Справа №557/1577/19
Провадження №2/557/686/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2019 року смт.Гоща
Гощанський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Пацка Д.В.
секретар судового засідання Довгалець Н.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засiданнi в смт. Гоща справу за позовом ОСОБА_1 до Жаврівської сільської ради Гощанського району про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом. Як на підставу позову посилається на те, що після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилось спадкове майно, а саме сертифікат на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 , колишнього члена КСП ім. Івана Франка, яка знаходиться на території Жаврівської сільської ради Гощанського району.
Вказує, що спадкове майно прийняла вчасно, відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, так як на день її смерті вона проживала з спадкодавцем, що підтверджуються довідкою Жаврівської сільської ради. Реалізувати своє право на спадкове майно не може у зв`язку з тим, що документ про право власності на земельна частка (пай) втрачено.
А тому, просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно за законом.
Позивач в судове засідання не з`явилась. До початку розгляду справи подала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився. До початку судового засідання подано представником сільської ради Кравчук М.Є., заяву про розгляд справи за відсутності представника сільської ради, вказує, що проти задоволення позову не заперечує.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України, суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Визнання позову відповідачами не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачами позовних вимог немає.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки сторони не з`явилися у судове засідання.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , були ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 28.05.1966 р.
Встановлено, що батьками ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , були батько - ОСОБА_7 та матір - ОСОБА_8 .
Рішенням Гощанського районного суду Рівненської області встановлено факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , була рідною бабою ОСОБА_1 .
Спадкодавці належав сертифікат на право власності на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 , КСП ім. Івана Франка, земельна частка (пай) знаходиться на території Жаврівської сільської ради.
Спадкодавець ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 , актовий запис №2.
Судом встановлено, що позивач прийняла спадщину вчасно так як на день смерті проживала з спадкодавцем, що підтверджується довідкою Жаврівської сільської ради.
Позивач не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за законом у зв`язку з тим, що відсутні належні правовстановлюючі документи на сертифікат на право земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 , КСП ім. Івана Франка, що знаходиться на території Жаврівської сільської ради Гощанського району.
Отже, ОСОБА_1 є спадкоємцями за законом та вчасно прийняла спадщину після смерті баби ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно з ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщина) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкоємство здійснюється за заповітом чи за законом.
Згідно з ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та відповідно, про наявність підстав для їх задоволення.
Керуючись ст.10, 60, 212, 213 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , право власності в порядку спадкування за законом, на земельну частку (пай), після смерті баби ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належала спадкодавці згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 у землі, яка перебуває у власності КСП ім. Івана Франка на території Жаврівської сільської ради Гощанського району.
Рішення може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Відповідно до п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається через Гощанський районний суд Рівненської області.
Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН: НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач : Жаврівська сільська рада Гощанського району, юридична адреса: с. Жаврів, вул. Шкільна, 59, ЄДРПОУ: 04385480.
Суддя Пацко Д.В.
Суд | Гощанський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2019 |
Оприлюднено | 07.11.2019 |
Номер документу | 85437619 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гощанський районний суд Рівненської області
Пацко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні