривенко

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.11.2019
Оприлюднено05.11.2019
Номер документу85371601
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —136/1218/19

Рішення від 01.11.2019

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 12.07.2019

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні