Ухвала
від 22.07.2019 по справі 757/37807/19-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/37807/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,-

В С Т А Н О В И В :

19.07.2019 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засідання слідчий внесене клопотання з урахуванням уточнень підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження № 12017100100001000 від 27.01.2017 за фактом вчинення посадовими особами ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», а також службовими особами його відокремлених підрозділів, які мають відношення до закупівлі і постачання товарів, робіт і послуг на державне замовлення вказаного підприємства, за попередньою змовою з керівниками підприємств-учасників конкурсних торгів, зокрема ТОВ «Виробниче об`єднання «Оскар», ТОВ «ІПП-Центр», ПП «Інкла-Київ», ТОВ «ТД «Одескабель», Латвійська фірма SIA «Zodiak Plus», ПАТ «Насосенергомаш», ТОВ «Група Індустрія» та іншими підприємствами задіяними для переведення в готівку державних коштів, дій пов`язаних з привласненням та заволодінням державними коштами в особливо великих розмірах під час проведення конкурсних торгів на закупівлю ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» товарів, робіт і послуг за державні кошти для потреб державного підприємства впродовж 2016-2017 років, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а також за фактом протиправних дій, пов`язаних з впровадженням незаконних фінансових механізмів у сфері господарської діяльності, привласненням коштів державних підприємств та подальшим фінансуванням збройних формувань, а також щодо участі ТОВ «П`ята стража» і ТОВ «П`ята стража Київ» у конкурсних торгах ДП «НАЕК «Енергоатом» та виконання робіт непередбачених статутними документами товариства з використанням несертифікованого обладнання «Буран», за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ДП «НАЕК «Енергоатом» були придбані товари, роботи та послуги, вартість яких перевищила в кілька разів їх фактичну (домінуючу ринкову) ціну, внаслідок чого державному підприємству завдано збитків в особливо великих розмірах.

Слідчий вказує, що до протиправної діяльності, яка являється предметом досудового розслідування у даному кримінальному провадженні причетне ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985.

Сторона обвинувачення вказує, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть зберігатися за місцем мешкання засновника ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а відтак наявна необхідність у проведені обшуку вказаного майна.

Відповідно до відомостей Єдиного реєстру адвокатів України ОСОБА_5 , з 04.10.2017 є адвокатом.

Згідно п. 3 ч.1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», оперативно-розшукові заходи чи слідчі дії, відносно адвоката, можуть проводитися виключно з дозволу суду, на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя.

Згідно Інформаційної довідки із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відомості щодо право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_5 .

Згідно з вимогами статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 р. №3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховано, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини поняття «житло» у пункті 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим,4.XI.1950) охоплює не лише житло фізичних осіб. Воно може поширюватися на офісні приміщення, які належать фізичним особам, а також офіси юридичних осіб, їх філії та інші приміщення.

Згідно ст. 7 КПК Україниоднією з загальних засад кримінального провадження є законність, яка відповідно до ст. 9 КПК України полягає у тому, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, Кримінального процесуального Кодексу України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, та Конвенції 1950 року держава має виконувати свої зобов`язання - не тільки утримуватися від дій, що порушують права людини, а діяти за певних обставин таким чином, щоб гарантувати їх забезпечення.

Стаття 8 Конвенції «Про захист прав людини та основних свобод» 1950 року, вимагає забезпечення захисту окремої особи від довільного втручання з боку органів державної влади.

При цьому вирішуючи дане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні по справіСмирнов проти Росіївід 07.06.2007р., де суд зазначив, що він повинен впевнитися в тому, що громадянам надається достатній і ефективний захист від зловживань влади, а також визначити чи було в кожному конкретному випадку втручання пропорційним поставленій меті, оцінивши обставини, в яких було винесено постанову про проведення обшуку, її зміст, спосіб проведення обшуку, присутність понятих під час його проведення, межі його можливих наслідків, загрозу репутації осіб, в житлі яких проводився обшук. Відсутність вимоги щодо судового розгляду перевірки законності проведеного обшуку має наслідком те, що слідчі органи мають свободу дій у визначенні доцільності і меж обшуку та вилучення предметів і документів. Також, визначаючи порушенняст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта констатуючи незаконність обшуку у справіЕрнст та інші проти Бельгії, Європейський суд зазначив, що ордер на проведення обшуку не містив жодної інформації про конкретні цілі та підстави для проведення обшуку, характер розслідування, точні місця проведення обшуків та про предмети, що підлягали вилученню. Таким чином, слідчі наділялися широкими повноваженнями.

Відповідно до положень національного законодавства, а саме частини 5 статті 234 КПКУкраїни передбачено, що слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що у разі проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката слідчий суддя, суд у своєму рішенні в обов`язковому порядку зазначає перелік речей, документів, що планується відшукати, виявити чи вилучити під час проведення слідчої дії чи застосування заходу забезпечення кримінального провадження, а також враховує вимоги пунктів 2-4 частини першої цієї статті.

Згідно з пунктами 2-4 статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»:

2) забороняється вимагати від адвоката, його помічника, стажиста, особи, яка перебуває у трудових відносинах з адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням, а також від особи, стосовно якої припинено або зупинено право на заняття адвокатською діяльністю, надання відомостей, що є адвокатською таємницею. З цих питань зазначені особи не можуть бути допитані, крім випадків, якщо особа, яка довірила відповідні відомості, звільнила цих осіб від обов`язку зберігати таємницю в порядку, передбаченому законом;

3) проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя;

4) забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов`язаних із здійсненням адвокатської діяльності.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні прокурора, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному майні, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Окрім іншого слідчим в судовому засіданні доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 22, 26, 107, 233 - 235, 309, 480 КПК України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 , прокурорам групи прокурорів та слідчим групи слідчих Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні № 12017100100001000 на проведення обшуку за місцем мешкання засновника ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь, які могли використовуватися для організації вчинення злочину, зокрема документів у паперовому та електронному вигляді, чорнових записів, записників, фінансово-господарських документів, що стосуються проведення конкурсних торгів ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремлених підрозділів (№№ UA-2017-09-22-002354-b, UA-2017-10-27-001483-c, UA-2017-07-10-000338-c, UA-2016-12-09-000267-c, UA-2016-12-27-000546-b, UA-2016-12-20-000239-c, UA-2017-08-03-000510-a, UA-2017-07-17-000095-c, UA-2017-10-09-000123-c, UA-2017-05-25-000770-a (https://prozorro.gov.ua) та подальшого укладення договорів, учасником та переможцем яких було ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, а також можуть свідчити про кримінальне правопорушення, яке розслідується у кримінальному провадженні № 12017100100001000; документів підготовлених та наданих підприємством-учасником конкурсних торгів ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985; документації конкурсних торгів; фінансово-бухгалтерської та технічної документації підприємства-учасника та переможця конкурсних торгів ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, зокрема договорів, накладних, журналів, книг, креслень, розрахунків, платіжних доручень, актів виконаних робіт, бухгалтерських документів, тощо; предметів закупівлі (товарів, робіт і послуг) ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» за державні кошти шляхом проведення конкурсних торгів, які поставлялися державному підприємству переможцем конкурсних ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, відповідно до укладених договорів та технічної документації; електронних носіїв інформації, комп`ютерної техніки де містяться документи, а також розрахунки в електронному вигляді щодо процедури конкурсних торгів ДП "НАЕК "Енергоатом"; даних про наявність рахунків, депозитних скриньок у банках; фінансово-господарських документів ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, підтверджуючих виконання умов договорів укладених між ДП "НАЕК "Енергоатом" та ТОВ «Група Індустрія»; фінансово-господарських документів ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985, укладених з іншими суб`єктами господарювання (ТОВ «Ділос груп» (з 02.10.2018 перейменовано на ТОВ «Віравіда»), ТОВ «Агрокомплекс Торо» (з 21.06.2018 перейменовано на ТОВ «Ракфел»), ТОВ «Вотокомплекс», корпорація «Техностандарт», ТОВ «Група М2», ТОВ «Т-Альянс» та іншими), з метою виконання умов договорів укладених з ДП "НАЕК "Енергоатом"; фінансово-господарських документів ТОВ «Група Індустрія», код ЄДРПОУ 40743985 по господарських взаємовідносинах з корпорація «Техностандарт», ТОВ «Група М2», ТОВ «Т-Альянс», у тому числі щодо банкрутства ТОВ «Група Індустрія»; мобільних телефонів та інших засобів зв`язку.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.07.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85514631
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/37807/19-к

Ухвала від 22.07.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 22.07.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні