Ухвала
від 05.11.2019 по справі 917/1867/17
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"05" листопада 2019 р. Справа № 917/1867/17

Східний апеляційний господарський суд у складі судді-доповідача Мартюхіної Н.О.

розглянувши апеляційну скаргу Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, м. Кременчук, Полтавська область (вх. №3332 П/2) на ухвалу Господарського суду від Полтавської області 25.09.2019 (повний текст складено 30.09.2019) у справі№917/1867/19 (суддя Ореховська О.О.) за позовом до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий проект", м. Київ Товариства з обмеженою відповідальністю "Інструментальний завод", м. Кременчук, Полтавська область про за скаргою на бездіяльністьзобов`язання повернути плиту алюмінієву - алюмінієвий сплав марки АМг4,5 - Європейський стандарт EN AW - 5083 А1Mg4,5Mn 0,742 тони Товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий проект", м. Київ державного виконавця Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, м. Кременчук, Полтавська область

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17 задоволено скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий проект" від 22.08.2019, б/н на бездіяльність державного виконавця Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Перцевої В.Ю. під час виконання судового рішення у справі № 917/1867/17; визнано бездіяльність державного виконавця Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Перцевої В.Ю. під час виконання судового рішення у справі №917/1867/17 неправомірною; зобов`язано державного виконавця Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Перцеву В.Ю. усунути порушення.

Не погодившись з ухвалою, постановленою господарським судом першої інстанції, до Східного апеляційного господарського суду звернувся Крюківський відділ державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали суду, ухвалу Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17 скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий проект".

Розглянувши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17 суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із основних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження, ч. 2 ст. 124 Конституції України передбачає право особи на захист судом його прав.

Частиною 1 ст. 119 ГПК України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Згідно з п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Устименко проти України" (заява №32053/13) Суд дійшов висновку, що національні суди, вирішивши поновити пропущений строк оскарження рішення без наведення відповідних причин, порушують принцип правової визначеності та право заявника на справедливий судовий розгляд за пунктом 1 ст. 6 Конвенції.

ГПК України не пов`язує право суду поновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. Поважними причинами пропуску процесуального строку визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, незалежними від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальної дії. Отже, у кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його поновлення, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.

З матеріалів справи встановлено що оскаржувана ухвала у справі №917/1867/17 постановлена 25.09.2019, повний текст якої складено 30.09.2019. Отже строк на апеляційне оскарження ухвали суду спливає 10.10.2019.

Відповідно до інформації, що міститься на поштовому конверті, в якому надійшла апеляційна скарга, вбачається, що її передано організації поштового зв`язку ПАТ "Укрпошта" до пересилання 22.10.2019. Отже скаржник звернувся з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду.

В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду від 25.09.2019 апелянт зазначає, що копію оскаржуваної ухвали отримав засобами поштового зв`язку 11.10.2019, що підтверджує копією поштового конверта, в якому надійшла копія ухвали, та копією ухвали Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17 зі штампом реєстрації вхідної кореспонденції ВДВС.

Розглянувши зазначене клопотання, судом встановлено, що обставини викладені скаржником підтверджуються матеріалами справи, термін пропуску строку на апеляційне оскарження є незначним, враховуючи викладене суд приходить до висновку про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV ГПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Зокрема, пп.7 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за звернення до суду з апеляційною скаргою на ухвалу суду сплаті підлягає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак до апеляційної скарги Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області не додано жодних доказів сплати судового збору.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 258 до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі. Статтею 259 ГПК України передбачено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

До матеріалів апеляційної скарги Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17 додано фіскалі чеки та накладні організації поштового зв`язку ПАТ "Укрпошта".

Однак зазначений доказ свідчить лише про здійснення розрахунково-касової операції із надання послуг поштового зв`язку.

Проте, опис вкладення у цінний лист, як належний та допустимий доказ направлення апеляційної скарги саме сторонам справи в доданих документах відсутній. За відсутності опису вкладення у цінний лист неможливо встановити кому чи за якою саме адресою здійснювалось поштове пересилання, які саме документи були направлені поштовою кореспонденцією заявником.

Не повідомлена сторона у справі належним чином, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.

Викладені вище обставини відповідно до ч. 2 ст. 260 ГПК України є підставою для застосування наслідків, передбачених ст. 174 ГПК України, а саме - залишення апеляційної скарги без руху з метою усунення скаржником протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали недоліків.

Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260, ГПК України, Східний апеляційний господарський суд,

У Х В А Л И В:

1.Апеляційну скаргу Крюківського відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 25.09.2019 у справі №917/1867/17 - залишити без руху.

2.Встановити апелянту строк впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали на усунення встановлених при поданні апеляційної скарги недоліків, а саме:

-надати до Східного апеляційного господарського суду докази сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн.

- надати до Східного апеляційного господарського суду докази направлення апеляційної скарги сторонам у справі у відповідності до вимог ст. 259 ГПК України.

3.Роз`яснити Крюківському відділу державної виконавчої служби міста Кременчук Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, якщо апелянт не усуне недоліки апеляційної скарги у строк встановлений судом, вона вважається неподаною та повертається апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя - доповідач Н.О. Мартюхіна

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення05.11.2019
Оприлюднено06.11.2019
Номер документу85391760
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1867/17

Ухвала від 11.06.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Постанова від 18.12.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 26.11.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 05.11.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 25.09.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 25.09.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 23.09.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 17.09.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 30.08.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Постанова від 04.02.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Барбашова Сільва Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні