Постанова
від 08.11.2019 по справі 487/6345/19
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа №487/6345/19

Провадження №1-кс/487/7909/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.11.2019 року м.Миколаїв

Слідчий суддя ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві клопотання старшого СУ ГУНПв Миколаївськійобласті ОСОБА_4 по кримінальному провадженню №42018151020000086 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

30.10.2019 року старший слідчий СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури Миколаївської області ОСОБА_5 , звернувся до суду з клопотанням, в якому просив надати стороні обвинувачення в особі старшого слідчого СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_4 , а також слідчих слідчої групи - слідчого СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 , старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_7 , старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів нотаріальної справи за фактом правочину про купівлю продаж нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , які мають значення для досудового розслідування по кримінальному провадженню, що перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_9 (номер свідоцтва 6463), офіс якої розташовано за адресою: АДРЕСА_2 , а саме оригіналу договору купівлі продажу нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , укладений 20.12.2018 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі директора ОСОБА_10 (Продавець) та територіальною громадою міста Миколаєва (Покупець), в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), та інших документів, на підставі яких було здійснено правочин що зберігаються у нотаріальній справі з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки).

Клопотання старший слідчий обґрунтовує тим, що зазначені у клопотанні документи містять відомості щодо купівлі-продажу нежитлової будівлі та необхідні для доведення обставин скоєння кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, а також для дослідження всіх обставин, які мають суттєве значення у кримінальному провадженні.

Іншими способами встановити або спростувати вищезазначені обставини неможливо, оскільки вказані документи перебувають у володінні приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_9 .

В судовому засіданні слідчий доводи клопотання підтримав, просив задовольнити клопотання.

Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Із матеріалів клопотання встановлено, що в провадженні СУ ГУНПв Миколаївськійобласті перебуває кримінальне провадження №42018151020000086 від 21.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.5 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.12.2018 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі директора ОСОБА_10 (Продавець) та територіальною громадою міста Миколаєва (Покупець), в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) укладено договір купівлі-продажу предметом якого є нежитловий об`єкт, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , яке складається з трьох основних будівель: літ.А-2, загальною площею 1369,6 кв.м., літ.Б, загальною площею 15,8 кв.м., літ.В, загальною площею 81,3 кв.м. будівель і споруд. Нерухоме майно розташоване на земельній ділянці площею 0,6100 га, кадастровий номер: 4810136900:06:029:0020, яка належить до земель комунальної власності, цільове призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, вид використання: для обслуговування нежитлових приміщень дитячого садка № НОМЕР_3 .

Вказаний нежитловий об`єкт, згідно даних вказаних у договорі придбаний ІНФОРМАЦІЯ_3 за ціною 18000000,00 гривень, без ПДВ. Перерахунок грошових коштів відбувся у безготівковій формі 28.12.2018.

Одказ, згідно висновку консалтингової фірми « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від 11.12.2018, оцінювач якої проводила оцінку нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , і який був підставою для внесення ціни до договору купівлі продажу від 20.12.2018, встановлено, що ринкова ціна згідно вказаної оцінки вказаного об`єкту 15000000,00 грн. без ПДВ, та 18000000,00 грн. з ПДВ.

Згідно копії Рецензії №18-1165 від 14.12.2018, яка виконана ІНФОРМАЦІЯ_5 , визначено, що Звіт, виконаний консалтинговою фірмою « ІНФОРМАЦІЯ_4 » щодо оцінки нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в цілому відповідає нормативно-правовим актам з оцінки майна, але має незначні недоліки, що не вплинули на достовірність оцінки.

Таким чином, в договорі купівлі продажу від 20.12.2018 повинна була встановлена ціна в сумі 15000000,00 грн., без ПДВ, а не 18000000,00 грн. без ПДВ.

Таким чином з незрозумілих підстав, продавцю нежитлової будівлі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » були перераховані бюджетні кошти в розмірі 18000000,00 грн. без ПДВ, хоча ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » згідно інформації з ІНФОРМАЦІЯ_6 зареєстрований платником податків на додану вартість.

Крім того, в матеріалах кримінального провадження міститься і інші оцінки нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Так, згідно оцінки ФОП « ОСОБА_11 » від 17.02.2017 встановлено, що ринкова вартість об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 становить 25116967,00 грн.

Згідно, оцінки « ІНФОРМАЦІЯ_7 » від 28.02.2017 встановлено, що ринкова вартість об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 становить 12134000,00 грн.

Окрім цього, згідно даних, які містяться в матеріалах кримінального провадження, одним із засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), адреса реєстрації якого збігається із місцем реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - АДРЕСА_4 та підписантом у двох підприємствах є ОСОБА_10 , що встановлює дуже тісний фінансово-господарський взаємозв`язок між двома товариствами.

Крім того, слідчим суддею Заводського районного суду м. Миколаєва призначено проведення оціночно-будівельної експертизи, виконання якої доручено експертами ІНФОРМАЦІЯ_9 з метою встановлення ринкової вартості об`єкта нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно допиту свідка ОСОБА_12 , яка є директором ІНФОРМАЦІЯ_10 , встановлено, що складання договору про купівлю продаж нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 здійснювала нотаріус Ласурія, яка нотаріально його затвердила, тобто здійснено правочин щодо купівлі продажу об`єкту нерухомості, за яким ІНФОРМАЦІЯ_11 стала власником вказаної будівлі.

Таким чином, в нотаріальній справі за фактом правочину про купівлю продаж нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 містяться документи, з недостовірними відомостями про право власності на зазначений об`єкт, оригінал договору купівлі продажу укладений 20.12.2018 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі директора ОСОБА_10 (Продавець) та територіальною громадою міста Миколаєва (Покупець), в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), та інші документів, на підставі яких було здійснено правочин.

Вищевказані документи можуть бути використані як докази вчинення протиправних дій.

Іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, які містять охоронювану законом таємницю, неможливо.

У зв`язку з чим у ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до оригіналів зазначених вище документів з можливістю їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальної дії, відносяться до охоронюваної законом таємниці, порядок доступу до якої регулюється положеннями ч.5, 6 ст.163 КПК України.

У відповідності з ч.5,6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим надані докази обставин, на які вона посилається та доведено наявність підстав, передбачених ч.5,6 ст. 163 КПК України.

За такого, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, суд дійшов висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування, тому клопотання слідчого належить задовольнити.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНПв Миколаївськійобласті ОСОБА_4 по кримінальному провадженню №42018151020000086 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Надати стороні обвинувачення в особі старшого слідчого СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_4 , а також слідчих слідчої групи - слідчого СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_6 , старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_7 , старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , дозвіл на тимчасовий доступ з подальшим вилученням оригіналів документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_9 (номер свідоцтва 6463), офіс якої розташовано за адресою: АДРЕСА_2 , а саме оригіналу договору купівлі продажу нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , укладений 20.12.2018 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в особі директора ОСОБА_10 (Продавець) та територіальною громадою міста Миколаєва (Покупець), в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), та інших документів, на підставі яких було здійснено правочин, що зберігаються у нотаріальній справі за фактом правочину про купівлю продаж нежитлового об`єкту, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Після проведення відповідних експертиз зобов`язати старшого слідчого СУ ГУНПв Миколаївськійобласті ОСОБА_4 повернути вилучені оригінали документів володільцю.

Ухвала дійсна до 08.12.2019року (включно).

Роз`яснити приватному нотаріусу Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_9 положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Заводського

районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення08.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85508895
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —487/6345/19

Постанова від 22.12.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 17.06.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 08.11.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 17.09.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 03.09.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 03.09.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 03.09.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

Постанова від 27.08.2019

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Боброва І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні