Рішення
від 06.11.2019 по справі 480/3680/19
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2019 р. Справа № 480/3680/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Кравченка Є.Д., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рін-Кепітал" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Сумській області (далі - позивач) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рін-Кепітал" (далі - відповідач), в якій просить стягнути з відповідача податковий борг з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів в сумі 1057,46 грн. та з мита на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності в сумі 5287,30 грн.

Ухвалою суду від 18.09.2019 відкрито провадження по справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, який зареєстрований як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків, всупереч вимог Податкового кодексу України, порушив строки сплати узгоджених податкових зобов`язань, у зв`язку з чим за ним утворилась заборгованість з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів в сумі 1057,46 грн. та з мита на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності в сумі 5287,30 грн., яка залишається не сплаченою.

Копія ухвали про відкриття провадження направлялась відповідачу за його юридичною адресою та була повернута на адресу суду із відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач у встановлений судом строк відзиву на позовну заяву до суду не подав.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Рін-Кепітал" зареєстроване як юридична особа, та перебуває на обліку в ГУ ДПС у Сумській області як платник податків, що вбачається із змісту позовної заяви та підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 38-40).

Відповідно до ст. 16.1.4 Податкового кодексу України до обов`язків платника податків входить, сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Статтею 31 Податкового кодексу України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов`язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Згідно із п. 36.1 ст. Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов`язку визнається сплата повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України).

Головним управлінням ДФС у Сумській області було проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ Рін-Кепітал з питань дотримання вимог митного законодавства України щодо правильності кваліфікації згідно з УКТ ЗЕД товару трос буксировочний текстильний, плетений з поліпропіленових ниток з металевими кріпленнями з обох кінців для буксування автомобілів... за окремою митною декларацією, за результатами якої складено акт від 23.11.2018 № 7324/18-28-14-10/40039211 (а.с. 13-18).

На підставі вищевказаного акту документальної перевірки 26.12.2018 були прийняті податкові повідомлення-рішення:

- № 0002011408, яким збільшено суму грошового зобов`язання по податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів на 510,44 грн., та застосовано штрафні санкції у розмірі 127,61 грн. (а.с. 24);

- № 0002021408, яким збільшену суму грошового зобов`язання по ввізному миту на товари, що ввозяться на територію України на 2 552,21 грн., та застосовано штрафні санкції у розмірі 638,05 грн. (а.с. 26).

Зазначені вище податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалися ані в адміністративному, ані в судовому порядку.

Вказані вище суми податкового зобов`язання не були сплачені у строк визначений ПК України і тому згідно ст. 14.1.175 Податкового кодексу України суми податкового зобов`язання визначені контролюючим органом набули статусу податкового боргу.

Згідно із п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного Податковим кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пп. 129.3.1 п. 129.1 ст.129 Податкового кодексу України, нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань.

Таким чином, на підставі ст. 129 Податкового кодексу України за заниження податкових зобов`язань, відповідачу була нарахована пеня з податку на додану вартість у розмірі 419,41 грн. та з мита на товари, що ввозяться на територію України 2 097,04 грн.

Відповідно до ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган фіскальної служби надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.

Відповідачу була направлена податкова вимога від 08.05.2019 № 4898-17 на суму 6 344, 76 грн. (а.с. 33).

Податковий борг ТОВ Рін-Кепітал з часу направлення податкової вимоги № 4898-17 від 08.05.2019 не переривався, податкова заборгованість не погашалася.

Згідно із п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, ті непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно із п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Вказана заборгованість відповідача не підлягає списанню та розстроченню на підставі ст.ст. 100, 101 Податкового кодексу України.

Згідно із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.п 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючий орган має право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належної такому платнику податків.

Отже, судом встановлено, що узгоджені суми грошових зобов`язань своєчасно та в повному обсязі відповідачем не були сплачені, а тому сума податкового боргу ТОВ Рін-Кепітал становить у загальному розмірі 6 344, 76 грн., у тому числі:

1) з податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів (крім податку на додану вартість від операцій з ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України) - 1 057,46 грн.:

- основний платіж - 510,44 грн.;

- штрафні санкції - 127,61 грн.;

- пеня -419,41 грн.

2) з мита на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності 5 287,30 грн.:

- основний платіж - 2 552,21 грн.;

- штрафні санкції - 638,05 грн.;

- пеня - 2 097,04 грн.

Наявність податкового боргу у відповідача підтверджується розрахунком податкового боргу (а.с. 9), витягами з інтегрованої картки платника (а.с. 10, 11).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рін-Кепітал" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Рін-Кепітал (ідентифікаційний код 40039211, 41602, Сумська область, м. Конотоп, вул. Євгена Коновальця, буд. 82) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг:

- з податку на додану вартість із ввезених на територію України: товарів (крім податку на додану вартість від операцій з ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України) на користь Державного бюджету України на р/р 31114031518002, одержувач УК у м.Сумах/м.Суми/14070100, код одержувача 37970593, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, в сумі 1 057 (одна тисяча п`ятдесят сім) грн. 46 коп.;

- з мита на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності, на користь Державного бюджету України на р/р 31118060518002, одержувач УК у м.Сумах/м.Суми/15010100, код одержувача 37970593, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО банка одержувача 899998, в сумі 5 287 (п`ять тисяч двісті вісімдесят сім) грн. 30 коп.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко

Дата ухвалення рішення06.11.2019
Оприлюднено07.11.2019
Номер документу85422510
СудочинствоАдміністративне
Сутьстягнення податкового боргу

Судовий реєстр по справі —480/3680/19

Рішення від 06.11.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Є.Д. Кравченко

Ухвала від 18.09.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Є.Д. Кравченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні