Справа № 617/1758/19
Провадження № 2/617/692/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2019 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Уханьової І.С.,
при секретарі судового засідання - Чмаль Т.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вовчанську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Охрімівської сільської ради Вовчанського району Харківської області про визнання права власності у порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом. В обґрунтування позову зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка проживала на день смерті в АДРЕСА_1 , що відноситься до переліку населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 5.3672 гектарів, кадастровий номер: 6321685200:05:003:0022, яка розташована на території Охрімівської сільської ради Вовчанського району Харківської області. Померла ОСОБА_2 за життя залишила заповідальне розпорядження на імя ОСОБА_1 , яке посвідчене 31 серпня 2001 року секретарем Охрімівської сільської ради Вовчанського району Харківської області, реєстр № 24. Інших спадкоємців немає.
З причини своєї юридичної необізнаності, він пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини, а саме: не подав вчасно заяву про прийняття спадщини, оскільки вважав, що маючи заповіт він може звернутися із заявою до нотаріальної контори у будь-який час.
До Вовчанської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 позивач, звернувся 05 червня 2019 року. У видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріусом було відмовлено та роз`яснено про необхідність звернення до суду.
Просив визнати за ним у порядку спадкування за заповітом після ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку.
Позивач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Його представник надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги ОСОБА_1 підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, не заперечував проти задоволення позову ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд ухвалює рішення у підготовчому судовому засіданні, що відповідає положенням ч. 3 ст. 200 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, а саме з фотокопії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Шахтарську Шахтарського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с.16).
Спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилася за заповітом.
З заповіту від 31 серпня 2001 року посвідченого виконкомом Охрімівської сільської ради Вовчанського району Харківської області, реєстровий № 24, вбачається, що ОСОБА_2 залишила заповідальне розпорядження на ім`я ОСОБА_1 згідно якого заповіла йому належну їй земельну ділянку площею 5,3672 га. (а.с. 17)
Постановою державного нотаріуса Вовчанської державної нотаріальної контори № 1639/02-31 від 05 червня 2019 року ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки заявником було пропущено встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини. (а.с.13)
Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин (ч.1 ст. 1235 ЦК України).
Згідно ч.1 ст.1223 ЦК України , право на спадкування мають особи, визнані у заповіті.
Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
В зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що позивач ОСОБА_3 має право на спірну земельну ділянку після померлої ОСОБА_4 , в порядку спадкування за заповітом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 328, 1223, 1225,1235 ЦК України, ст. ст. 4, 7, 12, 89, 200, 247 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Охрімівської сільської ради Вовчанського району Харківської області про визнання права власності у порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , інд. номер НОМЕР_2 , право власності на земельну ділянку площею 5,3672 гектара, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 6321685200:05:003:0022, яка розташована на території Охрімівської сільської ради Вовчанського району Харківської області, належну померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ХР № 093670 виданого 05 квітня 2004 року у порядку спадкування за заповітом, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти діб з дня проголошення рішення суду.
Відповідно до пп. 15.5 п. 15 Розділу VII Перехідні положення ЦПК України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя -
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2019 |
Оприлюднено | 12.11.2019 |
Номер документу | 85518875 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Уханьова І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні