Справа №705/5188/19
2/705/2433/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 листопада 2019 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Мазуренко Ю.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Оксанинської сільської ради Уманського району Черкаської області, про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом ,-
В С Т А Н О В И В:
В листопаді 2019 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовною заявою про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом . В якості відповідача в позові вказана - Оксанинська сільська рада Уманського району Черкаської області.
В позові ставиться питання:
… Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку спадкування за законом, право власності на Ѕ частину земельної ділянки площею 0,9372 га, кадастровий № 7124385500:02:000:1285 з цільовим призначенням Для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Оксанинської сільської ради Уманського району Черкаської області, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в порядку спадкування за законом, право власності на Ѕ частину земельної ділянки площею 0,9372 га, кадастровий № 7124385500:02:000:1285 з цільовим призначенням Для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Оксанинської сільської ради Уманського району Черкаської області ... .
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
З урахуванням цих норм правом звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси.
Способи захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють як закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) праві та вплив на правопорушника.
Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів закріплений в ст.16 ЦК України .
Згідно з положеннями ч.1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суддя, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху, оскільки вона подана без дотримання вимог статті 175 ЦПК України , а саме, пунктів 4, 5, 9 частини 3 статті 175 ЦПК України не містить відомостей про зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Так, в позовній заяві, щодо вимог про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, не чітко викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги. Тому порушені вимоги п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Також в позовній заяві, що стосується вище вказаних позовних вимог (з врахування особливостей предмету та підстав позову) не зазначені докази, які б підтверджували відповідні обставини (документи про належність і правовий статус земельної ділянки, зведений кадастровий план, кадастровий акт та план - схема відповідної земельної ділянки, а також посилання на докази та правові підстави у зв`язку з наявністю яких позивачі подали позов до суду про визнання права власності на Ѕ частину земельної ділянки, кадастровий № 7124385500:02:000:1285, тощо).
Як вбачається з позовної заяви … ОСОБА_3 було виділено в натурі його 1/9 частки у вигляді земельної ділянки площею 0,9372 га, з існуючим кадастровим № 7124385500 НОМЕР_1 , право власності на яку ОСОБА_4 належним чином зареєстровано не було, державний акт на право власності на землю не отримано в результаті чого вказана земельна ділянка до цього часу рахується у власності за померлим ОСОБА_5 … . При цьому, постанова приватного нотаріуса Уманського районного нотаріального округу Вострикової О.І. про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 30.08.2019 р. містить посилання на 1/9 частку у праві власності на земельну ділянку площею 8,4349 га, кадастровий номер 7124385500:02:000:1217.
Також у відповідності до вимог ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно ч.ч.2, 4, 5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
На позивача покладений обов`язок довести ті обставини, що позивач уповноважений звертатися до суду з відповідним позовом і, що є підстави до застосування до спірних правовідносин відповідних положень цивільного законодавства України.
Суддя звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, який як і позивач має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.
Перелічені недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі та подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 , і 177цьогоКодексу , протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Оксанинської сільської ради Уманського району Черкаської області, про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом , підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, вказаних вище протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, вважаю за необхідне попередити позивача, що в разі не усунення порушень закону, допущенних при подачі позовної заяви до встановленого законом строку, позов буде вважатися не поданим, та повернутий позивачеві.
Також, слід зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1.ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та додаванням квитанції про сплату судового збору.
Керуючись ст. ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України , суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Оксанинської сільської ради Уманського району Черкаської області, про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом , залишити без руху до усунення недоліків, які перешкоджають розгляду позовної заяви і вирішенню справи по суті.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
У відповідності до положень ч.2 ст.261 ЦПК України ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Мазуренко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2019 |
Оприлюднено | 12.11.2019 |
Номер документу | 85512141 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Мазуренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні