ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
06 листопада 2019 року Справа № 280/5365/19 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Калашник Ю.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Запорізька перевізна компанія (69124, м.Запоріжжя, вул.Калнишевського, буд.14, кв.15, код ЄДРПОУ 41270790) до Запорізької обласної державної адміністрації (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 164, код ЄДРПОУ 00022504); Товариства з обмеженою відповідальністю Профтаксі 1 (69095, м. Запоріжжя, вул. Шкільна, 4, код ЄДРПОУ 32692224), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Автопростір Запоріжжя (69076, м. Запоріжжя, пр. Ювілейний, 30-Г, код ЄДРПОУ 41798815) про визнання протиправним та скасування розпорядження, визнання недійсними договорів та на виконання вимог ст.ст. 159,160 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
01.11.2016 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Запорізька перевізна компанія (далі - позивач) до Запорізької обласної державної адміністрації (далі - відповідач 1), Товариства з обмеженою відповідальністю Профтаксі 1 (далі - відповідач 2), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Автопростір Запоріжжя , в якому позивач просить суд:
1) визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 03.05.2019 239 Про визначення переможців конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходить за межі території Запорізької області, а також тих, зайняв друге місце ;
2) визнати недійним договори про організацію перевезень пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходить за межі території Запорізької області (внутрішньообласних маршрутах) укладені Запорізькою обласною державною адміністрацією з Товариством з обмеженою відповідальністю І Профтаксі 1 щодо обслуговування наступних маршрутів:
- Запоріжжя (АС-3) - Малокатеринівка;
- Запоріжжя (АС-3) - Кушугум (зупинка (ст. Осетрівка);
Запоріжжя (АС-3) - Ульянівка, ч/з Матвіївку, Вільногрушівська, Круглик, Грушівку;
- Матвіївка (ст. Янцеве) - Запоріжжя (АС-2);
- Матвіївка (ст. Янцеве) - Запоріжжя (АС-3), ч/з зупинку пр. Моторобудівників, 32 у м. Запоріжжі, як з переможцем конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області, визначеним розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації №239 від 03.05.2019 Про визначення переможців конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Запорізької області, а також тих, хто зайняв друге місце .
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.
Згідно з положеннями п.4 та п.5 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов`язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Таким чином, законодавцем чітко визначено шляхи захисту порушених, на думку позивача, рішеннями, діями або бездіяльністю прав, свобод або законних інтересів позивача.
Тобто, позовні вимоги, викладені у пункті № 2 прохальної частини сформульовані всупереч вищенаведеним положенням КАС України.
Разом з цим, згідно з п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідачем є суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Пунктом 7 ч.1 ст.4 КАС України встановлено, що суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Позивач в якості відповідача 2 у справі зазначає Товариство з обмеженою відповідальністю Профтаксі 1 , що не відповідає вимогам ст. 4 КАС України.
Крім того, позивачем в позовній заяві зазначено третю особу - Товариство з обмеженою відповідальністю Автопростір Запоріжжя . Проте, всупереч вимогам ст. 49 КАС України позивачем не зазначено на чиїй стороні та з якими вимогами вона виступає та яким чином рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси чи обов`язки.
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.3 ст.169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Запорізька перевізна компанія (69124, м.Запоріжжя, вул.Калнишевського, буд.14, кв.15, код ЄДРПОУ 41270790) до Запорізької обласної державної адміністрації (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 164, код ЄДРПОУ 00022504); Товариства з обмеженою відповідальністю Профтаксі 1 (69095, м. Запоріжжя, вул. Шкільна, 4, код ЄДРПОУ 32692224), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Автопростір Запоріжжя (69076, м. Запоріжжя, пр. Ювілейний, 30-Г, код ЄДРПОУ 41798815) про визнання протиправним та скасування розпорядження, визнання недійсними договорів, - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви терміном 10 календарних днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду: позовної заяви (у кількості, відповідно до учасників процесу), оформленої відповідно до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України із уточненням відповідача (ів) у справі, із позовними вимогами, сформульованими відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, із зазначенням процесуального становища третьої особи.
Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ю.В.Калашник
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 08.11.2019 |
Номер документу | 85447082 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Калашник Юлія Вікторівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Калашник Юлія Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні