Справа № 948/1123/19
Номер провадження 2/948/533/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07.11.2019 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кошманівської сільської ради Машівського району Полтавської області про визнання недійсним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та скасування його державної реєстрації
в с т а н о в и л а :
у листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду зі вказаною позовною заявою.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна зава не відповідає вимогам п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме, не містить прізвища, імені та по батькові третьої особи - 3, адреси її місця проживання чи перебування, оскільки в позовній заяві зазначена не сама третя особа ОСОБА_2 , а її представник ОСОБА_3 , що суперечить ч.1 ст. 42 ЦПК України, яка вказує, що учасниками справи є сторони та треті особи, а ст. 58 цього Кодексу передбачає право цих осіб мати представника.
В той час, у позовній позивачем вказано, що ОСОБА_2 є громадянкою Російської Федерації та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
За правилами ч. 8 ст. 130 ЦПК особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ст. 17 Конвенції про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам від 22.01.1993, у відношеннях один з одним при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.
У випадку, якщо учасник справи проживає на території Російської Федерації, з якою у т.ч. підписано Конвенцію про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам, суд зобов`язаний через Міністерство юстиції України звернутися до компетентного суду Російської Федерації про вручення особі позовної заяви, з документами та проведення окремих процесуальних дій.
Пунктом 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008, доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України.
Згідно з вимогами ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: визначитись з третьою особою - 3 та вказати її прізвище, ім`я та по батькові, місце проживання чи перебування та інші відомі дані та засоби зв`язку в Російській Федерації та надати до суду належним чином завірений переклад позовної заяви та додані до неї документи російською мовою.
Керуючись ст. 185 ЦПК України
у х в а л и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 до Кошманівської сільської ради Машівського району Полтавської області про визнання недійсним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку та скасування його державної реєстрації - залишити без руху. Позивачу надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в її змісті.
У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2019 |
Оприлюднено | 08.11.2019 |
Номер документу | 85461543 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні