Справа № 727/11478/19
Провадження № 1-кс/727/4706/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2019 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2
за участю сторони кримінального провадження:
слідчого - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування №42019260000000102 від 21.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся слідчий з клопотанням про проведення обшуку.
В клопотанніпосилається нате,що гр.. України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , протягом серпня-вересня 2019р. придбали у мешканців Житомирської та Черкаської областей товарно-транспортні накладні (ТТН-ліс) на лісодеревину породи «дуб» об`ємом більше 350 м3. Поряд з цим, перевіркою придбаних фіктивних ТТН-ліс на предмет їх можливого використання при отриманні сертифікатів про походження лісодеревини іншими суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності, займався представник ДП «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр» при Чернівецькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який переслідуючи корисливу мету, використовував службове становище в інтересах вищевказаних осіб.
У подальшому, з метою легалізації вказаних товарно-транспортних накладних для їх використання під час отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів і відповідного здійснення експортних операцій з деревиною, 29.08.2019р. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , звернулись до начальника відділу експертиз Івано-Франківської торгово-промислової палати ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , для отримання експертних висновків про відповідність якості пиломатеріалів, які нібито виготовлені із лісоматеріалів зазначених у новопридбаних ТТН-ліс, хоча фактично жодних лісоматеріалів в дійсності не було. Далі, надавши неправомірну вигоду ОСОБА_8 , останні отримали згадані висновки від Івано-Франківської торгово-промислової палати на придбані ТТН-ліс, фактично без проведення будь-яких оглядів, досліджень та за відсутності лісодеревини. При цьому, також з`ясовано, що ОСОБА_6 , який будучи обізнаним у тому, що зазначені висновки Івано-Франківської торгово-промислової палати використовуватимуться у протиправних цілях, свідомо фінансував вказані заходи маючи на меті отримання прибутку від продажу документів на лісодеревину.
Водночас, встановлено, що вищевказані особи найближчим часом, мають намір використати підроблені документи та отримати відповідні сертифікати про походження лісодеревини породи «дуб» на підконтрольні ОСОБА_4 підприємства, а саме - ТОВ «Грінвуд Груп» (ЄДРПОУ:42595806, адреса: с. ЧагорГлибоцького району вул. Приміська 15) та ТОВ «НасеерТрейдерс» (ЄДРПОУ: 43097538, адреса: с. ЧагорГлибоцького району вул. Приміська 15), для замитнення і експорту чергової партії пиломатеріалів породи «дуб», виготовлених із лісодеревини вірогідно протиправного походження.
Вказує, що під час досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України виникла необхідність в проведенні обшуку в житлі де проживає ОСОБА_6 , з метою виявлення та вилучення грошових коштів, набутих протиправним шляхом внаслідок здійснення зазначених незаконних господарських операцій, бухгалтерської та податкової документації (договори, товарно-транспортні накладні, митні декларації, інвойси, касові ордери, документів пов`язаних із експортом пиломатеріалів породи «дуб» тощо), щодо придбання, переробки та експорту лісодеревини, печаток, штампів, що використовувались для надання законного вигляду вказаним протиправним господарським операціям,а також магнітних, електронних носіїв інформації, на яких містяться електронні документи щодо лісодеревини, засобів мобільного зв`язку, якими користуються при здійсненні протиправної діяльності, систем відеонагляду, накопичувачів відеозаписів, відеореєстраторів, зошитів, журналів, паперових носіїв інформації, в яких наявні записи щодо походження лісодеревини та записи про осіб, які надали таку деревину. Просить надати дозвіл групі слідчих на проведення обшуку житла за адресою: буд. АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ОСОБА_9 .
В судовому засіданні слідчий клопотання підтрималв з підстав викладених в ньому.
Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, оглянувши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, приходжу до наступних висновків.
Згідно ст. 234 ч.1 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукових осіб.
Згідно ст. 233 ч.2 КПК України, під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Встановлено, що до ЄРДР внесені відомості за №42019260000000102 від 21.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.
З матеріалівдоданих доклопотання, зокрема рапорту старшого о/у в ОВС 2 сектору ВКЗЕ УСБ України в Чернівецькій області ОСОБА_10 , оглянутих протоколів НСРД встановлено, що до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_6 і в житлі де приживає останній за адресою: буд. АДРЕСА_1 , можуть знаходитись предмети, документи та речі, які мають значення речового доказу у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що житло за адресою: буд. АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ОСОБА_9 .
Таким чином, враховуючи викладене, слід надати дозвіл на проведення обшуку житла та іншого володіння за адресою: буд. АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_6 , з метою відшукання та вилучення бухгалтерської та податкової документації (договори, товарно-транспортні накладні, митні декларації, інвойси, касові ордери, документів пов`язаних із експортом пиломатеріалів породи «дуб» тощо), щодо придбання, переробки та експорту лісодеревини, печаток, штампів, що використовувались для надання законного вигляду вказаним протиправним господарським операціям, а також магнітних, електронних носіїв інформації, на яких містяться електронні документи щодо лісодеревини, засобів мобільного зв`язку, якими користуються при здійсненні протиправної діяльності, систем відеонагляду, накопичувачів відеозаписів, відеореєстраторів, зошитів, журналів, паперових носіїв інформації, в яких наявні записи щодо походження лісодеревини та записи про осіб, які надали таку деревину.
Клопотання в частині надання слідчому дозволу на відшукання та вилучення грошових коштів здобутих злочинним шляхом, задоволенню не підлягає, оскільки слідчим не зазначено їх ідентифікуючих ознак, а тому підстав для надання дозволу на вилучення грошових коштів, окрім задіяних під час проведення контролю за злочином, суд не вбачає.
В ході судового розгляду на обґрунтування клопотання про проведення обшуку надано результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій, а тому відповідно до ст.107 ч.4 КПК України, необхідно заборонити доступ зі сторони захисту до результатів технічного запису з метою забезпечення недопустимості розголошення відомостей досудового розслідування.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.110, 233-236, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати групі слідчих СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_11 ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 дозвіл на проведення обшуку житла та іншого володіння за адресою: будинок АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та яке належить на праві приватної власності ОСОБА_9 ,з метоювідшукання тавилучення бухгалтерської та податкової документації (договори, товарно-транспортні накладні, митні декларації, інвойси, касові ордери, документів пов`язаних із експортом пиломатеріалів породи «дуб» тощо), щодо придбання, переробки та експорту лісодеревини, печаток, штампів, що використовувались для надання законного вигляду вказаним протиправним господарським операціям,а також магнітних, електронних носіїв інформації, на яких містяться електронні документи щодо лісодеревини, засобів мобільного зв`язку, якими користуються при здійсненні протиправної діяльності, систем відеонагляду, накопичувачів відеозаписів, відеореєстраторів, зошитів, журналів, паперових носіїв інформації, в яких наявні записи щодо походження лісодеревини та записи про осіб, які надали таку деревину, грошових коштів, задіяних під час проведення контролю за злочином.
В іншій частині клопотання відмовити.
Заборонити доступ сторін кримінального провадження з боку захисту до результатів технічного запису.
Строк дії ухвали 30 днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Копію цієї ухвали мені вручено
(підпис)
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85380619 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Мамчин П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні