ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Подільський районний суд міста Києва

Провадження № 1-кс/758/5270/19

Справа № 758/13906/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 жовтня 2019 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва Корнілова Ж.О., за участю секретаря судового засідання Шарупи В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області Терпила Олександра Івановича, за погодженням з прокурором у кримінальному провадженні- прокурором другого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Київської області Пірусом Ю.Ю.,, про відібрання зразків для експертизи (в порядку тимчасового доступу до речей і документів), -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області Терпило О.І., за погодженням з прокурором у кримінальному провадженні- прокурором другого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Київської області Пірусом Ю.Ю., звернувся до слідчого судді Подільського районного суду м. Києва з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

У клопотанні слідчий зазначає, що прокуратурою Київської області 17.12.2018 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення № 42018110000000455 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи Служби автомобільних доріг у Київській області з метою освоєння коштів виділених з державного та місцевого бюджетів, в грудні 2018 року проводили оплату за будівництво, ремонт та експлуатаційне утримання доріг державного значення Київської області, на підставі документів які містять завідомо неправдиві відомості оскільки роботи фактично не проведені або проведені не в повному обсязі.

Так встановлено, що 11.10.2018 службові особи Служби автомобільних доріг у Київській області уклали Договір № 412Д-18 на послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т-10-01 Ворзель-Забуччя-/Київ-Чоп/ км 0+000 - км 12+400 (окремими ділянками) з ВАТ Дорожньо-будівельний трест №4 м. Брест код ЄДРПОУ 26627386 на суму 86 999 999 грн.

На даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність у перевірці достовірності відомостей внесених до проектно-кошторисної та фінансово-звітної документації по зазначеному договору підряду, з метою підтвердження фактично виконаних обсягів будівельних робіт складеним документам та сумам витрачених коштів.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий зобов`язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

На цій підставі слідчим для встановлення відповідності відомостей щодо фактично виконаних обсягів виконаних будівельних робіт по вказаними договорами підряду та їх якості, отримано ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва щодо проведення комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз НДЕКЦ МВС України судова будівельно-технічна експертиза. У зв`язку з чим, судовим експертом було направлено клопотання щодо відібрання зразків асфальтобетонної суміші та проведення лабораторного дослідження зразків улаштованого асфальту за вищезазначеними договором підряду.

З метою проведення зазначеної експертизи необхідно залучити дорожніх спеціалістів з відповідним обладнанням та інструментом для вирубки та замірів товщини шару дорожнього покриття та улаштування основ доріг відповідних об`єктів дослідження з подальшими лабораторними дослідженнями фізико-механічних властивостей кернів асфальтобетонних сумішей, відібраних з дорожнього полотна об`єкта дослідження у відповідності до вимог п. 21.8.18 ДБН В.2.3-4:2007 Автомобільні дороги , на рахунок використаного для його влаштування типу та марки асфальтобетону, коефіцієнту його ущільнення (в одиницях виміру кг/м3), інших шарів влаштованого дорожнього полотна тощо (лабораторні дослідження повинні бути виконані сертифікованою лабораторією).

Так, відповідно до вимог ДБН В.2.3-4:2007 Автомобільні дороги фізико-механічні властивості улаштованих асфальтобетонних сумішей контролюються за показниками випробування трьох кернів на кожні 9000 м2 покриття.

Служба автомобільних доріг у Київській області має в своєму підпорядкування дорожніх спеціалістів з відповідним обладнанням та інструментом для вирубки (відбору кернів) та замірів товщини шару дорожнього покриття та улаштування основ доріг.

На підставі вищезазначеного, на теперішній час органу досудового розслідування для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та з метою проведення комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи щодо перевірки обсягів та якості фактично виконаних будівельних робіт за договором підряду № 412Д-18 від 11.10.2018 на послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т-10-01 Ворзель-Забуччя-/Київ-Чоп/ км 0+000 - км 12+400 (окремими ділянками), необхідно відібрання зразків (кернів) улаштованої асфальтобетонної суміші у кількості необхідної для подальшого проведення лабораторних досліджень фізико-механічних властивостей і надання результатів випробувань судовому експерту.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 245 КПК України, порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів.

Тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Зразки улаштованого асфальтобетону, за договорами підряду укладеними Службою автомобільних доріг у Київській області з ВАТ Дорожньо-будівельний трест №4 м. Брест (код ЄДРПОУ 26627386) № 412Д-18 від 11.10.2018 на послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т-10-01 Ворзель-Забуччя-/Київ-Чоп/ км 0+000 - км 12+400 (окремими ділянками), у кількості необхідній для проведення лабораторного дослідження мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні та без їх вилучення в порядку тимчасового доступу до речей та документів неможливо провести судову будівельно-технічну експертизу, а також встановити вид і розмір шкоди, завданої вчиненим кримінальним правопорушенням.

Речі та документи, які зазначені в даному клопотанні, не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи наведене, слідчий просить задовольнити клопотання та надати дозвіл на відібрання у порядку тимчасового доступу до речей, а саме зразків асфальтобенного покриття та основ проїжджої частини автомобільної дороги Т-10-01 Ворзель-Забуччя-/Київ-Чоп/ км 0+000 - км 12+400 (окремими ділянками), улаштованого за договором підряду укладеним Службою автомобільних доріг у Київській області з ВАТ Дорожньо-будівельний трест №4 м. Брест (код ЄДРПОУ 26627386) № 412Д-18 від 11.10.2018, у кількості, необхідній для проведення лабораторного дослідження, з метою проведення судової комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи.

Дозвіл на відібрання у порядку тимчасового доступу до речей, слідчий просить надати з використанням спеціального обладнання для відібрання кернів та доручити спеціалістам Служби автомобільних доріг у Київській області, або іншій організації, яка має відповідне обладнання та сертифікацію.

Враховуючи викладене, слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий, прокурор в судове засідання не з`явився, слідчий звернувся до суду із заявою, в якій просить розглянути клопотання у його відсутність, клопотання підтримує.

Слідчий суддя ухвалив розглядати клопотання у відсутність слідчого.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з таких підстав.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Частиною 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що прокуратурою Київської області 17.12.2018 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення № 42018110000000455 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Враховуючи те, що зразки асфальтобенного покриття та основ проїжджої частини автомобільної дороги Т-10-01 Ворзель-Забуччя-/Київ-Чоп/ км 0+000 - км 12+400 (окремими ділянками), улаштованого за договором підряду укладеним Службою автомобільних доріг у Київській області з ВАТ Дорожньо-будівельний трест №4 м. Брест (код ЄДРПОУ 26627386) № 412Д-18 від 11.10.2018, у кількості, необхідній для проведення лабораторного дослідження, самостійно і в сукупності з іншими фактичними даними мають значення для встановлення істини, і можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні; зазначені зразки можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області Терпила Олександра Івановича - задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП в Київській області полковнику поліції Терпилу Олександру Івановичу дозвіл на відібрання у порядку тимчасового доступу до речей, а саме зразків асфальтобенного покриття та основ проїжджої частини автомобільної дороги Т-10-01 Ворзель-Забуччя-/Київ-Чоп/ км 0+000 - км 12+400 (окремими ділянками), улаштованого за договором підряду укладеним Службою автомобільних доріг у Київській області з ВАТ Дорожньо-будівельний трест №4 м. Брест (код ЄДРПОУ 26627386) № 412Д-18 від 11.10.2018, у кількості, необхідній для проведення лабораторного дослідження, з метою проведення судової комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Ухвала виготовлена у двох примірниках, один з яких знаходиться в матеріалах справи.

Слідчий суддя Корнілова Ж.О.

Дата ухвалення рішення 31.10.2019
Зареєстровано 05.11.2019
Оприлюднено 06.11.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону