Справа № 346/4600/19
Провадження № 2-о/346/189/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2019 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у складі: головуючого судді Беркещук Б.Б.
з участі секретаря Матушевської Г.Д.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м.Коломия цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСББ Богуна - 36 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_2 про що 22 лютого 2019 року складено відповідний актовий запис №122.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1 , яка належала померлому на підставі свідоцтва про право власності на житло від 28 лютого 1995 року, виданого згідно розпорядження № 4555 від 13 лютого 1995 року.
Ѕ частина даної квартири належить їй, заявнику ОСОБА_1 .
Спадкоємцями першої черги за законом на спадщину є вона дружина померлого ОСОБА_1 . Крім неї, інших спадкоємців та осіб, передбачених законом, зокрема малолітніх, неповнолітніх, недієздатних осіб, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежень немає.
Зазначає, що після смерті ОСОБА_2 звернулася до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Проте у прийнятті заяви про прийняття спадщини їй відмовлено так як вона в шестимісячний строк після смерті чоловіка не подала до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини та не була зареєстрована в квартирі АДРЕСА_1 , де був зареєстрований її чоловік, то вважається такою, що не прийняла спадщини. В зв`язку з наведеним згідно листа приватного нотаріуса від 24 вересня 2019 року №70/01-16 їй рекомендовано звернутись до суду.
Вважає, що прийняла спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_2 , оскільки на момент його смерті фактично постійно проживала з ним в квартирі АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою ОСББ Богуна-36 від 23 вересня 2019 року за №87. Однак зареєстрована за іншою адресою, а саме: АДРЕСА_2 .
Просить заяву задовільнити та встановити факт постійного проживання її заявниці ОСОБА_1 із спадкодавцем ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час відкриття спадщини в квартирі АДРЕСА_1 .
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подала письмову заяву, в якій просить справу розглянути у її відсутності та заяву задовільнити.
Представник заінтересованої особи: ОСББ Богуна-36 в судове засідання не з`явився, з невідомих для суду причин, про час та місце розгляду справи повідомлявся згідно чинного законодавства.
Суд, враховуючи заяву заявниці, дослідивши матеріали справи, вважає, що заяву слід задовільнити з наступних підстав.
Згідно з положеннями ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за законом або за заповітом.
Згідно з ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Згідно із ч.2 ст.315 ЦПК Україниу судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування №7 від 30.05.2008 року, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 01.01.2004 року тощо.
Згідно з п.23 вищевказаної постанови Пленуму ВСУ, якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку з чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.
Зі змісту викладеного вбачається, що право звернення до суду з заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини виникає у заявника, якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв`язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік заявниці ОСОБА_2 про що в Книзі реєстрації смертей 22 лютого 2019 року зроблено відповідний актовий запис №122 (а.с.4).
На підставі свідоцтва про право власності на житло від 28 лютого 1995 року, виданого згідно розпорядження № 4555 від 13 лютого 1995 року спадкодавцю ОСОБА_2 , належала Ѕ частина квартири АДРЕСА_1 (а.с.6).
З довідок, виданих ОСББ Богуна-36 вбачається, що на момент смерті ОСОБА_2 , заявниця ОСОБА_1 постійно проживала з ним в квартирі АДРЕСА_1 , без реєстрації. Спадкодавець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 дійсно був зареєстрований по адресу: квартира АДРЕСА_1 по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7-8).
З листа від 24 вересня 2019 року №70/01-16 приватного нотаріуса Коломийського міського нотаріального округу Григорець М.В. вбачається, що у прийнятті заяви про прийняття спадщини заявниці ОСОБА_1 відмовлено так як вона в шестимісячний строк після смерті чоловіка не подала нотаріусу заяви про прийняття спадщини та не була зареєстрована в квартирі АДРЕСА_1 , де був зареєстрований спадкодавець, то вважається такою, що не прийняла спадщини. В зв`язку з наведеним їй рекомендовано звернутись до суду (а.с.10).
Отже, враховуючи вищенаведене, суд вважає, що дану заяву слід задовольнити та встановити факт спільного проживання заявниці зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
На підставі викладеного та ст.ст.1217,1268 ЦК України, керуючись ст.ст.200, 247 ч.2, 294,315,319,354 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В :
Заяву задовільнити.
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 зі спадкодавцем ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Коломия Івано-Франківської області. на час відкриття спадщини, в квартирі АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Найменування та ім`я сторін, їх місцезнаходження та проживання:
ОСОБА_1 , місце реєстрації АДРЕСА_2 , фактичне проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 .
ОСББ Богуна-36 , місце розташування: вул. Богуна, 36 м. Коломия Івано-Франківська область, 78200, ЄДРПОУ 41751599 .
Суддя Беркещук Б. Б.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2019 |
Оприлюднено | 12.11.2019 |
Номер документу | 85517110 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Беркещук Б. Б.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Беркещук Б. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні