Ухвала
від 05.11.2019 по справі 520/9247/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 520/9247/19

Провадження № 1-кс/947/14604/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.11.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , яке погоджено прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження №12018160000000644 від 29.08.2018 року відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Стаханов, Луганської області, українця, громадянина України, з середньою технічною освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_7 , володіючи якостями лідера, організаторськими здібностями, знаючи психологію людей, переслідуючи корисливі мотиви, будучи обізнаним в сфері надання послуг наркозалежним, вирішив створити фіктивні реабілітаційні центри для утримання наркозалежних проти їх волі, без відповідних на те дозволів та ліцензій. З метою приховання своєї незаконної діяльності створив громадську організацію «Вітрила Надії РЦ» ідентифікаційний код юридичної особи 39813289, із визначенням місцезнаходження юридичної особи за адресою: м.Одеса, вул. Академіка Сахарова, 34, офіс 1-Н, із основним видом діяльності код КВЕД 94.99 «діяльність інших громадських організацій».

Розуміючи, що самостійно виконати дії по створенню та безпосередній діяльності реабілітаційних центрів він не зможе та йому потрібні співучасники, ОСОБА_7 вступив в злочинну змову з ОСОБА_8 , направлену на організацію злочинів,пов`язаних знезаконним позбавленнямволі людей.

ОСОБА_7 та ОСОБА_8 поєднані єдиним злочинним умислом організували та очолили злочинну групу, до якої втягнули у якості її членів раніше засуджених осіб, обізнаних в сфері надання послуг наркозалежним, а саме: ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, які попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для вчинення злочинів, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій та ролей учасників організованої групи, спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам організованої групи.

Далі, ОСОБА_7 продовжуючи реалізацію злочинного плану, під приводом надання допомоги наркозалежним, разом з ОСОБА_8 зареєстрували останнього у якості фізичної особи підприємця.

Головним управлінням регіональної статистики 22.09.2017 взято на облік фізичну особу підприємця ОСОБА_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), місце проживання: АДРЕСА_3 , поставлено на облік 21.09.2017 у Малиновському районі м. Одеси ГУДПІ, код КВЕД 87.20 надання послуг із забезпечення послуг догляду із забезпеченням проживання осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію.

З метою досягнення єдиного злочинного результату, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , будучи співорганізаторами злочинної групи, розробили план скоєння злочинів, пов`язаних з незаконним позбавленням волі людей за грошову винагороду, отриману від їх близьких родичів, шляхом обману та зловживання довірою, під виглядом надання їм допомоги, у фіктивному центрі реабілітації наркозалежних, що діє під прикриттям громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 », встановили в групі певну ієрархію, порядок підпорядкованості членів групи, ролі та функції кожного з них при вчиненні злочинів, встановили правила дисципліни і контролювали їх дотримання, фінансували учасників групи коштами, добутими злочинним шляхом.

ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та іншіневстановлені досудовимрозслідуванням особибули об`єднанієдиним прямимумислом тапланом,відомим усімучасникам групи,направленим нанезаконне позбавленняволі людейза грошовувинагороду,отриману відїх близькихродичів,шляхом обманута зловживаннядовірою,під виглядомнадання їмдопомоги,у фіктивномуцентрі реабілітаціїнаркозалежних,що дієпід прикриттямгромадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,та якіпротягом тривалогочасу,розуміючи, що зазаконом немають правапозбавляти воліінших людей,але бажаючице зробити,переслідуючи корисниймотив,незаконно позбавляливолі людейта позаїх волеюпоміщали умісце примусовогоутримання, яке вони не мають змоги вільно залишити, оскільки знаходяться під постійним наглядом ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.

З метою досягнення єдиного злочинного результату, ОСОБА_8 від імені громадського об`єднання «Вітрила Надії» підібрав приміщення для здійснення незаконного утримання осіб, а саме: 01.11.2017 уклав угоду з ОСОБА_15 про оренду домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_4 ;

01.02.2018 без укладання угоди орендував у ОСОБА_16 домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_5 та в невстановлений досудовим розслідуванням час орендував домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_6 , під приводом надання допомоги наркозалежним.

За вказаними адресами ОСОБА_7 та ОСОБА_8 створили розподіл на групи, відвівши ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_13 ролі «керівників домів», ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , та іншим невстановленим досудовим розслідуванням особам ролі «охоронців».

Крім того, ОСОБА_7 , як співорганізатор злочинного угруповання, розробив документацію, яку повинні були вести інші члени організованої групи, методи та правила внутрішнього розпорядку фіктивних реабілітаційних центрів, та передав на виконання членам злочинного угрупування. Крім того, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з метою залучення осіб, які потребують лікування від наркоманії і алкоголізму, та їх родичів, введення в оману останніх, маскування своєї незаконної діяльності, розповсюдили в мережі Інтернет рекламу реабілітаційних центрів, представляючи проходження реабілітації, як лікування.

Співорганізатор ОСОБА_17 , а також ОСОБА_11 і ОСОБА_13 які виконували роль «керівників домів», діючи згідно єдиного плану, передавали особам та їх родичам, які були введені в оману щодо проходження лікування в реабілітаційних центрах, номер особистого банківського рахунку ОСОБА_7 , на який останні перерахували грошові кошти, а саме: № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

Не зважаючи на те, що законодавством України передбачено наступне:

Статтею 29 Конституції України гарантується право кожної людини на свободу та особисту недоторканність, які можуть обмежуватися лише за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

З огляду на вимоги зазначеної норми Основного Закону та ст. ст. 13, 14, 16 Закону України «Про психіатричну допомогу», рішення Конституційного Суду України від 01.06.2016 у справі № 1-1 /2016 при примусовій госпіталізації, хворих (без їх згоди) вимагається висновок комісії лікарів-психіатрів та рішення суду, а у разі недієздатності особи також прохання або згода її опікуна.

Таким чином, чинне законодавство забороняє будь-яке позбавлення особи волі, у тому числі у зв`язку з психічними розладами, без рішення суду як основного засобу контролю за дотриманням прав громадян на свободу.

Крім того, суспільні відносини у сфері охорони здоров`я врегульовані актами законодавства, насамперед Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» (далі Закон).

Відповідно до вимог згаданого Закону поняття «реабілітація» відноситься до одного з видів медичної допомоги та на сам перед передбачає забезпеченням осіб, які звернулись саме медичної допомоги лікарями.

Для соціальної реабілітації наркозалежних осіб передбачено створення закладів, зокрема центру ресоціалізації наркозалежної молоді, який відповідно до Типового положення про центр ресоціалізації наркозалежної молоді, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 № 979 є спеціалізованим закладом, в якому на добровільних засадах цілодобово перебуває молодь, що пройшла курс лікування від наркотичної залежності в закладах охорони здоров`я та потребує отримання соціальних послуг.

Такі центри утворюються за рішенням місцевого органу виконавчої влади. Розміщення в підвалах, цокольних поверхах, у приміщеннях, віддалених від населених пунктів, та за відсутності розвинутої транспортної інфраструктури не допускається.

Зарахування до центру здійснюється згідно з наказом його директора, що видається на підставі заяви отримувача соціальних послуг за наявності паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, медичної довідки про стан здоров`я та про проходження курсу лікування від наркотичної залежності в закладах охорони здоров`я або письмового направлення органу, що утворив центр, чи центру соціальних служб. Особи віком до 18 років зараховуються на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють.

Водночас, до центру не зараховуються особи, що перебувають у стані наркотичного сп`яніння, із симптомами хвороба у гострому періоді або в період загострення хронічних захворювань.

ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, діючи у складі організованої групи в порушення встановленого законами порядку, за відсутності відповідного рішення суду, позбавляли громадян волі.

Процедура надання медичної допомоги хворим, у тому числі наркозалежних, потребує виконання передбачених законодавством вимог, які було порушено.

Так, статтею 33 Закону визначено, що м едична допомога надається підготовленими медичними працівниками закладів охорони здоров`я з одержаною відповідно до закону ліцензією та зареєстрованими фізичними особами-підприємцями з відповідною ліцензією, отриманою в установленому законом порядку.

Частина 2 статті 74-1 цього Закону, постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством)» від 03.12.2012 №1145 дозволяє займатися народною медициною (цілительством) особам, які не мають спеціальної медичної освіти, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи-підприємці, лише у разі отримання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством), виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров`я. Таким органом на сьогодні є Державне підприємство «Комітет з питань народної і нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров`я України», якийне надавав будь-яких спеціальних дозволів (ліцензій) на зайняття нетрадиційною медициною та/або надання реабілітаційних послуг, крім того так званим цілительством у вигляді «трудотерапії». За медичними стандартами МОЗ України такі методики взагалі не передбачені.

Тобто учасники злочинної групи з застосуванням шахрайства, психічного та фізичного насилля, систематично отримувати незаконні заробітки за рахунок використання складних життєвих ситуацій людей та навіть цілих родин, які виникли з тих чи інших обставин, у тому числі у зв`язку з алкогольною або наркотичною залежністю людей.

Безоплатна та примусова праця є складовим елементом поневолення людини і прямо заборонено Конституцією України. Такі дії осіб реабілітаційного центру відповідно до положень Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання слід віднести до протиправного тримання в місцях несвободи, тобто будь-якої форми утримання під вартою чи тюремного ув`язнення або поміщення особи в державне чи приватне місце утримання під вартою, яке ця особа не має права залишити за власним бажанням, за наказом будь-якого судового, адміністративного чи іншого органу.

У діяльність вказаної злочинної групи входив розподіл певних ролей на території самого реабілітаційного центру, а саме: («керівник», «наглядачі», «охоронники», «волонтери») для нормальної роботи та здійснення постійного нагляду за особами, які нібито потребують допомоги залучались також особи із числа реабілітуючих.

Установлено, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 здійснили розподіл ролів наступним чином:

ОСОБА_7 , будучи співорганізатором організованої групи, здійснював загальне керівництво групи, координував дії і злочинні ролі кожного, розподіляв грошові кошти отримані внаслідок злочинної діяльності.

ОСОБА_8 , будучи співорганізатором організованої групи, підбирав приміщення для так званих реабілітаційних центрів, оплачував платню за оренду приміщення, забезпечував життєву діяльність центрів: вирішував питання з харчовим постачанням, особисто здійснював керівництво «реабілітаційним центром», розташованим за адресою: м.Одеса, вул.43 Лінія, 3, контролював дії інших членів організованої групи.

ОСОБА_13 , як учасник групи, згідно відведеної ролі «керівника дому», розташованого за адресою: АДРЕСА_6 , здійснював загальний контроль за діями підлеглих учасників групи, приймав грошові кошти від родичів потерпілих, контролював виконання правил знаходження осіб у центрі, спілкувався з родичами потерпілих, яких вводив в оману стосовно реабілітації та лікування нарко та алкозалежних осіб.

ОСОБА_11 , як учасник групи, згідно відведеної ролі «керівника дому», розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , здійснював загальний контроль за діями підлеглих учасників групи, приймав грошові кошти від родичів потерпілих, контролював виконання правил знаходження осіб у центрі, спілкувався з родичами потерпілих, яких вводив в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб.

ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 та невстановленідосудовим розслідуваннямособи,як членигрупи,входячи доскладу «охоронців»приймали участьу незаконномуутриманні осібна територіїреабілітаційних центрів,за вищевказанимиадресами, з метою формування «покори», завдавали сильного морального болю шляхом залякування, примушення до праці у реабілітаційних центрах, які діяли під прикриттям РЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за що отримували грошову винагороду.

ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та інші невстановлені особи за період з серпня 2017 року по 12 квітня 2018 року, скоїли ряд умисних злочинів, пов`язаних з незаконним позбавленням волі:

У ході проведення досудового розслідування за фактами незаконного позбавлення волі осіб, у приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_5 , вчинених організованою групою ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , досудовим розслідуванням встановлено наступне:

Так, ОСОБА_18 у грудні 2017 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений) дізналась від невстановленої слідством особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру НОМЕР_3 , який належить учаснику організованої групи - ОСОБА_11

03.03.2018 з метою допомоги сину ОСОБА_19 , який зловживав спиртними напоями, ОСОБА_18 подзвонила на вказаний номер мобільного телефону, на який відповів ОСОБА_11 , та згідно відведеної ролі та єдиного плану, ввів ОСОБА_18 в оману стосовно реабілітації та лікування нарко та алкозалежних осіб, та запропонував пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату - 7000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

05.03.2018 ОСОБА_18 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 7000 грн.

Так, 03.03.2018 біля 19:00 години ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , перебуваючи біля місця проживання своєї матері за адресою: АДРЕСА_7 , був незаконно позбавлений волі ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , та невстановленими особами, які під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в свій автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_5 , в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після прибуття до вказаного реабілітаційного центру ОСОБА_11 забрав його особисті речі, грошові кошти, після чого, ОСОБА_19 було запропоновано підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії» на що потерпілий відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску зі сторони ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи. Безпосередньо контролювати дії ОСОБА_20 у приміщенні реабілітаційного центру був призначений ОСОБА_12 .

У подальшому в період з 03.03.2018 по 12.04.2018 ОСОБА_20 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України. Так у вказаний період, ОСОБА_20 був вимушений за наказом ОСОБА_11 , та під охороною ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не покидати будинок АДРЕСА_5 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились відповідно у ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб. Вказані особи на прохання ОСОБА_20 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Розуміючи протиправність дій ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, ОСОБА_20 02.04.2018 здійснив спробу втечи із зазначеного реабілітаційного центру, шляхом розбиття вікна зазначеного будинку на першому поверсі та намагався стрибнути із зазначеного вікна, проте, ОСОБА_12 , діючи умисно, намагаючись припинити законні дії ОСОБА_20 на реалізацію свого конституційного права на свободу пересування, кинув у потерпілого стілець, в результаті чого, ОСОБА_20 впав на бетонний двір будинку, та отримав тілесні ушкодження: закриті переломи лівої та правої п`яткових кісток зі зміщенням відламків.

Згідно висновку судово-медичної експертизи №1170 від 11.06.2018 - закриті переломи лівої та правої п`яткових кісток зі зміщенням відламків як кожен окремо, так і в сукупності не були небезпечними для життя, спричинили тривалий розлад здоров`я строком понад 21 день і за цим критерієм згідно п. 2.2.2 та п. 4.6. Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, затверджених Наказом № 6 МОЗ України від 17.01.1995 року,відносяться до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

У подальшому, ОСОБА_11 повернув ОСОБА_20 , проти його волі, до реабілітаційного центру «Вітрила Надії».

Так, 12.04.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Фонтанка, вул. Кільцева, 90 де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_20 та інших осіб. Під час проведення обшуку в зазначеному будинку були присутні представники реабілітаційного центру ОСОБА_5 та ОСОБА_9 .

Крім того, в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_21 , в мережі Інтернет знайшла рекламу реабілітаційного центру «Вітрила надії», в якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру НОМЕР_4 , який належить невстановлений особі.

З метою допомоги дочці ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка зловживала спиртними напоями, ОСОБА_21 подзвонила на вказаний номер мобільного телефону, на який відповіла невстановлена особа та згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 єдиного плану, ввела останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її дочці у їх центрі встановивши оплату - 7000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

Крім того невстановлена досудовим дослідуванням особа запропонувала супроводжувати ОСОБА_22 у реабілітаційний центр, на що ОСОБА_21 , надала згоду.

18.03.2018 невстановлена особа, діючи згідно відведеній їй ролі, прибула за адресою мешкання ОСОБА_22 , на невстановленому досудовим розслідуванням автомобілі, та супроводила ОСОБА_21 , ОСОБА_23 (чоловіка потерпілої) та ОСОБА_22 в реабілітаційний центр «Вітрила Надії», який розташований за адресою: Одеська область, Лиманськийрайон, с.Фонтанка, вул. Кільцева, 90.

ОСОБА_21 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», залишила ОСОБА_22 в приміщенні центру. Після чого невстановлена особа, діючи згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 , забрала особисті речі та грошові кошти потерпілої, після чого, ОСОБА_22 було запропоновано підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії» на що потерпіла відмовилася. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпіла була вимушена підписати вищенаведені документи.

19.03.2018 року ОСОБА_21 , будучи впевненою, що її дочка потрапила у реабілітаційний центр, де буде проходити відповідне лікування, перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 7000 грн.

У подальшому в період з 18.03.2018 по 12.04.2018 ОСОБА_22 незаконно була позбавлена волі, тобто їй було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України. Так у вказаний період, ОСОБА_22 була вимушена за наказом ОСОБА_11 , та під охороною ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , не покидати приміщення центру, при цьому вона була незаконно позбавлена вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 , та інших невстановлених осіб, які охороняли потерпілу почергово, та на прохання ОСОБА_22 відкрити двері будинку та надати їй право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілу виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілій.

Так, 12.04.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Фонтанка, вул. Кільцева, 90 де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_22 та інших осіб. Під час проведення обшуку в зазначеному будинку були присутні представники реабілітаційного центру ОСОБА_5 та ОСОБА_9 .

Крім того, в березні 2017 року (більш точний час досудовим розслідуванням невстановлений), ОСОБА_24 , дізналась від невстановленої слідством особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру, невстановлений в ході досудового розслідування.

03.04.2018 з метою допомоги сину ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який зловживав спиртними напоями, ОСОБА_24 подзвонила на номер мобільного телефону - НОМЕР_5 , їй відповів ОСОБА_11 , та згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 єдиного плану, ввів останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко - та алкозалежних осіб, та запропонував пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату - 7000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок громадської організації «Вітрила надії», засновником якого є ОСОБА_7 ..

ОСОБА_26 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», перевела на банківський рахунок громадської організації «Вітрила надії», засновником якого є ОСОБА_7 , грошові кошти у сумі 7000 грн.

03.04.2018 ОСОБА_25 , знаходячись у себе вдома за адресою: АДРЕСА_8 , був незаконно позбавлений волі ОСОБА_5 , ОСОБА_13 та невстановленими особами, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , та під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в свій автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_5 в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після прибуття до вказаного реабілітаційного центру невстановлена особа забрала його особисті речі, грошові кошти, після чого, ОСОБА_25 було запропоновано підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії» на що потерпілий відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску з боку ОСОБА_13 , ОСОБА_5 та невстановленої особи, потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

У подальшому в період з 03.04.2018 по 12.04.2018 ОСОБА_25 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_25 був вимушений за наказом ОСОБА_11 , та під охороною ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не покидати будинок АДРЕСА_5 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання ОСОБА_25 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 12.04.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Фонтанка, вул. Кільцева, 90 де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_25 та інших осіб. Під час проведення обшуку в зазначеному будинку були присутні представники реабілітаційного центру ОСОБА_5 та ОСОБА_9 .

Крім того, встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_27 , в мережі Інтернет знайшла рекламу реабілітаційного центру «Вітрила надії», в якому лікують алко- та наркозалежних, та невстановлений номер мобільного телефону цього центру.

З метою допомоги сину ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зловживав спиртними напоями, ОСОБА_29 подзвонила на номер мобільного телефону, на який відповів ОСОБА_11 та згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 єдиного плану, ввів останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко - та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату - 10000 грн., яку треба щомісячно вносити.

ОСОБА_29 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», передала невстановленій особі грошові кошти у сумі 10000 грн., та 27.03.2018 направила ОСОБА_28 у реабілітаційний центр «Вітрила Надії», розташований за адресою: Одеська область, Лиманський район, с.Фонтанка, вул. Кільцева, 90, який самостійно прибув до вказаного центру, з метою проходження лікування від алкоголізму. Проте, у подальшому, ознайомившись із «правилами», «завданнями» та незаконністю діяльності центра та маючи бажання його покинути, був незаконно позбавлений волі.

Так, відразу після висловлення бажання залишити стіни центру, невстановлена особа, діючи згідно єдиного плану та відведеній їй ролі, забрала особисті речі та грошові кошти потерпілого, після чого, ОСОБА_28 було запропоновано підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії» на що потерпілий відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску з боку ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 , потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

У подальшому в період з 27.03.2018 по 12.04.2018 ОСОБА_28 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_28 був вимушений за наказом ОСОБА_11 , та під охороною ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не покидати будинок АДРЕСА_5 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_11 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання ОСОБА_28 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 12.04.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Фонтанка, вул. Кільцева, 90 де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_28 та інших осіб. Під час проведення обшуку в зазначеному будинку були присутні представники реабілітаційного центру ОСОБА_5 та ОСОБА_9 .

У ході проведення досудового розслідування за фактами незаконного позбавлення волі осіб, у приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_4 , вчинених організованою групою ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , досудовим розслідуванням встановлено наступне:

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_30 у січні 2018 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений) дізналась від невстановленої слідством особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру.

В невстановлений досудовим розслідуванням час, з метою допомоги чоловіку ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який зловживав спиртними напоями та наркотичними речовинами, ОСОБА_30 подзвонила на вказаний номер мобільного телефону, на який відповів ОСОБА_11 , та згідно відведеної ролі та єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , ввів ОСОБА_30 в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонував пройти курс лікування її чоловіку у їх центрі встановивши оплату - 7000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

Так, 23.01.2018, ОСОБА_32 , перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_9 , був незаконно позбавлений волі трьома невстановленими особами, які під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в свій автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_4 . Після прибуття до вказаного будинку його зустрів ОСОБА_10 , який діяв згідно розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 єдиного плану і відведеній йому ролі, забрав особисті речі, грошові кошти і мобільний телефон потерпілого. Після чого ОСОБА_10 запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії», на що потерпілий ОСОБА_32 відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

24.01.2018 ОСОБА_30 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 7000 грн.

У подальшому в період з 23.01.2018 по 06.02.2018 ОСОБА_32 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_32 був вимушений за наказом ОСОБА_8 , як «керівника» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , не покидати будинок АДРЕСА_10 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які на прохання ОСОБА_32 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 06.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. 43 Лінія, буд.3, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_32 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в грудні 2017 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений) ОСОБА_33 дізнався від невстановленої особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алкозалежних, та номер мобільного телефону цього центру, який невстановлений досудовим розслідуванням.

З метою допомоги племіннику ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який зловживав наркотичними засобами, ОСОБА_33 подзвонив на мобільний телефон, на який відповіла невстановлена особа та згідно відведеної ролі та розробленого плану, ввела останнього в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування його племіннику у їх центрі встановивши оплату - 5000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

04.01.2018 ОСОБА_33 , будучи введений в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», залишив ОСОБА_35 в приміщенні реабілітаційного центру «Парус надії», що розташований за адресою: м. Одеса, вул. 43 лінія, буд.3. Після прибуття до вказаного будинку його зустрів ОСОБА_8 , як «керівник» реабілітаційного центру «Вітрила надії», діючи згідно єдиного з ОСОБА_7 плану, забрав особисті речі, грошові кошти потерпілого. Після чого ОСОБА_8 запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії», на що потерпілий ОСОБА_36 відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

05.01.2018 ОСОБА_33 , будучи введений в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», перевів на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 5000 грн.

У подальшому в період з 04.01.2018 по 06.02.2018 ОСОБА_36 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_36 був вимушений за наказом ОСОБА_8 , як «керівника» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати будинок АДРЕСА_10 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_35 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 06.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. 43 Лінія, буд.3, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_35 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_37 , в невстановлений досудовим розслідуванням час дізналася через мережу Інтернет, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алкозалежних, та номер мобільного телефону цього центру, який досудовим розслідуванням не встановлений.

З метою допомоги сину ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який зловживав наркотичними засобами, ОСОБА_37 подзвонила на мобільний телефон, на який відповіла невстановлена особа та згідно відведеної ролі та розробленого плану, ввела останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування у їх центрі встановивши оплату щомісячно 3000 грн.

Так, в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_37 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», відправила свого сина ОСОБА_39 в м.Одесу, з метою проходження лікування від наркоманії.

27.12.2017, ОСОБА_39 в м.Одесі зустрів ОСОБА_13 , та згідно відведеній йому ролі, відвіз ОСОБА_39 в приміщення реабілітаційного центру «Парус надії», що розташований за адресою: м. Одеса, вул. 43 лінія, буд.3, та передав його ОСОБА_10 , який діючи згідно єдиного плану та відведеній йому ролі, забрав особисті речі, грошові кошти потерпілого. Після чого, ОСОБА_10 запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії», на що потерпілий ОСОБА_39 надав згоду на швидке лікування від наркоманії у термін не більше одного місяця, та підписав документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії».

Але, після підписання відповідних документів, умови його перебування одразу погіршились, йому заборонялось виходити за територію центру, самовільно без дозволу вчиняти будь-які дії на територію центру, тільки після надання йому дозволу на таке, як наприклад відвідування туалету, прийом їжі. Вказані дії постійно пригнічували честь та гідність потерпілого ОСОБА_40 та у зв`язку із побоюванням фізичних чи психічних знущань над ним він виконував всі накази, які надходили до нього.

У подальшому в період з 27.12.2017 по 06.02.2018 ОСОБА_39 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_39 був вимушений за наказом ОСОБА_8 , як «керівника» центру, та «охоронців» - ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати будинок АДРЕСА_10 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_39 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 06.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. 43 Лінія, буд. 3, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_39 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в січні 2018 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , будучи наркозалежним, та маючи бажання позбавитись залежності, через мережу Інтернет, дізнався що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують нарко - та алкозалежних, та адресу вказаного центру: АДРЕСА_4 , про що повідомив свою матір ВайпанВ.П.

19.01.2018 ОСОБА_42 , разом з сином ОСОБА_43 , прибула до приміщення центру за вищевказаною адресою, де невстановлена особа, діючи згідно відведеній ролі, ввела її в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату - 7000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

ОСОБА_42 , будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги, залишила ОСОБА_44 в приміщенні центру, та 20.01.2018 перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 7000 грн.

19.01.2018 в приміщенні центру за вищевказаною адресою, невстановлена особа, діючи згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , забрала особисті речі та грошові кошти потерпілого, та запропонувала підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії», на що потерпілий ОСОБА_44 надав згоду на швидке лікування від наркоманії, та підписав документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії».

Але, після підписання відповідних документів, умови його перебування одразу погіршились, йому заборонялось виходити за територію центру, самовільно без дозволу вчиняти будь-які дії на територію центру, тільки після надання йому дозволу на таке, як наприклад відвідування туалету, прийом їжі. Вказані дії постійно пригнічували честь та гідність потерпілого ОСОБА_44 та у зв`язку із побоюванням фізичних чи психічних знущань над ним він виконував всі накази, які надходили до нього.

У подальшому в період з 19.01.2018 по 06.02.2018 ОСОБА_44 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_44 був вимушений за наказом ОСОБА_8 , як «керівника» центру, та «охоронців» - ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати будинок АДРЕСА_10 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_44 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 06.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. 43 Лінія, буд.3, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_44 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в листопаді 2017 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, ОСОБА_45 , дізналася у невстановленої особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру, який досудовим розслідуванням не встановлений.

З метою допомоги брату ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який зловживав наркотичними засобами, ОСОБА_45 подзвонила на невстановлений досудовим розслідуванням номер мобільного телефону, на який відповіла невстановлена особа, та діючи згідно єдиного плану, ввела її в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її брату ОСОБА_47 у їх центрі встановивши оплату 5000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

29.01.2018 ОСОБА_45 , разом з братом, прибула до приміщення центру, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. 43 лінія, буд.3, та будучи введена в оману про здійснення належного лікування та надання законної медичної допомоги в реабілітаційному центрі «Вітрила Надії», залишила ОСОБА_48 в приміщенні центру.

Наступного дня, ОСОБА_8 , діючи згідно єдиного плану, розробленого ним та ОСОБА_7 , забрав особисті речі та грошові кошти потерпілого, та запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії», на що потерпілий ОСОБА_49 відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

У подальшому в період з 29.01.2018 по 06.02.2018 ОСОБА_49 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_49 був вимушений за наказом ОСОБА_8 , як «керівника» центру, та «охоронців» - ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати будинок АДРЕСА_10 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_48 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 06.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. 43 Лінія, буд.3, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_48 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в 2017 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, ОСОБА_50 , дізналася у невстановленої особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та адресу вказаного центру: м. Одеса, вул. 43 лінія, буд.3.

З метою допомоги сину ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який зловживав наркотичними засобами, ОСОБА_50 прибула за вказаною адресою, де її зустрів ОСОБА_8 , який діючи згідно єдиного плану, розробленого ним та ОСОБА_7 , ввів ОСОБА_52 в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонував пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату - 5000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

Так, 01.10.2017 у невстановлений час ОСОБА_53 , перебуваючи за місцем мешкання своєї матері за адресою: АДРЕСА_11 , був незаконно позбавлений волі ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , та невстановленою особою, які під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в свій автомобіль і доставили в цей же день до приміщення реабілітаційного центру «Вітрила Надії», розташованого за адресою: м.Одеса, вул.43 лінія, буд.3. Після прибуття до вказаного реабілітаційного центру ОСОБА_14 забрав його особисті речі, грошові кошти, після чого, ОСОБА_54 було запропоновано підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії», на що потерпілий відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску зі сторони ОСОБА_14 , потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

ОСОБА_50 , будучи впевненою, що її син потрапив у реабілітаційний центр, де буде проходити відповідне лікування, перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 5000 грн.

У подальшому в період з 01.10.2017 по 06.02.2018 ОСОБА_53 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_53 був вимушений за наказом ОСОБА_8 , як «керівника» центру, та «охоронців» - ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати будинок АДРЕСА_10 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 та інших невстановлених осіб, які на прохання ОСОБА_55 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 06.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. 43 Лінія, буд.3, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_55 та інших осіб.

За фактами незаконного позбавлення волі осіб, у приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_6 , вчинених організованою групою ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , досудовим розслідуванням встановлено наступне:

Так, в серпні 2017 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, ОСОБА_56 прочитав оголошення, дізналась що у м.Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру, який досудовим розслідуванням не встановлений.

З метою допомоги сину ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , який зловживав спиртними напоями, ОСОБА_56 подзвонила на мобільний телефон, на який відповіла невстановлена особа та згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 плану, ввела останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату 6000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

Так, 07.09.2017 ОСОБА_58 перебуваючи біля місця проживання своєї матері за адресою: АДРЕСА_12 , був незаконно позбавлений волі трьома невстановленими особами, які під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в свій автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_4 , в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після прибуття до вказаного реабілітаційного центру невстановлена особа забрала його особисті речі, грошові кошти, після чого, ОСОБА_59 було запропоновано підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії» на що потерпілий відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

ОСОБА_56 , будучи впевненою, що її син потрапив у реабілітаційний центр, де буде проходити відповідне лікування, перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 6000 грн.

У подальшому в період з 07.09.2017 по 07.02.2018 ОСОБА_58 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_58 був вимушений за наказом ОСОБА_8 та ОСОБА_13 , як «керівників будинків» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати приміщення будинку АДРЕСА_10 та будинку АДРЕСА_6 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_60 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

30.01.2018, за наказом ОСОБА_8 , який діяв згідно єдиного плану, розробленого ним та ОСОБА_7 , невстановлені особи перевезли ОСОБА_58 , без його добровільної згоди, до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_6 , в аналогічний реабілітаційний центр «Вітрила Надії».

Так, 07.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. Роздольна,41-Б, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_58 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_61 дізналась від невстановленої слідством особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алкозалежних, та номер мобільного телефону цього центру НОМЕР_6 , який належить ОСОБА_13 .

З метою допомоги сину ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , який зловживав спиртними напоями, ОСОБА_61 подзвонила на вказаний мобільний телефон, на який відповів ОСОБА_13 , та згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 плану, ввів ОСОБА_63 в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату 5000 грн., яку треба щомісячно вносити на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк».

Так, 09.01.2018 ОСОБА_64 перебуваючи по місту свого мешкання: АДРЕСА_13 , був незаконно позбавлений волі трьома невстановленими особами, які, діючи згідно відведеної ролі, під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в свій автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: м.Одеса вул.Роздольна,41-Б, в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після чого невстановлена особа діючи згідно єдиного плану та відведеній їй ролі, забрав особисті речі, грошові кошти потерпілого та запропонувала підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії» на що потерпілий ОСОБА_64 відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

ОСОБА_61 , будучи впевненою, що її син потрапив у реабілітаційний центр, де буде проходити відповідне лікування, перевела на банківський рахунок ОСОБА_7 № НОМЕР_2 ПАТ КБ «ПриватБанк» грошові кошти у сумі 5000 грн.

У подальшому в період з 09.01.2018 по 07.02.2018 ОСОБА_64 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_64 був вимушений за наказом ОСОБА_13 , як «керівника» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати приміщення будинку АДРЕСА_6 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_65 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 07.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. Роздольна,41-Б, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_65 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_66 дізналась від невстановленої слідством особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та адресу вказаного центру: м.Одеса вул.Роздольна,41-Б.

З метою допомоги сину ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , який зловживав спиртними напоями, ОСОБА_66 звернулась до невстановленої особи, яка згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_8 та ОСОБА_7 плану, ввела останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату щомісячно.

Так, восени 2017 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений) ОСОБА_68 перебуваючи по місту свого мешкання: АДРЕСА_14 , був незаконно позбавлений волі ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_13 , які, діючи згідно єдиного плану, під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: м.Одеса вул.Роздольна,41-Б, в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після чого ОСОБА_8 забрав особисті речі, грошові кошти потерпілого та запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії», на що потерпілий ОСОБА_68 відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

У подальшому в період з осені 2017 по 07.02.2018 ОСОБА_68 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_68 був вимушений за наказом ОСОБА_13 , як «керівника» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати приміщення будинку АДРЕСА_6 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_69 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 07.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. Роздольна,41-Б, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_69 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_70 дізналась від невстановленої слідством особи, що у м. Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алко- та наркозалежних, та номер мобільного телефону цього центру, який досудовим розслідуванням невстановлений.

З метою допомоги сину ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , який зловживав наркотичними засобами, ОСОБА_70 звернулась до невстановленої особи, яка згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 плану, ввела останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату щомісячно 3000 гривень.

Так, 11.08.2017 року ОСОБА_72 перебуваючи по місту свого мешкання: АДРЕСА_15 , був незаконно позбавлений волі трьома невстановленими особами, які, діючи згідно відведеної ролі, помістили останнього в автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: м.Одеса вул.Роздольна,41-Б, в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після чого ОСОБА_13 , діючи згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , забрав особисті речі, грошові кошти потерпілого та запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії», на що потерпілий ОСОБА_72 , надав згоду на швидке лікування від наркоманії у термін не більше одного місяця, та підписав документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Вітрила надії».

Але, після підписання відповідних документів, умови його перебування одразу погіршились, йому заборонялось виходити за територію центру, самовільно без дозволу вчиняти будь-які дії на територію центру, тільки після надання йому дозволу на таке, як наприклад відвідування туалету, прийом їжі. Вказані дії постійно пригнічували честь та гідність потерпілого ОСОБА_72 та у зв`язку із побоюванням фізичних чи психічних знущань над ним він виконував всі накази, які надходили до нього.

У подальшому в період 11.08.2017 по 07.02.2018 ОСОБА_72 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_72 був вимушений за наказом ОСОБА_13 , як «керівника» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати приміщення будинку АДРЕСА_6 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_73 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 07.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. Роздольна,41-Б, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_73 та інших осіб.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_74 в невстановлений досудовим розслідуванням час, дізналась від невстановленої слідством особи, що у м.Одесі існує реабілітаційний центр «Вітрила Надії», у якому лікують алкозалежних, та номер мобільного телефону цього центру.

З метою допомоги сину ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , який зловживав наркотичними засобами, ОСОБА_74 звернулась до невстановленої особи, яка згідно відведеної ролі та розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 плану, ввела останню в оману стосовно реабілітації та лікування нарко- та алкозалежних осіб, та запропонувала пройти курс лікування її сину у їх центрі встановивши оплату щомісячно.

Так, 09.11.2017 ОСОБА_76 перебуваючи по місту свого мешкання: АДРЕСА_16 , був незаконно позбавлений волі ОСОБА_8 , та невстановленою особою, які, під примусом, із застосуванням фізичної сили помістили останнього в автомобіль і доставили в цей же день до домоволодіння за адресою: м.Одеса вул.Роздольна,41-Б, в реабілітаційний центр «Вітрила Надії». Після чого ОСОБА_13 , діючи згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , забрав особисті речі, грошові кошти потерпілого та запропонував підписати документи про згоду на перебування у реабілітаційному центрі «Парус надії» на що потерпілий ОСОБА_76 , відмовився. Однак шляхом погроз та морального тиску потерпілий був вимушений підписати вищенаведені документи.

У подальшому в період з 09.11.2017 по 07.02.2018 ОСОБА_76 незаконно був позбавлений волі, тобто йому було заборонено вільно обирати місце свого перебування, та вільно переміщатися по території України.

Так, у вказаний період, ОСОБА_76 був вимушений за наказом ОСОБА_13 , як «керівника» реабілітаційного центру, та «охоронців» - ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які діяли згідно єдиного плану, розробленого ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , не покидати приміщення будинку АДРЕСА_6 , при цьому він був незаконно позбавлений вищезазначеними особами права вільно покинути територію зазначеного будинку, можливість спілкуватися із близькими та сторонніми особами, так як двері будинку завжди були зачиненні, а ключі від дверей знаходились у ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб, які на прохання, ОСОБА_76 відкрити двері будинку та надати йому право на свободу пересування, відповідали відмовою, при цьому усвідомлюючи протиправність своїх дій та діючи умисно не відкривали двері будинку та примушували потерпілого виконувати різноманітні «правила» та «завдання» реабілітаційного центру, які завдавали морального болю потерпілому.

Так, 07.02.2018 правоохоронними органами проведено на підставі рішення суду обшук в приміщенні реабілітаційного центру «Вітрила Надії» за адресою: м.Одеса, вул. Роздольна,41-Б, де і був виявлений факт незаконного позбавлення волі ОСОБА_76 та інших осіб.

27.08.2018 року відносно ОСОБА_5 складено повідомлення про нову підозру та зміну раніше повідомленої підозри за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.

04.11.2019 року на підставі ухвали слідчого судді ОСОБА_5 було затримано.

Враховуючи наявність обґрунтованої підозри за фактом вчинення ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України, з метою запобігання ризикам, передбаченим ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчим за погодженням з прокурором до слідчого судді було подано клопотання про застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав у повному обсязі.

Захисник підозрюваного в судовому засіданні долучив документи, які свідчать про наявність у підозрюваного постійного місця проживання на території міста Одеси, відомості щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, копію картки платника податків, а також оригінал довідки тесту на ВІЛ та зазначив, що вищевказані документи свідчать про те, що його підзахисний не переховувався від органів досудового розслідування та суду. Крім того, захисник в судовому засіданні зазначив, що сторона захисту не заперечує проти наявності обґрунтованої підозри, разом з тим заперечує проти застосування виключного запобіжного заходу відносно його підзахисного у вигляді тримання під вартою. Так, захисник просив врахувати особу ОСОБА_5 , який має постійне місце проживання, перебуває в цивільному шлюбі, який в силу ст. 89 КК України є особою раніше не судимою, що в цілому свідчить про наявність міцних соціальних зв`язків підозрюваного. З огляду на викладене, в задоволенні клопотання сторони обвинувачення просив відмовити та застосувати відносно ОСОБА_5 запобіжний захід не пов`язаний з триманням під вартою, зокрема у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Підозрюваний в судовому засіданні зазначив, що не переховувався від органів досудового розслідування, йому не було відомо про те, що він був оголошений в розшук. Просив врахувати його стан здоров`я, а також ту обставину, що він будь-якому наміру перешкоджати кримінальному провадженню чи переховуватися від органів досудового розслідування не має. З огляду на викладене, просив застосувати відносно нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку учасників судового провадження, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченимстаттею 177цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 176 цього Кодексу.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 197 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою або продовження строку тримання під вартою не може перевищувати шістдесяти днів. Строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом. Сукупний строк тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого під час досудового розслідування не повинен перевищувати: шести місяців - у кримінальному провадженні щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості; дванадцяти місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК України, кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність. При цьому згідно п. 5 ч. 1 ст. 3 КПК України, досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Згідно п. 2 абзацу 3 ч. 1 ст. 219 КПК України, досудове розслідуванняповинно бутизакінчено:протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. В свою чергу згідно абзацу 1 ч. 3 ст. 219 КПК України, строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченомустаттею 290цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

Згідно матеріалів поданого клопотання вбачається, що 27.08.2018 року відносно ОСОБА_5 складено повідомлення про нову підозру та зміну раніше повідомленої підозри за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України за кваліфікуючими ознаками: незаконне позбавлення волі людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох та більше осіб, здійснене протягом тривалого часу, що спричинили тяжкі наслідки, вчинене за попередньою змовою групою осіб, організованою групою.

Ухвалою слідчого судді від 25.10.2019 року відносно підозрюваного ОСОБА_5 було постановлено ухвалу про надання дозволу на його затримання, й згідно протоколу затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 04.11.2019 року, останнього о 10 годині 55 хвилин 04.11.2019 року було затримано.

Так, слідчий суддя враховує, що ні до матеріалів поданого клопотання, ні під час розгляду вказаного клопотання слідчим суддею, стороною обвинувачення не було долучено будь-яких матеріалів, які б давали можливість слідчому судді встановити дійсні строки досудового розслідування в рамках даного кримінального провадження, які на теперішній час ще не завершилися та тривають.

Зокрема, слідчий суддя наголошує, що за відсутності вказаних відомостей у клопотанні та долучених до клопотання матеріалах, слідчий суддя позбавлений можливості вирішити питання щодо строків дії того чи іншого запобіжного заходу в рамках даного кримінального провадження.

Викладені недоліки поданого клопотання та долучених в його обґрунтування матеріалів є суттєвими недоліками, які позбавляють можливості слідчого суддю задовольнити подане клопотання, або ж відмовити в його задоволенні, застосувавши інший, більш м`який запобіжний захід.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до переконання про відсутність правових підстав для задоволення поданого клопотання.

Разом з тим, слідчий суддя зазначає, що у випадку долучення вищезазначених матеріалів до клопотання про застосування запобіжного заходу, сторона обвинувачення матиме можливість повторно звернутися до слідчого судді з аналогічного роду клопотанням.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 176-178,183,184,193,194,196КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , яке погоджено прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження №12018160000000644 від 29.08.2018 року відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення05.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85432875
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —520/9247/19

Ухвала від 02.12.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 02.09.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 28.07.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 27.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 27.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 27.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 23.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 23.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 23.04.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 05.11.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні