ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11.11.2019 Справа № 917/1946/19
Суддя Тимощенко О.М. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Відділу житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Засульської сільської ради вул. Молодіжна, 78, с. Засулля, Лубенський район, Полтавська область,37552 в особі начальника відділу Пархоменка Геннадія Миколайовича
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рудіко" вул. Пушкіна 77 м. Полтава, Полтавська область,36039
про: 1. розірвання договору відповідального зберігання №1 від 27.12.2018 року між Відділом житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Рудіко";
2. зобов`язання Товариство з обмеженою відповідальністю "Рудіко" повернути матеріальні цінності, а саме Електростанцію KDE-19STAS (ATS) Kipor-1 шт. на суму 197 440,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
07.11.2019 року до Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Відділу житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Засульської сільської ради в особі начальника відділу Пархоменка Геннадія Миколайовича до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Рудіко" про:1. розірвання договору відповідального зберігання №1 від 27.12.2018 року між Відділом житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Рудіко"; 2. зобов`язання Товариство з обмеженою відповідальністю "Рудіко" повернути матеріальні цінності, а саме Електростанцію KDE-19STAS (ATS) Kipor-1 шт. на суму 197 440,00 грн.
Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
1) Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
Судом встановлено, що позивачем в даній позовній заяві вказано - Відділ житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Засульської сільської ради в особі начальника відділу Пархоменка Геннадія Миколайовича.
Відповідно до приписів ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 4 ГПК України визначено право на звернення до господарського суду. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Отже, позивачем є юридична особа.
Позивачем не наведено жодного правового обґрунтування звернення до господарського суду юридичної особи в особі посадової особи.
2) відповідно до п. 5 ч. 3 с. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 28.08.2018 року між Відділом житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Рудіко" укладено договір підряду №66. Разом з тим між Відділом житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Рудіко" 27.12.2018 року укладено договір відповідального зберігання №1.
Однак позивачем (Відділом житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Засульської сільської ради) до матеріалів позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження того, що він є правонаступником Відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради чи того, що Відділ житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради змінив своє найменування.
3) відповідно до п. 8 ч. 3 с. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
4) відповідно до п.9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
В поданій позовній заяві відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
5) відповідно до п.10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В поданій позовній заяві відсутні підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
6) відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до пункту 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270, передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами виконання позивачем обов`язку, покладеного на нього ст. 172 ГПК України, є опис вкладення до цінного листа із зазначенням у ньому кількості відправлених документів та їх назви, і поштова квитанція.
Позивачем в якості доказу направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу до позову додано лише поштову квитанцію "Укрпошти" від 05.11.2019 року, з якої не можливо встановити які саме документи були направленні позивачем на адресу відповідача.
7) відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами та доповненнями).
Пунктом 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору встановлено п.2 ст.4 вказаного Закону (за подання позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Відповідно до ст.7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік , з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921,00 грн.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивачем ставляться вимоги про:
1. розірвання договору відповідального зберігання №1 від 27.12.2018 року між Відділом житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Рудіко";
2. зобов`язання Товариство з обмеженою відповідальністю "Рудіко" повернути матеріальні цінності, а саме Електростанцію KDE-19STAS (ATS) Kipor-1 шт. на суму 197 440,00 грн.
Отже позивачем ставиться одна вимога немайнового характеру та одна вимога майнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, позивачу при зверненні з даним позовом до суду було необхідно сплатити судовий збір у розмірі 4882,60 грн. (1921,00 грн. + 2961,60 грн.).
В якості доказу сплати судового збору позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення №512 від 30.10.2019 року про сплату лише 2961,60грн. судового збору.
Відповідно до п.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, на підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про залишення позовної заяви Відділу житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Засульської сільської ради в особі начальника відділу Пархоменка Геннадія Миколайовича без руху.
Для усунення зазначених судом недоліків у поданій позовній заяві позивачу необхідно зазначити про наявність у нього чи інших осіб оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; зазначити позивача по даному позову та надати суду: докази правонаступництва чи зміни найменування Відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури виконавчого комітету Засульської сільської ради на Відділ житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Засульської сільської ради; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які останній поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; докази направлення копії позовної заяви з додатками учасникам справи (поштовий опис вкладення до цінного листа, поштову квитанцію); доплатити судовий збір в сумі 1921,00 грн. і надати суду докази його сплати.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162,164,174,234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк 3 дні з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала підписана 11.11.2019 року
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст.ст.235,255 ГПК України).
Суддя О.М. Тимощенко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2019 |
Оприлюднено | 12.11.2019 |
Номер документу | 85496452 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Тимощенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні