ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01033 м. Київ, вул. Комінтерну,16 т. 230-31-77
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"28" грудня 2009 р. Справа №8/244-09
За позовом Фізичної особи –підприємця ОСОБА_2, м. Бориспіль
до відповідача Фізичної особи –підприємця ОСОБА_3, м. Бориспіль
про звернення стягнення на майно,
Суддя Чорна Л.В.
Представники:
від позивача: не з‘явився;
від відповідача: ОСОБА_4 –представник.
суть спору:
Позивач просить суд звернути стягнення на об‘єкт незавершеного будівництва комплекс з розміщенням магазину, кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області, що належить відповідачу та визнати за позивачем право власності на зазначений об‘єкт.
Позивач в судове засідання не з‘явився, вимог суду не виконав, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законодавством порядку.
Відповідач позов не визнає, посилаючись на розписку позивача про отримання грошових коштів, акт прийому-передачі виконаних робіт по договору підряду від 15 травня 2009р.
Разом з цим, відповідачем поданий зустрічний позов про визнання права власності на об‘єкт незавершеного будівництва комплекс з розміщенням магазину, кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області, загальною площею 498,10м2.
Відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право до прийняття рішення зі спору подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Зустрічний позов взаємно пов‘язаний із первісним приймається до провадження.
Позов задоволенню не підлягає.
Зустрічний позов підлягає задоволенню.
судом встановлено:
05 травня 2009р. між фізичною особою –підприємцем ОСОБА_3 –Замовник /відповідач/ та фізичною особою –підприємцем ОСОБА_2 – Виконавець /позивач/ укладено договір на виконання будівельних робіт.
За умовами зазначеного договору виконавець бере на себе зобов‘язання своїми силами і засоби виконати роботи по установці та запуску: електропостачання, чистового оздоблення приміщень під комплекс з розміщенням магазину,кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області, у відповідності із затвердженою кошторисною документацією та технічними умовами та в обумовлений у договорі строк.
Згідно п. 4.1. договору вартість виконаних будівельних робіт складає 80 000,00грн., які виплачує Замовник після підписання акту прийому-передачі робіт.
Згідно п. 4.2. договору форма розрахунків –готівкова.
По акту прийому-передачі виконаних робіт по договору підряду від 15 травня 2009р. позивач передав, а відповідач прийняв виконані роботи по установці та запуску: електропостачання, чистового оздоблення приміщень під комплекс з розміщенням магазину, кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області.
Відповідно до ст. 875 Цивільного кодексу України за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.
Відповідно до п. 4 ст. 879 Цивільного кодексу України оплата робіт провадиться після прийняття замовником збудованого об'єкта (виконаних робіт), якщо інший порядок розрахунків не встановлений за погодженням сторін.
Відповідно до п. 4 ст. 882 Цивільного кодексу України передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на не проведення відповідачем оплати за виконані роботи та просить суд звернути стягнення на майно, посилаючись на п. 5.2. договору, ч. 1 ст. 875 Цивільного кодексу України.
Згідно п. 5.2. договору підряду у разі ухилення Замовника від повного розрахунку з Виконавцем за виконані ним роботи та витрачені матеріали і обладнання, сторони не заперечують проти передачі у власність Виконавця об‘єкту незавершеного будівництва, у разі якщо протягом 5-ти днів з моменту підписання між сторонами акту прийому-передачі Замовник не проведе повного розрахунку з Виконавцем.
В матеріалах справи міститься копія розписки позивача від 20 травня 2009р. про отримання від відповідача повної сплати в розмірі 80 000,00грн. за виконані роботи.
Позивач зазначене не спростував.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.
11 листопада 2005р. між відповідачем та Бориспільською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки площею 0,0176га під існуючою забудовою (землі роздрібної торгівлі та комерційних послуг) по АДРЕСА_2 кадастровий номер земельної ділянки 3210500000:10:025:0030 в м. Борисполі Київської області.
Договір укладено на 25 років –п. 5. договору.
Рішенням Бориспільської міської ради №82 від 17.01.2006р. відповідачу надано дозвіл на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію торговельного кіоску під комплекс з розміщенням магазину, кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області.
Робочий проект реконструкції торгового павільйону 21.12.2006р. отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи №229/06.
28.04.2009р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області відповідачу надано дозвіл №482/09 на виконання будівельних робіт з реконструкції торгівельного кіоску під комплекс з розміщення магазину, кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області.
Будівництво фундаменту та самого об‘єкту незавершеного будівництва було проведено відповідачем за власний рахунок, що також підтверджується оплатою вартості підрядних робіт по договору підряду.
Відповідно до ст. 876 Цивільного кодексу України власником об'єкта будівництва або результату інших будівельних робіт є замовник, якщо інше не передбачено договором.
Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до п. 3 ст. 331 Цивільного кодексу України до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).
У разі необхідності особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Вимоги по зустрічному позову обґрунтовані, матеріалами справи доведені, підлягають задоволенню.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 60, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
вирішив :
По первісному позову відмовити.
Визнати за фізичною особою –підприємцем ОСОБА_3 (код НОМЕР_1, 08300, АДРЕСА_1) право власності на об‘єкт незавершеного будівництва комплекс з розміщенням магазину, кафе, готелю по АДРЕСА_2 Київської області, загальною площею 498,10м2.
Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.
Суддя Чорна Л.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2009 |
Оприлюднено | 14.01.2011 |
Номер документу | 8543560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Чорна Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні