ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
30 жовтня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/596/19
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Гирили І.М.
за участі секретаря судового засідання Беги В.М.
розглянув справу
за позовом Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз", вул. Чернівецька, 54, м. Тернопіль
до відповідача Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької РДА, вул. Незалежності, 19, м. Ланівці, Тернопільська область
про стягнення 150 939 грн 52 коп.
За участі представників:
Позивача: не прибув
Відповідача: не прибув
У зв`язку із неявкою повноважних представників сторін в судове засідання 30.10.2019, технічна фіксація судового процесу, згідно ч. 3 ст. 222 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), не здійснюється.
Суть справи:
18.09.2019 Приватне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз", надалі - позивач, звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької РДА, надалі - відповідач, про стягнення 150 939 грн 52 коп.
Підставою позову визначено неналежне виконання умов Договору про реструктуризацію заборгованості №000252-11012019 від 11.01.2019.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 18.09.2019, головуючим суддею для розгляду справи №921/596/19 визначено суддю Гирилу І.М.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 23.09.2019 позовну заяву Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" за №03/1061 від 12.09.2019 (вх. №736 від 18.09.2019) залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до Господарського суду Тернопільської області: доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу (оригінал фіскального чеку); відомостей щодо повного найменування та відомих номерів засобів зв`язку відповідача; інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
30.09.2019 позивачем усунуто недоліки позовної заяви, які було визначено в ухвалі від 23.09.2019.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 04.10.2019 зазначену вище позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №921/596/19; постановлено: справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження; розгляд справи по суті призначено на 10:00 год. 30.10.2019 та запропоновано учасникам справи надати суду визначені ст. 251 ГПК України заяви по суті справи та заяви з процесуальних питань (при наявності).
24.10.2019 на адресу Господарського суду Тернопільської області надійшла спільна заява позивача та відповідача за №03/1192 від 24.10.2019 (вх. №19300) про затвердження мирової угоди. Зокрема, сторони просять затвердити укладену між ними мирову угоду у справі №921/596/19.
В судове засідання 30.10.2019 сторони явки своїх уповноважених представників не забезпечили, причин неприбуття не повідомили, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення - ухвали суду від 04.10.2019.
Розглянувши матеріали судової справи та заяву сторін про затвердження мирової угоди, суд дійшов висновку про задоволення останньої, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 7 ст. 46 ГПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі (ч. ч. 1-4 ст. 192 ГПК України).
Ст. 193 ГПК України визначено, що виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
За своїм змістом мирова угода - це договір, який укладається між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, за для яких і було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті. Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити. У зв`язку з цим, укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у вказаних вище процесуальних нормах, є правом сторони, яке, відповідно до процесуального Закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов - якщо такі дії суперечать законодавству, або це призводить до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів. Таким чином, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини твердо врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.
Дослідивши текст поданої сторонами мирової угоди, судом встановлено, що її умови стосуються прав та обов`язків сторін щодо предмету позову. Мирова угода укладена в інтересах сторін, не зачіпає інтересів третіх осіб і не суперечить вимогам чинного законодавства. Мирову угоду підписано повноважними особами, а саме: від Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" - в.о. голови правління ПрАТ "Тернопільгаз" Караванським В.О., від Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької РДА - начальником Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької РДА - Зубрицьким Р.Й., підписи останніх скріплені печатками юридичних осіб. Сформований судом безкоштовний витяг з ЄДРЮОФОП та ГФ та долучене до заяви про затвердження мирової угоди розпорядження голови Лановецької РДА за №56-к від 19.10.2018 підтверджують повноваження вказаних осіб.
Зі змісту заяви про затвердження мирової угоди та мирової угоди вбачається, що наслідки затвердження мирової угоди господарським судом (повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається) сторонам відомі та зрозумілі.
За даних обставин, зважаючи на те, що мирова угода стосується прав та обов`язків учасників процесу щодо предмету спору, суд вважає за необхідне затвердити останню.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету (ч. 4 ст. 231 ГПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ГПК України якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат, кожна сторона у справі несе половину судових витрат.
Судом встановлено, що у мировій угоді сторонами передбачено порядок розподілу судових витрат, відтак останній судом не здійснюється.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 46, 123, 130, 192, 193, 231 п. 7 ч. 1, 232-235, 247, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Спільну заяву за №03/1192 від 24.10.2019 Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" та Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької РДА про затвердження мирової угоди - задовольнити.
2. Затвердити мирову угоду від 24.10.2019 у справі №921/569/19, укладену між Приватним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз", вул. Чернівецька, 54, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 03353503, та Відділом освіти, молоді та спорту Лановецької РДА, вул. Незалежності, 19, м. Ланівці, Тернопільська область, ідентифікаційний код 38422934, у наступній редакції:
МИРОВА УГОДА
м. Тернопіль 24 жовтня 2019 року
Приватне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (позивач), в особі виконуючого обов`язки голови правління Караванського Володимира Олеговича, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Відділ освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації (відповідач), в особі начальника Зубрицького Романа Йосиповича, який діє на підставі Положення, разом іменуються Сторони,
керуючись ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, домовились про укладення мирової угоди на зазначених нижче умовах:
1. Враховуючи майнові інтереси сторін, йдучи на взаємні уступки та порозуміння, відділ освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації визнає позовні вимоги щодо заборгованості, яка виникла на підставі Договору реструктуризації заборгованості за №000252 від 11.01.2019, яким встановлено факт порушення відповідачем Кодексу газорозподільних систем (протоколи №7 віл 14.09.2018, №8 від 14.09.2018, №9 від 14.09.2019 та протокол №18 від 05.10.2018), якими задоволено Акти про виявлені порушення за №000252 від 23.08.2018, №000255 від 27.08.2018, за №000256 від 27.08.2018, №000264 від 27.08.2018.
2. У свою чергу ПрАТ "Тернопільгаз" зменшує суму заборгованості-вартості необлікованого об`єму газу донарахованого в зв`язку з простроченням періодичної повірки лічильників газу (акти про виявлені порушення №000252 від 23.08.2018, №000255 від 27.08.2018, №000256 від 27.08.2018, №000264 від 27.08.2018), яка визначена Договором про реструктуризацію заборгованості за №000252-11012019 від 11.01.2019 і сума заборгованості Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації на момент підписання мирової угоди становить 100 000 (сто тисяч) грн.
3. Відділ освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації зобов`язується погасити вказану в п. 2 цієї Мирової угоди суму заборгованості у повному обсязі у наступному порядку:
- 50 000 ( п`ятдесят тисяч) грн - до 28 листопада 2019 року;
- 50 000 ( п`ятдесят тисяч) грн - до 27 грудня 2019 року.
4. Відділ освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації зобов`язується перерахувати на поточний рахунок ПрАТ "Тернопільгаз" (п. 7 Мирової угоди) судовий збір у розмірі 2 264,09 грн, протягом п`яти банківських днів з моменту затвердження Господарським судом Тернопільської області Мирової угоди.
5. У випадку невиконання Відповідачем п. 3, п. 4 Мирової угоди, ПрАТ "Тернопільгаз" набуває права на звернення до органів державної виконавчої служби для примусового стягнення суми заборгованості.
6. За цією Мировою угодою розрахунки між сторонами проводяться у безготівковому порядку та/або в порядку не забороненому чинним законодавством України.
7. Перерахування коштів Відділ освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації здійснює на поточний рахунок ПрАТ "Тернопільгаз" ІВАN№ НОМЕР_1 , у банку ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Київ, МФО 380805, код ЄДРПОУ 03353503. В разі зміни банківських реквізитів, на які належить здійснювати зарахування коштів, ПрАТ "Тернопільгаз" зобов`язується в десятиденний термін з дня такої зміни направити Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації відповідне письмове повідомлення, обов`язкове до виконання останнім.
8. Мирова угода набирає чинності з моменту її підписання Сторонами та затвердження Господарським судом Тернопільської області і діє до повного виконання ними своїх обов`язків за цією Мировою угодою.
3. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" дана ухвала є виконавчим документом та набирає чинності з дати її підписання - 04.11.2019.
4. Ухвала, у разі невиконання відповідачем умов мирової угоди, може бути пред`явлена до примусового виконання в порядку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень". Строк пред`явлення ухвали до виконання - до 04.11.2022 включно.
5. Закрити провадження у справі № 921/596/19.
6. Ухвала може бути оскаржена в частині закриття провадження у справі до Західного апеляційного господарського суду відповідно до ст. 255 ГПК України в строк та порядку, встановленому ст. ст. 256, 257 ГПК України.
7. Ухвалу направити учасникам справи рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2019 |
Оприлюднено | 05.11.2019 |
Номер документу | 85393613 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гирила І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні