Ухвала
від 07.11.2019 по справі 807/291/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення заяви без розгляду

07 листопада 2019 рокум. Ужгород№ 807/291/14

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про залишення без розгляду заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі за позовом Мукачівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємця ОСОБА_1 , якою просить суд: "1.Стягнути з ПП ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 1145,58 грн.; 2. В судове засідання викликати представників сторін; 3. Про час слухання справи повідомити УПФУ у Свалявському районі".

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2014 року позов Управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки було задоволено повністю (суддя Гебеш С.А.) .

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2017 року було замінено сторону виконавчого провадження за виконавчим листом виданим у даній адміністративній справі, а саме стягувача - Управління Пенсійного фонду України в Свалявському районі Закарпатської області на його правонаступника - Мукачівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (а.с.а.с. 57,58).

04 жовтня 2019 року до Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі № 807/291/14, а саме: позивача (стягувача) на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (а.с. 87).

Однак, 10 жовтня 2019 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про залишення без розгляду заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі по даній справі (а.с. 93).

Представники сторін в судове засідання не з`явилися, хоча судом вживалися заходи для належного повідомлення про дату, час та місце судового розгляду.

У відповідності до статті 379 частини 2 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно із пунктом 18.2 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України): оформлення і видача судових рішень, якими вносяться зміни до виконавчих документів (у тому числі про виправлення помилки у виконавчому документі; визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню; стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за виконавчим документом; поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання; відстрочку чи розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання; зупинення виконання судового рішення; заміну сторони виконавчого провадження), здійснюються в паперовій формі судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

У відповідності до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подану заяву, дослідивши необхідні для розгляду заяви матеріали адміністративної справи, суд приходить наступних висновків.

Відповідно до статті 7 частини 6 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Оскільки Кодексом адміністративного судочинства окремо не врегульовано порядок залишення без розгляду заяв про заміну сторони виконавчого провадження, суд застосовує положення статті 240 КАС України щодо порядку залишення без розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Згідно із статтею 240 частиною 1 пунктом 5 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Відповідно до статті 9 частини 3 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Дане клопотання не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси і тому приймається судом.

Враховуючи наведене, а також те, що подання заяви є безумовним правом заявника, наданим йому КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення вказаного клопотання та залишення заяви про заміну сторони виконавчого провадження без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись статтями 7, 243, 240, 248, 379, КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 807/291/14 - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).

Суддя С.Є. Гаврилко

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.11.2019
Оприлюднено07.11.2019
Номер документу85447037
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/291/14

Ухвала від 07.11.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 03.10.2019

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 06.10.2017

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 22.09.2017

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 28.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гебеш С. А.

Постанова від 20.02.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гебеш С. А.

Ухвала від 28.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гебеш С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні