Ухвала
від 29.10.2019 по справі 357/9662/19
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Справа № 357/9662/19

1-кп/357/1333/19

У Х В А Л А

"29" жовтня 2019 р. м. Біла Церква

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області:

у складі: головуючого - судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Біла Церква питання про виправлення описки у вирокі Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.09.2019 відносно ОСОБА_3 , засудженої за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України,

У С Т А Н О В И В:

Вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.09.2019 ОСОБА_3 визнано винуватою у пред`явленому обвинуваченні, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, за яким призначено їй узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 29.08.2019 покарання.

Судом встановлено, що при постановленні вироку в резолютивній частині було допущено описку щодо кількості речових доказів, а саме зазначено: «спеціальні імітаційні засоби, які відтворюють банкноти номіналом 100 доларів США в кількості 95 одиниць на суму 9500 доларів США після набрання вироком законної сили, знищити», замість вірного: «спеціальні імітаційні засоби, які відтворюють банкноти номіналом 100 доларів США в кількості 94 одиниці на суму 9400 доларів США після набрання вироком законної сили, знищити».

Відповідно до ч. 2 ст. 379 питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Учасники провадження повідомленні про дату та час судового засідання належним чином, причини неявки суду не відомі.

У відповідність до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що допущена описка підлягає виправленню.

Відповідно до ст. 379 КПК України суд має право за власної ініціативи або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Виходячи із аналізу зазначеної норми, незмінність є елементом законної сили судового рішення, але не правовим наслідком набрання ним цієї сили; вона є властивістю рішення суду як процесуального документу, як акта правосуддя, що набувається ним незалежно від набрання законної сили. Моменти набрання судовим рішенням законної сили та виникнення у нього властивості незмінності різні. Незмінним судове рішення стає ще до набрання ним законної сили; статичний елемент законності судового рішення не вичерпується виключністю та неспростовністю, а включає в себе також властивість незмінності.

Передбачену цією статтею, а також ч. 5 ст. 371 КПК України, можливість усунення судом окремих недоліків свого рішення не можна вважати його зміною. Саме тому деякі недоліки судового рішення можуть бути усунені судом, який ухвалив рішення шляхом виправлення описок.

Описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова, тощо) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу, і в жодному випадку, не може свідчити про необізнаність суду у нормах процесуального права; крім цього, не позбавляє права сторону кримінального провадження на оскарження даної ухвали.

Суд, користуючись таким правом, вважає за можливе виправити описку.

Керуючись ст. 379 КПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Виправити описку у вирокі Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.09.2019 по справі № 357/9662/19, по провадженню № 1-кп/357/1333/19 відносно ОСОБА_3 , зазначивши в резолютивній частині «спеціальні імітаційні засоби, які відтворюють банкноти номіналом 100 доларів США в кількості 94 одиниці на суму 9400 доларів США після набрання вироком законної сили, знищити», замість невірного «спеціальні імітаційні засоби, які відтворюють банкноти номіналом 100 доларів США в кількості 95 одиниць на суму 9500 доларів США після набрання вироком законної сили, знищити».

Копію ухвали направити учасникам судового провадження.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом 7 днів, з моменту проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі подання апеляційної скарги, якщо її не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

СуддяОСОБА_1

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85456291
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання впливом

Судовий реєстр по справі —357/9662/19

Ухвала від 29.10.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ларіна О. В.

Вирок від 23.09.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ларіна О. В.

Ухвала від 02.09.2019

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ларіна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні