Ухвала
від 07.11.2019 по справі 665/1328/19
ЧАПЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 665/1328/19

У Х В А Л А

іменем України

"07" листопада 2019 р. Чаплинський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого судді - Березнікова О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Собчук М.В.,

розглянувши під час підготовчого судового засідання в залі суду в смт. Чаплинка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Фермерського господарства АГРО ТРІУМФ про стягнення коштів ,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Чаплинського районного суду Херсонської області перебуває зазначена цивільна справа.

Справа знаходиться на стадії підготовчого провадження.

Також ОСОБА_1 ,в порядку ст. 150 ЦПК України, за вказаним позовом було подано заяву про забезпечення позову, яку ухвалою від 24.07.2019 року було задоволено, справа №665/1317/19.

Перевіривши матеріали справи, вважаю за необхідне позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Фермерського господарства АГРО ТРІУМФ про стягнення коштівзалишити без розгляду з наступних підстав.

Відповідно до ст.189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є:

1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;

2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;

3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;

4) вирішення відводів;

5) визначення порядку розгляду справи;

6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Статтею 196 ЦПК України визначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно ч.1,2,5 ст. 198 ЦПК України , підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.

Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:

1) визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу;

2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;

3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадках:

1) заміни відведеного експерта, перекладача, спеціаліста;

2) невиконання учасником справи вимог ухвали про відкриття провадження у справі у встановлений судом строк, якщо таке невиконання перешкоджає завершенню підготовчого провадження;

3) неподання витребуваних доказів особою, яка не є учасником судового процесу;

4) витребування нових (додаткових) доказів.

У разі відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва.

Так, 25 липня 2019 року по зазначеній справі було відкрито провадження та справу призначено до розгляду у підготовчому засіданні на 23 вересня 2019 року на 15 годину 00 хвилин.

23 вересня 2019 року засідання не відбулось у зв`язку з відрядженням головуючого судді, підготовче засідання було відкладене на 24.10.2019 на 09.00 годин.

24.10.2019 засідання не відбулось у зв`язку з неявкою сторін, належним чином повідомлених, про причини неявки суд не повідомили, заяв про розгляд справи без їх участі до суду не надходило, підготовче засідання було відкладене на 07.11.2019 на 10.30 годин.

07.11.2019 в підготовче судове засідання сторони не з`явились, належним чином повідомлені, про причини неявки суд не повідомили, заяв про розгляд справи без їх участі до суду не надходило.

Відповідно до норм ч. 2 ст. 223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи у разі першої неявки у судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнані поважними. Суд відкладає розгляд справи в разі першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача у судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Водночас згідно ч. 5 ст. 223 ЦПК України визначено, що у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору. Зазначене також диспозиціонуться з п.3 ч.1 ст. 257 ЦПК України.

Аналіз зазначених норм вказує на те, що процесуальний закон не вказує на необхідність врахування судом поважності причин повторної неявки позивача до суду. Такі положення процесуального закону пов`язані із принципом диспозитивності цивільного судочинства, у відповідності до змісту якого особа, яка бере участь у справі, самостійно розпоряджається наданими їй законом процесуальними правами.

Зазначені наслідки настають незалежно від причин повторної неявки, які можуть бути поважними. Таким чином, навіть маючи докази поважності причин неявки позивача, суд повинен залишати позовну заяву без розгляду. Зазначена норма дисциплінує позивача, як ініціатора судового розгляду, стимулює його належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи. Якщо позивач не може взяти участь в судовому засіданні, він може подати заяву про розгляд справи за його відсутності. Така заява може бути подана на будь-якій стадії розгляду справи.

Правове значення в даному випадку має лише належне повідомлення позивача про день та час розгляду справи, повторність неявки в судове засідання та неподання заяви про розгляд справи за відсутності позивача.

Відповідна правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду (ВС/КЦС № 310/12817/13 від 22.05.2019).

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про залишення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Фермерського господарства АГРО ТРІУМФ про стягнення коштівбез розгляду з підстав, передбачених частиною п`ятою статті 223, пункту 3 частини першої статті 257 ЦПК України, оскільки неявка позивача (його представника) у судові засідання є систематичними та розцінюються судом як затягування розгляду справи, а заяви про розгляд справи за відсутності позивача до суду не надходило.

Разом з цим, враховуючи що 23.07.2019 року ОСОБА_1 ,в порядку ст. 150 ЦПК України, було подано заяву про забезпечення вказаного позову, яку ухвалою від 24.07.2019 року було задоволено, справа №665/1317/19, суд приходить до висновку про скасування застосованих в ухвалі від 24.07.2019 року заходів забезпечення позову.

Відповідно до ч. 9,10 ст. 158 ЦПК України, у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.

Керуючись ч. 9,10 ст. 158, ч. 2,5 ст. 223, ст. 257 ч.1 п.3, ч.2 ст.200ЦПК України , суд -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Фермерського господарства АГРО ТРІУМФ про стягнення коштівзалишити без розгляду.

Заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Чаплинського районного суду Херсонської області від 24 липня 2019 року справа №665/1317/19 скасувати.

Заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили ухвалою суду.

Ухвалу про скасування заходів забезпечення позову невідкладно надіслати заявнику та державним органам, які виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала підписана 07.11.2019 року.

Суддя О.В. Березніков

СудЧаплинський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення07.11.2019
Оприлюднено07.11.2019
Номер документу85451497
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —665/1328/19

Ухвала від 07.11.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

Ухвала від 25.07.2019

Цивільне

Чаплинський районний суд Херсонської області

Березніков О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні