Рішення
від 05.11.2019 по справі 917/1439/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.11.2019 Справа № 917/1439/19

м. Полтава

За позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Медичний центр "М.Т.К.", вул. М.Амосова 10, м. Київ, 03110

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Джерело СТ-Фарм", бул. Пушкіна, 7, м. Кременчук, Полтавська область, 39600

про стягнення грошових коштів.

Суддя Господарського суду Полтавської області Семчук О.С.

Справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Медичний центр "М.Т.К." (далі - позивач/ ТОВ "Медичний центр "М.Т.К.") звернулося з позовною заявою до Господарського суду Полтавської області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Джерело СТ-Фарм" (далі - відповідач/ ТОВ "Джерело СТ-Фарм") 8887,08 грн. заборгованості за поставлений товар. В обґрунтування позову позивач посилається на невиконання відповідачем умов договору поставки № 65/19-ПЛ від 31.01.2019.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 09.09.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін.

Копія ухвали суду від 09.09.2019 направлена на адресу відповідача повернулася не врученою з відміткою поштового відділення "адресат відсутній", зробленою 19.10.2019.

Згідно п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) днем вручення судового рішення (ухвали) є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Адреса відповідача зазначена у позовній заяві відповідає місцезнаходженню ТОВ "Джерело СТ-Фарм", відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного позовного провадження у справі.

Відповідач відзиву на позов не надав, про наявність поважних причин неподання відзиву на позов суду не повідомив, в зв`язку з цим відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України спір вирішується за наявними матеріалами справи.

Рішення приймається в порядку ч. 4, 5 ст. 240 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

31.01.2019 між позивачем (постачальник за договором) та відповідачем (покупець за договором) укладено Договір поставки № 65/19-ПЛ (далі - Договір, копія Договору - в матеріалах справи).

Згідно п. 1.1. Договору постачальник зобов`язується поставити та передати у власність покупця лікарські засоби, медичні вироби, харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, косметичні засоби (далі - товар) у кількості, асортименті за цінами і в строки згідно видаткових накладних, а покупець зобов`язується прийняти товар та оплатити його на умовах даного Договору.

Згідно п. п. 3.1., 3.2. Договору товар за даним Договором постачається окремими партіями у відповідності з накладними на основі замовлень відповідача. Постачальник формує партії товару виходячи із замовленої номенклатури, кількості, узгоджених цін та умов оплати. Товар повинен бути наданий відповідачеві протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту надходження замовлення відповідача.

Відповідно до п. 3.4. Договору доказом передачі товару у власність покупця є оформлена належним чином видаткова накладна постачальника, підписана уповноваженими особами сторін.

Відповідно до п. п. 4.1., 4.3., 4.3.1. Договору ціна даного Договору відповідає загальній вартості товару, поставленого за цим Договором на протязі його дії, та відповідає сукупній вартості партій Товару згідно видаткових накладних Позивача. Оплата здійснюється шляхом відтермінування платежу на розрахунковий рахунок позивача протягом 7 (семи) календарних днів з моменту отримання товару відповідачем на підставі відвантажувальних документів.

Як зазначає позивач, на виконання умов Договору він в період з 18.02.2019 по 13.05.2019 здійснював на користь відповідача поставки товару згідно підписаних та скріплених печатками сторін видаткових накладних.

Зокрема, позивачем надано копію видаткової накладної № МТК205204 від 13.05.2019 на суму 8887,08 грн., яка підписана представниками обох сторін.

Позивач стверджує, що відповідачем товар отриманий по вказаній видатковій накладній не був оплачений.

Крім цього, позивачем надано копію податкової накладної від 13.05.2019 на суму 8887,08 грн., яка згідно квитанції № 1 доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України 23.05.2019 (копія квитанції - в матеріалах справи).

Враховуючи наявність боргу по Договору, позивач просить суд стягнути з відповідача 8887,08 грн. боргу за поставлений товар.

Відповідач жодних заперечень на позов не надав.

При вирішенні позову суд виходить з наступного.

Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтею 627 ЦК України передбачена свобода договору.

Матеріали справи свідчать про те, що між позивачем та відповідачем у справі виникли зобов`язання з договору поставки, згідно якого, в силу ст. 712 ЦК України, продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін (ч. 2 ст. 712 ЦК України).

Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Статтями 525 та 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Судом встановлено, що згідно умов Договору позивач поставив відповідачу товар на суму 8887,08 грн. по видатковій накладній № МТК205204 від 13.05.2019. Згідно п. п. 4.3., 4.3.1. Договору оплата здійснюється шляхом відтермінування платежу на розрахунковий рахунок позивача протягом 7 (семи) календарних днів з моменту отримання товару відповідачем на підставі відвантажувальних документів.

Таким чином, товар отриманий по накладній № МТК205204 від 13.05.2019 відповідач повинен був оплатити по 20.05.2019 включно.

В матеріалах справи відсутні докази оплати відповідачем товару отриманого по вказаній накладній, вказане зобов`язання з оплати відповідачем прострочено.

Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості по Договору у сумі 8887,08 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Частинами 3, 4 статті 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідач своїми процесуальними правами не скористався та належними та допустимими доказами не спростував позовні вимоги позивача.

Судові витрати відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України покладаються на відповідача у повному обсязі.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 232-233, 237-238, 240 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Джерело СТ-Фарм" (бул. Пушкіна, 7, м. Кременчук, Полтавська область, 39600; код ЄДРПОУ 37667208) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Медичний центр "М.Т.К." (вул. М.Амосова 10, м. Київ, 03110; код ЄДРПОУ 21633086) 8887 грн. 08 коп. заборгованості, 1921 грн. 00 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст. 241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст.256, 257 ГПК України). Відповідно до п. 17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя О.С. Семчук

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення05.11.2019
Оприлюднено08.11.2019
Номер документу85445851
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1439/19

Судовий наказ від 27.11.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Семчук О.С.

Рішення від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Семчук О.С.

Ухвала від 09.09.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Семчук О.С.

Ухвала від 20.08.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Семчук О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні