ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
СУДОВИЙ НАКАЗ
м. Київ
08.11.2019Справа № 910/14936/19
Господарський суд міста Києва у складі судді М.В. Данилової розглянувши заяву №16/2214 від 24.10.2019 року Про видачу судового наказу Комунального підприємства Київпастранс , в особі відокремленого підрозділу Дирекція по будівництву та утриманню об`єктів транспорту та допоміжної інфраструктури (Заявник) до фізичної особи-підприємця Голубенка Петра Валерійовича (Боржник) про стягнення заборгованості за Договором Оренди № 2022 від 17.09.2015 року,
ВСТАНОВИВ:
Між Комунального підприємства Київпастранс - (Заявник/Балансоутримувач), фізичною особою-підприємцем Голубенком Петром Валерійовичем (Божник/Орендар) та Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) (Орендодавець) було укладено Договір № 2022 про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду від 17.09.2015 року.
Відповідно до пункту 1.1. Договору, Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду нерухоме майно (нежитлові приміщення), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Краснова, 25, літ. А для розміщення їдальні, що не здійснює продаж товарів підакцизної групи. Договір визначає взаємовідносини Сторін щодо строкового, платного користування Орендарем об`єктом оренди.
У відповідності до пунктів З.6., 3.7. Договору, орендна плата сплачується Орендарем на рахунок Підприємства-балансоутримувача (Заявника), а саме Дирекції по будівництву об`єктів допоміжної інфраструктури та щомісячно не пізніше 15 числа поточного місяця незалежно від наслідків господарської діяльності Орендаря (Боржника).
Відповідно до Статуту Підприємства та пункту 1.1. Положення про відокремлений підрозділ комунального підприємства Київпастранс Дирекція по будівництву та утриманню об`єктів транспорту та допоміжної інфраструктури Дирекція є відокремленим підрозділом КП Київпастранс та входить до складу Підприємства - балансоутримувича. Також пунктом 1.3. Положення визначено, що Дирекція має окремий баланс, поточний рахунок, інші рахунки в установах банку, печатку з своїм найменуванням, штампи, бланки та інші необхідні реквізити.
Згідно пункту 9.1., 9.5.Договір припинив свою дію 15 вересня 2018 року, але не раніше дати повернення Підприємству- Балансоутримувачу об`єкта оренди за актом приймання-передачі, однак, боржник не звільнив приміщення та продовжує користуватися об`єктом оренди не сплачуючи орендної плати, що підтверджується підписаними актами надання послуг з обох сторін.
Так, відповідно до даних бухгалтерського обліку загальна заборгованість ФОП Голубенка П.В. перед КП Київпастранс становить 77 091,38 грн.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.
Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зі змісту укладеного між Заявником та Боржником Договору вбачається, що даний правочин за своєю правовою природою є договором оренди (найму).
Відповідно до статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди), наймодавець передає наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно з нормами статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Зазначене також кореспондується зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України відповідно до яких зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про наявність якого заявнику невідомо (ч. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України ).
За приписами ч.ч. 1, 2 ст. 147 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.
Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у господарському судочинстві, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Враховуючи викладені вище обставини суд дійшов висновку про те, що компенсація заявнику витрат на сплату судового збору в сумі 192,10 грн. підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 123, 129, 147-149, 151, 154, 155, 156, 159 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 509, 525, 549, 611, 625 Цивільного кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
НАКАЗАВ:
1. Стягнути з боржника - фізичної особи-підприємця Голубенка Петра Валерійовича суму боргу у розмірі - 77 091,38 грн. (сімдесят сім тисяч дев`яносто одна грн. 38 коп. ).
2. Стягнути з боржника - ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 192,10 грн. (сто дев`яносто дві грн. 10 коп.).
Стягувач: Комунальне підприємство Київпастранс , (04070, м.Київ, ВУЛИЦЯ НАБЕРЕЖНЕ ШОСЕ, будинок 2, код ЄДРПОУ 31725604) в особі відокремленого підрозділу ДИРЕКЦІЯ ПО БУДІВНИЦТВУ ТА УТРИМАННЮ ОБ`ЄКТІВ ТРАНСПОРТУ ТА ДОПОМІЖНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ (04080, м.Київ, Подільський район, ВУЛИЦЯ КИРИЛІВСЬКА, будинок 132, код ЄДРПОУ 38538270)
Боржник : ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 )
3.Повідомити Боржника про те, що під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених Стягувачем вимог по суті.
4.Відповідно до положень ст. 157 Господарського процесуального кодексу України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Заява про скасування судового наказу має містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб - громадян України;
3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;
4) наказ, що оспорюється;
5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
5.Заява підписується боржником або його представником.
До заяви про скасування судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником;
3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
6. Копію судового наказу, копію заяви Стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, надіслати Боржнику.
7. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати Стягувачу.
8. Боржник та Стягувач можуть ознайомитись із змістом цього судового наказу у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою http://www.reyestr.court.gov.ua/Page/1, ввівши у віконці "Справа №" номер "910/14936/19".
9.Дата набрання судовим наказом законної сили
10. Строк пред`явлення судового наказу до виконання до
11. Дата видачі судового наказу Стягувачу
Суддя М.В. Данилова
УВАГА!
У відповідності до приписів ч. 3 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований в порядку, передбаченому Розділом ІІ цього Кодексу.
Порядок скасування судового наказу:
Боржник повинен протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до нього документів подати до господарського суду міста Києва у письмовій формі заяву про скасування судового наказу, документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником, та документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 96,05 грн. за наступними реквізитами:
отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030101;
код отримувача: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок: 34314206083017;
код класифікації доходів бюджету: 22030101;
найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050);
символ звітності: 206;
наявність відомчої ознаки: " 83" Господарські суди;
Призначення платежу: *;101;
Зміст відповідної заяви про скасування судового наказу повинен відповідати вимогам ст. 157 Господарського процесуального кодексу України.
У разі ненадходження до суду заяви Боржника про скасування судового наказу №910/14936/19 протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання, судовий наказ №910/14936 /19 набере законної сили та буде вручений Стягувачу.
Суддя М.В. Данилова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 11.11.2019 |
Номер документу | 85495983 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Данилова М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні