Ухвала
від 01.11.2019 по справі 607/25784/19
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.11.2019 Справа №607/25784/19

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання прокурора Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду в межах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019211180000065 від 05.08.2019 року за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.4 ст. 240 КК України, із клопотанням про арешт майна, у якому просить накласти арешт на із забороною відчуження і користування на майно: вантажний автомобіль марки КАМАЗ, д.н.з. НОМЕР_1 зеленого кольору, шасі: НОМЕР_2 та ключі від нього, свідоцтво реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 власник ТОВ «Домобудівник», протокол перевірки технічного стану транспортного засобу серії НОМЕР_4 , поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії № АО4062735, екскаватор марки ATLAS 1604K, заводський номер НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_6 та ключі від нього, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 власник ПП «Інвест-Родина», поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії №АО4370500, бульдозер на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків та ключі від нього. Траснопортні засоби КАМАЗ, д.н.з.: НОМЕР_1 та екскаватор марки ATLAS 1604Kд.н.з. НОМЕР_6 , бульдозер на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків залишити на території за адресою м.Тернопіль вул. Микулинецька, 46, яка належить на праві власності Тернопільській міській раді та знаходиться на праві постійного користування у ТОВ «Світовид-1» (код ЄДРПОУ:41312861 м. Тернопіль вул. Микулинецька,46). Ключі від транспортних засобів КАМАЗ, д.н.з.: НОМЕР_1 та екскаватор марки ATLAS 1604K д.н.з. НОМЕР_6 , свідоцтво реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 власник ТОВ «Домобудівник», протокол перевірки технічного стану транспортного засобу серії АК №853788, поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії № АО4062735, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 власник ПП «Інвест-Родина», поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії №АО4370500, ключі від бульдозера на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків залишити при матеріалах кримінального провадження №42019211180000065.

Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів, встановлено, що Тернопільською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні кримінального провадження, відомості про яке, внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42019211180000065 від 05.08.2019 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.4 ст. 240 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що службові особи ПП «Інвест-Родина» в порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, із використанням спеціальної техніки (зокрема екскаватора з д.н.з. НОМЕР_6 ), загальнонебезпечним способом організували масштабний промисловий видобуток корисних копалин на земельній ділянці комунальної власності з кадастровим номером 6110100000:11:001:0061 за адресою м. Тернопіль вул. Микулинецька, 46.

Також, прокурором Тернопільської місцевої прокуратури, 30.01.2019 в ході проведення обшуку згідно ухвали слідчого судді від 25.10.2019 на місці події виявлено та вилучено вантажний автомобіль марки КАМАЗ, д.н.з.: НОМЕР_1 зеленого кольору, шасі: НОМЕР_2 навантажений піском та ключі від нього, свідоцтво реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 власник ТОВ «Домобудівник», протокол перевірки технічного стану транспортного засобу серії НОМЕР_4 , поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії № АО4062735, екскаватор марки ATLAS 1604K, заводський номер НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_6 та ключі від нього, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 власник ПП «Інвест-Родина», поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії №АО4370500, бульдозер на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що вилучені речі, зазначені в клопотанні, мають важливе значення під час розслідування даного кримінального провадження, будуть використані як докази протиправної діяльності та знаряддя кримінального правопорушення, тому просить клопотання задовольнити.

У судове засідання прокурор не з`явився, що не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії документів, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Зі змісту п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України вбачається, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони зберегли на собі сліди кримінального правопорушення.

Як вбачається із ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно доч.ч.2,3ст.170КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4)відшкодування шкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов),чи стягненняз юридичноїособи отриманоїнеправомірної вигоди. Увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїцієї статті,арешт накладаєтьсяна майнобудь-якоїфізичної абоюридичної особиза наявностідостатніх підставвважати,що воновідповідає критеріям,зазначеним устатті98цьогоКодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що вилучені речі, зазначені в клопотанні, мають важливе значення під час розслідування даного кримінального провадження, будуть використані як докази протиправної діяльності та знаряддя кримінального правопорушення, у зв`язку з чим слідчий суддя приходить до висновку, що з метою запобігання їх втрати чи зникнення, а відтак, необхідності збереження речових доказів у кримінальному провадженні, клопотання прокурора необхідно задовольнити, наклавши арешт на майно.

Одночасно роз`яснюю, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт із забороною відчуження і користування на майно: вантажний автомобіль марки КАМАЗ, д.н.з. НОМЕР_1 зеленого кольору, шасі: НОМЕР_2 та ключі від нього, свідоцтво реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 власник ТОВ «Домобудівник», протокол перевірки технічного стану транспортного засобу серії НОМЕР_4 , поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії № АО4062735, екскаватор марки ATLAS 1604K, заводський номер НОМЕР_5 , д.н.з. НОМЕР_6 та ключі від нього, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 власник ПП «Інвест-Родина», поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії №АО4370500, бульдозер на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків та ключі від нього.

Траснопортні засоби КАМАЗ, д.н.з. НОМЕР_1 та екскаватор марки ATLAS 1604K д.н.з. НОМЕР_6 , бульдозер на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків залишити на території за адресою м.Тернопіль вул. Микулинецька, 46, яка належить на праві власності Тернопільській міській раді та знаходиться на праві постійного користування у ТОВ «Світовид-1» (код ЄДРПОУ:41312861 м. Тернопіль вул. Микулинецька,46).

Ключі від транспортних засобів КАМАЗ, д.н.з. НОМЕР_1 та екскаватора марки ATLAS 1604K д.н.з. НОМЕР_6 , свідоцтво реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 власник ТОВ «Домобудівник», протокол перевірки технічного стану транспортного засобу серії АК №853788, поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії № АО4062735, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 власник ПП «Інвест-Родина», поліс обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності серії №АО4370500, ключі від бульдозера на базі трактора Т170 без будь-яких номерних та розпізнавальних знаків залишити при матеріалах кримінального провадження №42019211180000065.

Ухвала про арешт майна виконується негайно прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 .

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 .

Згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково, якщо буде доведено, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою при оголошенні ухвали протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85387822
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —607/25784/19

Ухвала від 01.11.2019

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дуда О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні