Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Великого Кобзаря, 3 Кіровоградської області, 26300
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.11.2019 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Панасюка І.В.,
з участю секретаря судового засідання - Кучер Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом .
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача, ОСОБА_3 , після смерті якої залишилось спадкове майно, а саме: будинок АДРЕСА_1 та земельна ділянка № НОМЕР_1 площею 3,06 га, яка розташована на території Заваллівської селищної ради Гайворонського району Кіровоградської області.
Заповіту ОСОБА_3 не залишила.
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом, зазначеної земельної ділянки після смерті матері ОСОБА_3 та прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном. Крім того, спадщину прийняв брат позивача, син спадкодавиці - ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Спадщину після його смерті прийняла його дружина, відповідач по даній справі.
29.11.2018 року позивач звернулася до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, але отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину на цілу земельну ділянку в зв`язку з наявністю прав іншого спадкоємця за законом.
У позивача була домовленість з її братом ОСОБА_4 , що він успадковує будинок, а вона земельну ділянку.
Оскільки оформити спадщину в нотаріальній конторі позивач не має можливості, вона змушена звертатись до суду з даним позовом.
Позивач та її представник в судове засідання не з`явилися. Представник позивача надіслав до суду заяву з клопотанням розглянути справу без участі позивача та представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явилася. Надіслала до суду заяву з клопотанням розглянути справу без її участі, позовні вимоги визнає повністю.
Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши матеріали справи, матеріали спадкової справи № 103 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , матеріали копії спадкової справи № 245/2008 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 , суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що до відносин спадкування необхідно застосувати законодавство, чинне на час відкриття спадщини, тобто норми ЦК УРСР в редакції 1963 року.
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 9). Після її смерті залишилось спадкове майно, а саме земельна ділянка площею 3,06 га, кадастровий № 3521155300:02:000:0035, що розташована на території Заваллівської селищної ради Гайворонського району Кіровоградської області.
Факт належності померлій ОСОБА_3 , вищезазначеної ділянки підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с. 12-14) та копією державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-КР № 025172 (а.с. 15).
Позивач є спадкоємцем першої черги за законом, зазначеної земельної ділянки після смерті матері ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 7), копією свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 8), витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про розірвання шлюбу (а.с. 10) та витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища (а.с. 11). Позивач прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном, що підтверджується довідкою № 286 від 04.04.2018 року виданою Заваллівською селищною радою Гайворонського району Кіровоградської області (а.с. 17).
Відповідно до ст. 549 ЦК (1963 року) дії, що свідчать про прийняття спадщини, зокрема фактичний вступ в управління чи володіння спадковим майном або подача заяви державній нотаріальній конторі про прийняття спадщини, повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття останньої.
За змістом розділу VІІ вказаного Кодексу, прийняття спадщини - це акт, який поширюється на всі об`єкти спадкування водночас і свідчить про бажання скористатися правом на спадщину. До спадкоємця в момент виникнення правонаступництва переходять і ті права, які в цей час ще не були відомі.
Крім того, спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняв брат позивача, син спадкодавиці - ОСОБА_4 , шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном, що підтверджується заявою від 16.03.2007 року про прийняття спадщини поданою до Гайворонської державної нотаріальної контори, наявною в матеріалах спадкової справи № 103 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 та котра була оглянута в судовому засіданні. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 , спадщину після його смерті прийняла його дружина, відповідач по даній справі, шляхом подачі 08.04.2008 року заяви до Гайворонської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, що вбачається з оглянутої в судовому засіданні копії спадкової справи № 245/2008 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 .
Інших спадкоємців судом не встановлено та до нотаріальної контори не звертались.
Постановою № 382/02-31 від 29.11.2018 року державний нотаріус Гайворонської районної державної нотаріальної контори відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на цілу земельну ділянку в зв`язку з наявністю прав іншого спадкоємця за законом (а.с. 16).
Ця постанова є обґрунтованою, тому відповідно до роз`яснень, що містяться у п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , позивач може звернутися до суду з вимогами про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження.
Враховуючи наведене, суд вважає, що вимоги позивача про визнання за нею права власності в порядку спадкування за законом на спірну земельну ділянку, що знаходиться на території Заваллівської селищної ради Гайворонського району Кіровоградської області є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись: ст.ст. 141, 263, 265 ЦПК України, ст. 549 ЦК УРСР, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженкою смт. Завалля, Гайворонського району Кіровоградської області право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 3,06 га, кадастровий № 3521155300:02:000:0035, що розташована на території Заваллівської селищної ради Гайворонського району Кіровоградської області після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Судові витрати залишити по фактично понесеним.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: І. В. Панасюк
Дата документу 08.11.2019
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 09.11.2019 |
Номер документу | 85483272 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Панасюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні