Справа № 444/2361/19
Провадження № 2/444/1324/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2019 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Ясиновський Р. Б.
секретар судового засідання Реміцька І.П.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Жовква цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мацошинської сільської ради Жовківського району Львівської області, третя особа: Жовківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_2 , що стверджено свідоцтвом про смерть. Ще до її смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її син, а його батько - ОСОБА_3 , що стверджено свідоцтвом про смерть. На день смерті ОСОБА_2 належала земельна ділянка площею 1,3193 га кадастровий номер 4622785800:04:000:0071 та площею 0,0502 га кадастровий номер 4622785800:04:000:0271, цільове призначення яких для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що стверджено Державними актами на право власності на земельні ділянки. При житті ОСОБА_2 склала заповіт, який посвідчила 12.04.2005 року в Мацошинській сільській раді. Вона заповіла середню земельну частку (пай) братові позивача - ОСОБА_4 , який про спадкування ні за заповітом, ні за законом не звертався протягом встановленого шестимісячного строку, а отже, пропустив строк прийняття спадщини. Місце його проживання чи перебування невідоме. Спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилася за законом.
Зазначає, що на день смерті бабусі він проживав з нею в будинку в с. Мацошин, який вона йому подарувала і вів з нею спільне господарство. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне їй майно за законом, право на яке має позивач як її внук, який проживав з нею на день смерті, прийняв спадщину і користується земельною ділянкою, яка належала померлій.
Вказує, що про спадкування він звернувся в Жовківську державну нотаріальну контору, однак йому відмовлено у видачі свідоцтва з мотивів необхідності повідомлення спадкоємця ОСОБА_4 , однак по даний час останній так і не звертався про спадкування, а місце його перебування невідоме. Одночасно йому роз`яснено про судовий порядок визнання права власності на земельні ділянки, які належали бабусі. Просить задоволити позов.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить такі задоволити.
Представник відповідача Мацошинської сільської ради Жовківського району Львівської області в підготовче судове засідання не з`явився, однак подав на адресу суду листа про розгляд справи у відсутності їх представника. Позовні вимоги визнають у повному обсязі.
Представник третьої особи Жовківської державної нотаріальної контори в підготовче судове засідання не з`явився, однак подав на адресу суду заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутності їхнього представника. Клопотань про відкладення справи від нього не надходило. При вирішенні питання по суті покладається на думку суду.
А тому, судом вирішено розгляд справи проводити за відсутності сторін по справі на підставі поданих до суду заяв та доказів.
Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Ч. 2 ст. 81 ЦПК України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Ч. 3 ст. 200 ЦПК України встановлено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.Так як відповідач не заперечує проти позовних вимог, фактично визнали їх, суд вважає за можливе ухвалити рішення за результатами підготовчого провадження.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м.Жовква Львівської області, із 18.07.2000 року зареєстрований в с. Мацошин Жовківського району Львівської області.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 .
З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого Мацошинською сільською радою, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача ОСОБА_3 . Те, що позивач є сином померлого ОСОБА_3 стверджено копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 .
З копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 вбачається, що його матір`ю є ОСОБА_2 , яка після одруження змінила прізвище на ОСОБА_2 , що стверджено витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя, виданого Жовківським РВ ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області. Отже, позивач є внуком померлої ОСОБА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 1266 ЦК України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
З копій Державних актів на право власності на земельну ділянку серії ЯП № 884944 та серії ЯП № 884945 вбачається що ОСОБА_2 на день смерті належала земельна ділянка площею 1,3193 га кадастровий номер 4622785800:04:000:0071 та площею 0,0502 га кадастровий номер 4622785800:04:000:0271, цільове призначення яких для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Жовківською державною нотаріальною конторою ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину з мотивів наявності заповіту щодо земельної частки (паю).
ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений 12.04.2005 року в Мацошинській сільській раді, яким вона заповіла середню частку (пай) брату позивача ОСОБА_4 , який про спадкування ні за заповітом, ні за законом не звертався протягом встановленого шестимісячного строку, а від так, пропустив строк для прийняття спадщини. ОСОБА_2 належала земельна ділянка передана їй у власність. Отже, спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилася на загальних підставах, а саме за законом, право на яку має позивач як спадкоємець п`ятої черги в порядку представлення.
Відповідно до ч.2 ст. 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно вимог ст. 1268 ЦК України позивач є таким, що прийняв спадщину, оскільки проживав з спадкодавцем на день смерті, що стверджено довідкою Мацошинської сільської ради. Інші спадкоємці про спадкування після смерті ОСОБА_2 ні за законом, ні за заповітом не зверталися.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права.
З врахуванням того, що відповідач визнає позовні вимоги, а також з врахуванням встановленого під час розгляду справи, суд приходить до висновку, що право позивача підлягає захисту в судовому порядку і у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог позивача ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 23, 141, 200, 247, 258-259, 264-265, 354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 ІПН НОМЕР_4 право власності в порядку спадкування за законом на земельні ділянки площею 1.3193 га кадастровий номер 4622785800:04:000:0071 та площею 0.0502 га кадастровий номер 4622785800:04:000:0271 цільове призначення яких, "для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" на території Мацошинської сільської ради, після смерті ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга з врахуванням п. 15.5 розділу ХIII "Перехідні положення" ЦПК України, тобто до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Ясиновський Р. Б.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2019 |
Оприлюднено | 05.11.2019 |
Номер документу | 85378537 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Ясиновський Р. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні