ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.11.2019 р. справа № 914/2223/19
Господарський суд Львівської області у складі судді М. Синчука, розглянувши матеріали
позовної заяви: Приватного підприємства Мега-Тех , м.Львів
до відповідача-1: Приватного підприємства Чарівна Усмішка , м.Львів
відповілача-2: Львівської міської ради, м. Львів
про: визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки та скасування запису про проведену державну реєстрацію прав на нерухоме майно,
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Приватного підприємства Мега-Тех до Приватного підприємства Чарівна Усмішка та Львівської міської ради про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки та скасування запису про проведену державну реєстрацію прав на нерухоме майно.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Згідно із ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Предметом позову є визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки укладеного між ПП Чарівна Усмішка та ОСОБА_1 від 12.05.2015 р. та скасування у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про проведену державну реєстрацію права власності ПП Чарівна Усмішка на земельну ділянку площею 0,0260 га( кадастровий номер 4610136600:07:005:0014), за адресою: АДРЕСА_1 .
Позивач позовні вимоги обґрунтовує з посиланням на Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення від 30.03.2013 року, укладений між ПП ЧАРІВНА УСМІШКА та ОСОБА_1 , Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення від 16.04.2013 року, укладений між ОСОБА_1 та Приватним підприємством ЛЬВІВ-СТИЛЬ , Договір дарування нежитлового приміщення від 05.08.2013 року, укладений між ПП ЛЬВІВ-СТИЛЬ та ПП ЧАРІВНА УСМІШКА .
У позовній заяві позивач зазначає, що вказані договори (письмові докази) містяться у Відповідача-1, ОСОБА_1 та ПП ЛЬВІВ-СТИЛЬ . Однак, належних та допустимих доказів вжиття заходів для отримання даних доказів (договорів) чи причини неможливості їх отримання позивач не подано.
Належних та допустимих доказів, що підтверджують вказані обставини, на який позивач обґрунтовує свої позовні вимоги позивачем не надано, що є порушенням п.5 ч. 3 ст.162 ГПК України.
Отже позивачу слід надати, належні та допустимі докази, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: Договір дарування нежитлового приміщення від 05.08.2013 року, укладений між ПП ЛЬВІВ-СТИЛЬ та ПП ЧАРІВНА УСМІШКА , Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення від 30.03.2013 року, укладений між ПП ЧАРІВНА УСМІШКА та ОСОБА_1 та Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення від 16.04.2013 року, укладений між ОСОБА_1 та Приватним підприємством ЛЬВІВ-СТИЛЬ та/або докази вжиття заходів щодо їх отримання чи причини неможливості їх отримання.
Відповідно до ч. 1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1.Позовну заяву Приватного підприємства Мега-Тех до Приватного підприємства Чарівна Усмішка та Львівської міської ради про визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки та скасування запису про проведену державну реєстрацію прав на нерухоме майно- залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення позивачем зазначених в цій ухвалі недоліків, а саме:
- надати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (Договір дарування нежитлового приміщення від 05.08.2013 року, Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення від 30.03.2013 року та Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення від 16.04.2013 року та/або докази вжиття заходів щодо їх отримання чи причини неможливості їх отримання).
3.Зобов`язати позивача, у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків, подання додаткових доказів, невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази такого надіслання надати суду.
4.У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя Синчук М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 06.11.2019 |
Номер документу | 85420282 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні