ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" листопада 2019 р. Справа № 911/2654/19
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А. перевіривши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Південно-Західна електроенергетична система Національна енергетична компанія Укренерго
до Товариства з обмеженою відповідальністю Укртехнобез
про стягнення 12 006,00 гривень
встановив :
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Південно-Західна електроенергетична система Національна енергетична компанія Укренерго до Товариства з обмеженою відповідальністю Укртехнобез про стягнення 12 006,00 гривень, зокрема 10 074,00 грн пені та 1 932,00 грн штрафу, нарахованих внаслідок неналежного виконання відповідачем умов договору на виконання робіт №70-4/0621-18 від 12.04.2018.
Позовні вимоги обґрунтовані обставинами порушення відповідачем зобов`язання за договором в частині виконання у погоджені сторонами строки робіт та передачі їх з необхідною документацією позивачу, що згідно п. 7.4. договору є підставою для сплати відповідачем пені та штрафу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
У відповідності до п. 5 ч. 3 ст. 162, ст. 91, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до пп. 2.1., 11.8. договору на виконання робіт №70-4/0621-18 від 12.04.2018 розрахунок вартості роботи вказаний у кошторисі_(додаток до договору).
Додатками до цього договору є три додатки, із відповідно вказаними у договорі назвами, зокрема додаток 2 - договірна ціна, локальні (об`єктні) кошториси та інше. Додатки є складовою та невід`ємною частиною договору.
Втім, позивачем не додано до позову додатки 2 та 3, як невід`ємні складові частини договору на виконання робіт №70-4/0621-18 від 12.04.2018, та не зазначено про наявність/відсутність у позивача відповідних додатків та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою, що не відповідає приписам п. 5 ч. 3 ст. 162 та ст. ст. 91, 164 ГПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 та ч. 1 ст. 58, ч. ч. 1, 3 ст. 60 ГПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Згідно наявних у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей, особами, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважені представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи - Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго є: ОСОБА_1 (тимчасово виконуючий обов`язки), ОСОБА_2 (надано право першого підпису документів фінансової та податкової звітності), ОСОБА_3 (надано право першого підпису документів фінансової та податкової звітності).
Водночас, позовна заява від імені Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Південно-Західна електроенергетична система Національна енергетична компанія Укренерго підписана адвокатом Горопашним І.В., який діє на підставі довіреності №340 від 07.08.2019, копія якої додана до позовної заяви.
Як слідує з копії довіреності №340 від 07.08.2019, остання видана від імені Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго виконуючим обов`язки голови правління Юрковим М.О.
Однак, позовна заява не містить доказів на підтвердження обставин наявності у ОСОБА_4 М ОСОБА_5 О. повноважень представляти інтереси Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго , у тому числі з правом підпису позовної заяви та звернення до суду, та видавати від імені вказаного товариства довіреності на представництво інтересів Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго та/або його структурних підрозділів.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, беручи до уваги наведені нормативні приписи та встановленні судом порушення вищезазначених норм процесуального законодавства при зверненні позивача до суду із відповідним позовом, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Південно-Західна електроенергетична система Національна енергетична компанія Укренерго без руху та надання строку для усунення відповідних недоліків - десять днів з дня вручення зазначеної хвали.
Керуючись ст. ст. 91, 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Південно-Західна електроенергетична система Національна енергетична компанія Укренерго без руху.
2. Виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали шляхом подання до суду:
- належним чином засвідчених копій додатків 2 та 3 до договору на виконання робіт №70-4/0621-18 від 12.04.2018, як невід`ємних складових частин договору, або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених документів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою;
- пояснень стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів, що підтверджують обставини наявності у ОСОБА_4 М.О. повноважень представляти інтереси Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго , у тому числі з правом підпису позовної заяви та звернення до суду, та видавати від імені вказаного товариства довіреності на представництво інтересів Приватного акціонерного товариства Національна енергетична компанія Укренерго та/або його структурних підрозділів, або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2019 |
Оприлюднено | 06.11.2019 |
Номер документу | 85420168 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні