Рішення
від 11.11.2019 по справі 379/1025/19
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 379/1025/19

2/379/495/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2019 року м.Тараща

Таращанський районний суд Київської області в складі:

головуючого: судді Потеряйко С.А.,

при секретарі: Іванченко Т.Б.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Таращі справу за позовом ОСОБА_1 до Великоберезянської сільської ради Таращанського району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилася після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 . В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 . Спадкоємцями за заповітом, складеним 11.06.1993 та посвідченим секретарем виконавчого комітету Великоберезянської сільської ради за реєстровим № 39, є діти спадкодавця в рівних частинах - ОСОБА_1 та ОСОБА_3 . Встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини він пропустив, оскільки через юридичну необізнаність не знав про необхідність оформлення спадкового майна нотаріально. Більше того, він фактично вступив у володіння спадковим майном.

Позивач в підготовче судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, проте в позовних вимогах просив про розгляд справи у його відсутність. Позов підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в підготовче судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, проте подав до суду заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, позов визнає в повному обсязі.

Суд, розглянувши матеріали справи, перевіривши письмові докази, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши та оцінивши надані докази, у їх сукупності з увагою на їх належність, допустимість та достатність, проаналізувавши доводи, які викладені в позовній заяві і, співставивши їх з матеріалами справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог за наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (повторно) серії НОМЕР_1 , актовий запис № 8 від 02.04.1999 року.

На день смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, зокрема: земельна ділянка (пай) площею 2,5 в умовних кадастрових гектарах, яка розташована на території Великоберезянської сільської ради Таращанського району, що підтверджується довідкою № 761 від 23.07.2019, виданою виконавчим комітетом Великоберезянської сільської ради Таращанського району Київської області, та житловий будинок, розташований в с. Велика Березянка Таращанського району Київської області.

Спадкоємцями за заповітом, який складений 11.06.1993 секретарем Великоберезянської сільської ради Таращанського району Київської області, зареєстрованим у реєстрі за № 39, на спадкове майно є діти спадкодавця - ОСОБА_1 та ОСОБА_3 .

Оскільки, ОСОБА_3 не претендує на отримання спадщини та не вчинив жодних дій по прийнятті спадщини, позивач є єдиним спадкоємцем як за законом, так і за заповітом, який претендує на отримання спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне йому майно.

В установлений законом шестимісячний строк з дня відкриття спадщини позивач не подав заяви до нотаріуса про прийняття спадщини, оскільки через юридичну необізнаність не знав про необхідність оформлення спадкового майна нотаріально. У липні 2019 року позивач звернувся до в.о. державного нотаріуса Таращанської районної державної нотаріальної контори Калітенко Л.Б. із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, проте в зв`язку з пропуском шестимісячного терміну для прийняття спадщини, йому було відмовлено в прийнятті заяви та рекомендовано звернутися до суду із заявою про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви для прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб ( спадкоємців).

Згідно до вимог ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Відповідно до ч. 2 ст. 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1, ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Частинами 1 та 2 ст. 1269 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст.1270 ЦК України).

За змістом ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи дані обставини та постанову ВС/КЦС № 681/203/17-ц від 17.10.2018, яка зазначає, що незначний часовий проміжок між закінченням строку прийняття спадщини та подачею позовної заяви про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є підставою для задоволення таких вимог, суд вважає за можливе задовольнити позов.

Керуючись статтями 3, 4, 12, 13, 19, 81, 200, 206, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, статтями 1216,1218,1220, 1223, 1268,1269, 1270,1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Великоберезянської сільської ради Таращанського району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , додатковий строк тривалістю два місяці після набрання рішенням суду законної сили для подачі заяви до нотаріуса про прийняття спадщини, яка відкрилася після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, яка набрала чинності з 15.12.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.

Головуючий:С. А. Потеряйко

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.11.2019
Оприлюднено12.11.2019
Номер документу85507612
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —379/1025/19

Рішення від 11.11.2019

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Потеряйко С. А.

Ухвала від 05.08.2019

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Потеряйко С. А.

Ухвала від 24.07.2019

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Потеряйко С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні