ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2019 року Чернігів Справа № 620/2456/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю. О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (надалі також - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області (надалі також - відповідач), в якому просить визнати протиправними дії щодо відмови у встановленні статуту та видачі посвідчення інваліда війни та зобов`язати відповідача встановити позивачу статус інваліда війни та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що Управління соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області протиправно відмовило йому у встановлені статуту та видачі посвідчення інваліда війни, адже позивач має І групу інвалідності і його захворювання пов`язані з проходження військової служби, що підтверджується відповідними медичними довідками.
Управлінням соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог, оскільки останній не надав необхідних документів для встановлення йому статусу інваліда війни. Крім того, позивачу було видане посвідчення ветерана війни - учасника війни.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.08.2019 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.
Ухвалою суду від 09.09.2019 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 22.11.2012 Управлінням праці та соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області, ОСОБА_1 є ветераном війни - учасником війни (а. с. 8).
Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 18.02.2016 № 023518 позивачу повторно безтерміново встановлена І група інвалідності. Вказано, що причиною інвалідності є захворювання, так, пов`язане з проходженням військової служби (а. с. 10).
ОСОБА_1 14.08.2019 звернувся до Управління соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області із заявою щодо видачі посвідчення інваліда війни (а. с. 41).
Листом від 14.08.2019 № 04-05/1807 відповідач відмовив позивачу в задоволенні його заяви (а. с. 40).
Вважаючи такі дії Управління соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області протиправними, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на таке.
Закон України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту від 22.10.1993 № 3551-XII (надалі також - Закон України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ) визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав.
До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.
Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків) чи пов`язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з`єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
Правила видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни регулюється Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 (надалі також - Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни).
Згідно з абзацом 3 п. 3 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни особам з інвалідністю внаслідок війни (стаття 7 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" та нагрудний знак "Ветеран війни - особа з інвалідністю внаслідок війни".
Відповідно до п. 10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.
Як встановлено судом, згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 18.02.2016 № 023518 ОСОБА_1 повторно безтерміново встановлена І група інвалідності. У вищезазначеній довідці вказано, що причиною інвалідності є захворювання, так, пов`язане з проходженням військової служби.
Згідно з пп. д п. 21.5 глави 21 розділу II Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402, "Захворювання (поранення, контузія, каліцтво, травма), ТАК, пов`язане з проходженням військової служби" - якщо воно виникло в період служби у військових частинах та установах, які не входять до складу діючої армії, або коли захворювання, що виникло до військової служби, у період служби досягло такого розвитку, який обмежує придатність або призводить до непридатності (у тому числі тимчасової) до військової служби, служби з військової спеціальності.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 № 2011-XII дія цього Закону поширюється на військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов`язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд дійшов висновку, що відповідачем як суб`єктом владних повноважень доведено правомірність своїх дій, у той час як позивач не навів достатньо обставин на підтвердження позовних вимог, а відтак у задоволенні позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.
Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати позивача відшкодуванню не підлягають, оскільки суд відмовляє у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст. 72-77, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Управління соціального захисту населення Бахмацької районної державної адміністраці Чернігівської області, вул. Соборності, 42, м. Бахмач, Бахмацький район, Чернігівська область, 16500, код ЄДРПОУ 03195978.
Дата складення повного рішення суду - 06.11.2019.
Суддя Ю. О. Скалозуб
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 06.11.2019 |
Номер документу | 85423108 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Скалозуб Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні