Рішення
від 11.11.2019 по справі 910/10778/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

11.11.2019Справа № 910/10778/19

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю Віп Авто Транс до Товариства з обмеженою відповідальністю Маргейт-Інвест простягнення 60200,00 грн,

Суддя Смирнова Ю.М.

Без виклику учасників справи

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Віп Авто Транс звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Маргейт-Інвест заборгованості у розмірі 60200,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов укладеного між сторонами договору №11.03.19 про транспортно-експедиційні послуги від 11.03.2019.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.08.2019 на підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Віп Авто Транс було залишено без руху.

Позивачем у строк, встановлений судом, усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.09.2019 відкрито провадження у справі №910/10778/19, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та встановлено строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

30.09.2019 від позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, в якій позивач повідомляє, що відповідачем було здійснено часткову оплату боргу, з урахуванням чого позивач просить стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 50100,00 грн.

Заява позивача про зменшення розміру позовних вимог відповідає вимогам ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, а тому приймається судом до розгляду.

Відповідач відзив на позов не надав.

Суд відзначає, що відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

З огляду на те, що ухвала суду від 17.09.2019 була направлена на адресу відповідача, яка вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (Витяг №1005654350 від 15.08.2019, наданий на запит суду), а будь-якої іншої адреси відповідачем суду не повідомлено, суд дійшов висновку про належне повідомлення відповідача про розгляд судом справи №910/10778/19.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За приписами ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Оскільки клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не надходило, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

11.03.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю Торговий дім Біотрейд , найменування якого було змінено на Товариство з обмеженою відповідальністю Маргейт-Інвест (замовник), та Товариством з обмеженою відповідальністю Віп Авто Транс (виконавець) було укладено договір №11.03.19 про транспортно-експедиційні послуги (надалі - Договір).

У відповідності до розділу 1 Договору замовник зобов`язується надати виконавцю замовлення на перевезення вантажу, а виконавець зобов`язаний надати транспортний засіб (ТЗ) для виконання робіт, прийняти вантаж в місці завантаження за номенклатурою, згідно товаротранспортних накладних (ТТН, СMR) і доставити його за вказаним маршрутом. Вартість послуг вказується в рахунку-фактурі.

За змістом розділу 2 Договору, перевезення вантажів виконуються виконавцем на підставі заявок, що подає замовник. За узгодженням із виконавцем заявка на перевезення вантажів може бути подана телефонограмою або іншим засобом зв`язку (електронною поштою).

Статтею 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 908 Цивільного кодексу України перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них. Умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюються договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.

Згідно зі ст. 909 Цивільного кодексу України за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі Договору та поданих замовником заявок на транспортне обслуговування №12.03.19 і №12.03.19-1 позивачем було надано відповідачу послуги з перевезення вантажу автомобільним транспортом за маршрутом: м.Радушне (Україна) - Тарту (Естонія). Загальна сума послуг з перевезення склала 80200,00 грн.

Факт здійснення перевезення підтверджується підписаними представниками обох сторін актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) №ОУ-0000346 від 21.03.2019 на суму 40100,00 грн та №ОУ-0000354 від 21.03.2019 на суму 40100,00 грн, а також товарно-транспортними накладними (СMR) №1064479 і 1064476.

Відповідно до розділу 3 Договору умови оплати за перевезення вантажів та інші операції й послуги, пов`язані з перевезенням, і строки розрахунків визначаються сторонами згідно договору. Ціна за перевезення встановлюється та визначається на кожне перевезення окремо згідно заявки. Виконавець замовнику виставляє рахунок за перевезення після завантаження ТЗ. Оплата здійснюється шляхом безготівкового переводу коштів на банківський рахунок виконавця протягом 7-10 банківський днів з моменту доставлення вантажу в пункт призначення при наявності товарно-транспортної накладної (СMR) з відмітками вантажовідправника, перевізника, вантажоодержувача та митних органів на шляху проходження вантажу. На вимогу замовника при обумовленні розміру плати за транспортні послуги виконавець подає калькуляцію витрат.

За приписами ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтями 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим до виконання сторонами.

У відповідності до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як того вимагають положення Договору, позивачем було виставлено відповідачу такі рахунки за перевезення вантажу: рахунок-фактура №СФ-0000352 від 21.03.2019 на суму 40100,00 грн та рахунок- фактура №СФ-0000359 від 21.03.2019 на суму 40100,00 грн.

Проте, як свідчать матеріали справи, в порушення наведених вище положень законодавства та умов Договору, відповідач своїх зобов`язань щодо здійснення оплати за перевезення вантажу належним чином не виконав, а перерахував позивачу лише кошти у розмірі 30100,00 грн. Решта суми сплачена відповідачем не була, внаслідок чого в останнього перед позивачем утворилась заборгованість у розмірі 50100,00 грн.

За приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Товариством з обмеженою відповідальністю Маргейт-Інвест заперечень проти позову не наведено, доказів погашення заборгованості в добровільному порядку не надано.

Враховуючи викладене, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за Договором №11.03.19 про транспортно-експедиційні послуги від 11.03.2019 у розмірі 50100,00 грн є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.

У відповідності до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 73, 74, 76-80, 126, 129, 236, 237, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Маргейт-Інвест (03150, м.Київ, Голосіївський район, вулиця Малевича Казимира, будинок 86, ідентифікаційний код 39044202) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Віп Авто Транс (14026, Чернігівська обл., місто Чернігів, вулиця Квітнева, будинок 1-В, ідентифікаційний код 37558048) заборгованість у розмірі 50100 (п`ятдесят тисяч сто) грн 00 коп. та судовий збір у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн 00 коп.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення, відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення. При цьому, згідно з п.п.17.5 п. 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Ю.М. Смирнова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.11.2019
Оприлюднено12.11.2019
Номер документу85496060
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10778/19

Рішення від 11.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 17.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 14.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні