Справа №: 398/3799/19
провадження №: 2/398/1988/19
УХВАЛА
Іменем України
"04" листопада 2019 р.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виправлення помилки в Державному реєстрі речових прав, де третіми особами є Центр надання адміністративних послуг Олександрійської міської ради та Відділ в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , в якій просить виправити помилку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо об`єкта нерухомого майна земельної ділянки, кадастровий номер 3510345600:50:005:0003, площею 0,0891 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 шляхом внесення змін до хаписів реєстру з метою їх відповідності рішенням органу місцевого самоврядування №178 від 27.06.2018 року Про безоплатну передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам селища та №242 від 23.05.2019 року Про внесення змін до рішення селищної ради від 27.06.2018 року №178 Про безоплатну передачц у приватну власність земельних ділянок громадянам селища Пантаївської селищної ради м. Олександрії Кіровоградської області.
Дослідивши доводи позивача та матеріали заяви суд дійшов висновку про необхідність залишення даної заяви без руху, як такої що не відповідає вимогам 175 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, у позовній заяві позивач просить виправити помилку в Державному реєстрі речових прав, але зазначає, що право власності відповідача зареєстровано на підставі рішення органу місцевого самоврядування від 27.06.2018 року №178 Пантаївської селищної ради м. Олександрії Кіровоградської області, а відповідно до рішення Пантаївської селищної ради м. Олександрії Кіровоградської області №242 від 23.05.2019 року внесено зміни до рішення цієї ж селищної ради №178 від 27.06.2018 року та передану спірну земельну ділянку безоплатно у спільну часткову власність ОСОБА_3 (1/2) та ОСОБА_1 (1/2) без виділення часток в натурі на місцевості.
Суд звертає увагу позивача на п. 1 ст. 26 Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 01.07.2004 року № 1952-VI за яким у разі зміни ідентифікаційних даних суб`єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб`єкта управління об`єктами державної власності, відомостей про об`єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), видачі дубліката документа, який посвідчує право власності на нерухоме майно, за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.
Однак, позивачем не зазначено з посиланням на докази обставин того, що вона зверталася з відповідною заявою до державного реєстратора.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, дану позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк, протягом якого він повинен усунути вказані недоліки, тобто визначитися зі змістом позовних вимог, викласти обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначити докази, що підтверджують вказані обставини та подати заяву із врахуванням зазначених в ухвалі недолків.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виправлення помилки в Державному реєстрі речових прав, де третіми особами є Центр надання адміністративних послуг Олександрійської міської ради та Відділ в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що в разі невиконання зазначених вимог позовна заява буде вважатися неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 06.11.2019 |
Номер документу | 85402337 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Нерода Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні