Рішення
від 07.11.2019 по справі 491/829/19
АНАНЬЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №491/829/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2019 року Ананьївський районний суд Одеської області

в складі: головуючого Желяскова О. О.

за участю секретаря судового засідання - Кір`як І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в залі суду в місті Ананьєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа Ананьївська Друга сільська рада Ананьївського району Одеської області,

ВСТАНОВИВ:

19 серпня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту про те, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її сином.

Заявник зазначає. що після смерті її сина відкрилась спадщина на майно, яке йому належало, а саме на частику у квартирі АДРЕСА_1 , право спільної власності на яку посвідчене свідоцтвом про право власності на житло, виданим виконавчим комітетом Ананьївської міської ради 01 грудня 2000 року на підставі розпорядження від 30 листопада 2000 року №263, та на земельну ділянку площею 2 га, розташовану на території Ананьївської Першої сільської ради Ананьївського району Одеської області.

Заповіту щодо розпорядження своїм майно ОСОБА_2 не залишив

Заявник вказує, що після смерті сина нею спадщина прийнята, заведено спадкову справу №215/2019. Від спадщини відмовились батько спадкодавця ОСОБА_3 , та його донька ОСОБА_4 , 2001 року народження, про що подали до нотаріальної контори відповідні заяви.

Під час вивчення нотаріусом наданих документів з`ясувалось, що не простежується родинний зв`язок між заявником та її сином.

Так в свідоцтві про народження сина російською мовою його та її прізвище вказано ОСОБА_1 . На ім`я ОСОБА_2 03 липня 2015 року Роздільнянським РС ГУДМС України в Одеській області видано паспорт громадянина України. Саме тому під час реєстрації смерті у актовому записі №475 від 27 грудня 2018 року, складеному Ананьївським РВ ДРАЦС ГТУЮ в Одеській області, прізвище її сина вказано ОСОБА_2 . Шлюб між нею та батьком її сина ОСОБА_3 зареєстровано 08 червня 1974 року , та в свідоцтві про укладення шлюбу російською мовою прізвище чоловіка та її після реєстрації шлюбу зазначено - ОСОБА_1 . Проте в її паспорті громадянина України її прізвище вказано - ОСОБА_1 .

Заявник вважає, що розбіжності в написанні прізвища ОСОБА_1 та ОСОБА_1 пов`язані з різними варіантами його перекладу з російської мови на українську, у зв`язку з чим звернулась до суду просить задовольнити її заяву.

В судове засідання заявник не з`явилась, однак надала письмову заяву, в якій просить справу розглянути без її участі. Заяву просить задовольнити в повному обсязі. Крім того просить залишити без розгляду її клопотання щодо допиту свідків по справі ОСОБА_8 та ОСОБА_9 (а.с.37).

Представник заінтересованої особи в судове також не з`явився, однак надав письмову заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутність. Не заперечує проти задоволення заявлених вимог, а також підтверджує той факт, що ОСОБА_2 дійсно є сином заявника(а.с.38).

Враховуючи те, що сторони по справі в судове засідання не з`явилися, а розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України.

Суд, взявши до уваги заяви заявника та представника заінтересованої особи, вивчивши та перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку, що заявлені вимоги заявника підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно копії паспорту заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка с. Градка Узденського району Мінської області, мешканка АДРЕСА_1 (а.с.5-6).

З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 27 грудня 2018 року Ананьївським РВ ДРАЦС ГТУЮ в Одеській області, встановлено, що прізвище померлого зазначено - ОСОБА_2 (а.с.7).

Відповідно до копії довідки Ананьївської Другої сільської ради Ананьївського району Одеської області №275 від 27 березня 2019 року ОСОБА_2 був зареєстрований та мешкав в с. Ананьїв Другий Ананьївського району Одеської області по день своєї смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.8).

У свідоцтві про народження спадкодавця серії НОМЕР_2 , виданому 20 липня 1977 року, його прізвище російською мовою вказано ОСОБА_1 , прізвища батька та матері також вказані ОСОБА_1 (а.с.9).

У паспорті громадянина України серії НОМЕР_3 , виданому на ім`я спадкодавця Роздільнянським РС ГУДМС України в Одеській області, його прізвище українською мовою вказано ОСОБА_2 , російською ОСОБА_1 (а.с.10-11).

У свідоцтві про право власності на житло від 01 грудня 2000 року прізвище спадкодавця вказано ОСОБА_1 (а.с.12).

З витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №108353585 від 20 грудня 2017 року, встановлено, що спадкодавець є власником земельної ділянки площею 2 га, та його прізвище як власника цієї земельної ділянки зазначено ОСОБА_2 (а.с.13).

Відповідно до копії інформаційної довідки зі спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №56312087 від 28 травня 2019 року, у спадковому реєстрі заповіти від імені ОСОБА_2 не зареєстровані(а.с.14).

У відповідності до копії витягу про реєстрацію у спадковому реєстрі №56312447 від 28 травня 2019 року у спадковому реєстрі 28 травня 2019 року заведено спадкову справу №64241361. Спадкодавець ОСОБА_2 (а.с.16).

Своїми заявами від 13 червня 2019 року та 28 травня 2019 року ОСОБА_4 , та ОСОБА_3 відмовились від прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_2 (а.с.17-18).

У свідоцтві про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 прізвище заявника та її чоловіка після укладення шлюбу російською мовою вказано ОСОБА_1 (а.с.19).

Своїм листом №1158/02-14 від 26 червня 2019 року державний нотаріус Ананьївської районної державної нотаріальної контори Мороз Н.О. рекомендувала заявнику звернутися до суду з відповідною заявою про встановлення факту родинних відносин між заявником та її сином, оскільки з наданих документів відсутня можливість простежити родинну лінію між заявником та спадкодавцем(а.с.20).

Спадкодавець був зареєстрований з 25 січня 1995 року по 19 січня 2004 року в АДРЕСА_1 , про що свідчить копія довідки Ананьївської міської ради №441 від 01 липня 2019 року(а.с.21).

Відповідно до копій адресної картки та картки реєстрації особи прізвище спадкодавця вказано ОСОБА_1 (а.с.23-24).

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ст. 5 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з положеннями п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Згідно ст. 319 ЦПК України у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Згідно з Постановою Пленуму ВСУ № 5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про становлення фактів, що мають юридичне значення , наведений у ст. 273 ЦПК перелік фактів, які встановлюються судом, не є вичерпним. За наявності зазначених умов суд може встановлювати й інші факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст.293 та п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України та роз`яснень, викладених у п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

У відповідності до п.7 вказаної постанови Пленуму, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника.

Докази, що спростовують висновки суду, станом на час розгляду справи відсутні.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З урахуванням вищенаведеного суд приходить до висновку, що родинні стосунки заявника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджені, оскільки дійсно з копії свідоцтва про укладення шлюбу встановлено, що заявник уклала шлюб з ОСОБА_3 (запис зроблено російською мовою), та після реєстрації шлюбу їй було присвоєно прізвище ОСОБА_1 (запис зроблено російською мовою). В свідоцтві про народження спадкодавця його прізвище російською мовою вказано ОСОБА_1 , батьків також ОСОБА_1 . У паспорті громадянина України на ім`я заявника її прізвище російською мовою вказано ОСОБА_1 , українською ОСОБА_1 , у паспорті громадянина України на ім`я спадкодавця його прізвище російською мовою вказано ОСОБА_1 , українською ОСОБА_2 , а у свідоцтві про смерть його прізвище вказано українською мовою ОСОБА_2 , тобто, в результаті вивчення зазначених документів судом встановлено, що відомості про прізвище заявника та спадкодавця, вказані в цих документах у різних варіантах, є результатом різних варіантів його перекладу, а тому заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.9-11, 18, 76-83, 89, 95-96, 258-259, 263-265, 268, 273, 293, 315, 352, 354, 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа Ананьївська Друга сільська рада Ананьївського району Одеської області задовольнити.

Вважати встановленим той факт, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно є сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки с. Градка Узденського району Мінської області, мешканки АДРЕСА_3 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_5 , виданий 19 січня 1998 року Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області, ідентифікаційний номер - НОМЕР_6 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

У відповідності до п.п. 15.5 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, тобто в даному випадку через Ананьївський районний суд Одеської області.

Відомості про сторін у справі:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , родженка с. Градка Узденського району Мінської області, мешканка АДРЕСА_3 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_5 , виданий 19 січня 1998 року Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області, ідентифікаційний номер - НОМЕР_6 ,

Заінтересована особа: Ананьївська Друга сільська рада Ананьївського району Одеської області, яка знаходиться в с. Ананьїв Другий Ананьївського району Одеської області, ідентифікаційний код - 04380933.

Суддя О. О. Желясков

Рішення набуло законної сили ____


20___ року.

СудАнаньївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.11.2019
Оприлюднено08.11.2019
Номер документу85459313
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —491/829/19

Рішення від 07.11.2019

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Желясков О. О.

Ухвала від 11.09.2019

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Желясков О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні