КРАСНОГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 626/2128/19

Провадження № 1-кс/626/865/2019

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

08 листопада 2019 року м. Красноград

Слідчий суддя Красноградського районного суду Харківської області Дудченко В.О., за участю секретаря Зінченко Л.В., слідчого Захарова О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Красноградського ВП ГУ НП в Харківській області Захарова О.О., про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено з начальником Красноградського відділу Первомайської місцевої прокуратури, в рамках кримінального провадження №12019220720000067 від 18.03.2019р. за ч.3 ст.190 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

08.11.2019р. до суду надійшло клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів у даному кримінальному провадженні, на обґрунтування якого останній зазначає, що у провадженні СВ Красноградського ВП ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019220720000067, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 18.03.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, за зверненням директора ТОВ Промінь , ОСОБА_1 , щодо вчинення шахрайських дій з боку ТОВ Джиемес Агро .

Так, 18.03.2019 до чергової частини Кегичівського ВП Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області, надійшла заява від директора ТОВ Промінь Коротич ОСОБА_1 , про те, що працівники ТОВ Джиемес Агро , шляхом обману, незаконно заволоділи насінням соняшника та не повертають грошові кошти за його придбання.

18.03.2019 відомості по даному факту внесені до ЄРДР за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

У подальшому кваліфікація кримінального правопорушення перекваліфіковано на ч.3 ст.190 КК України.

Під час досудового розслідування, допитаний в якості потерпілого директор ТОВ Промінь Коротич , ОСОБА_1 , який показав, що з 2017 року він являється директором ТОВ Промінь Коротич , юридична адреса підприємства: Харківська область, Харківський район, смт. Коротич, вул.Залізнична, буд.10.

Основним видом діяльності підприємства є вирощування сільськогосподарських культур та їх продаж.

Так, приблизно в двадцятих числа вересня 2018 року, по телефону він зв`язався з керівником ТОВ Джиемес Агро , ОСОБА_3 по мобільному телефону НОМЕР_1 , з яким домовились про продаж насіння соняшника. В свою чергу, ОСОБА_3 сказав про те, що у нього є діючий контракт з іншою фірмою на придбання насіння соняшника близько 200 тон. Представником вказаної фірми, не пам`ятає як вона точніше називається, був чоловік по імені ОСОБА_5 (моб тел. НОМЕР_2 ). При цьому, ОСОБА_3 запевнив ОСОБА_1 про те, що він вже тривалий час співпрацює з ОСОБА_5 , і те, що насіння соняшника буде доставлено ОСОБА_5 саме до ТОВ Джиемес Агро , яке розташоване за адресою: Харківська область, смт.Кегичівка, вул. 1 Травня, буд.1-б. У розмові з директором ТОВ Джиемес Агро ОСОБА_3 , останній сказав про те, що після доставки насіння соняшника він розрахується особисто з ОСОБА_5 , який у подальшому повинен був передати грошові кошти їм, або безпосередньо сам розрахується.

Після вказаної розмови, на наступний день ОСОБА_1 подзвонив ОСОБА_5 та сказав про те, що він хоче взяти у них аналіз насіння соняшника. При цьому він повідомив, що він з смт. Кегичівка від ОСОБА_3 .

У свою чергу, ОСОБА_1 , передзвонив ОСОБА_3 , який підтвердив, що ОСОБА_5 той самий чоловік, який доставе в смт. Кегичівка на маслозавод насіння соняшника.

21.09.2018 ОСОБА_5 приїхав на орендований склад ОСОБА_1 , який розташований за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Буди (підприємство ТОВ АТ Грані ), де зберігається їхнє насіння соняшника. Там він взяв забори насіння соняшника та поїхав в смт. Кегичівка.

На наступний день, ОСОБА_1 зв`язався з ОСОБА_3 , який сказав, що насіння соняшника їм підходить і в найближчий час вони почнуть загружати соняшник.

Таким чином, у період 23.09.2018, в кількості 2 вантажних автомобілів, загальним об`ємом соняшника 52980 тон, 24.09.2018, одним вантажним автомобілем, загальним об`ємом соняшника 23820 тон та 25.09.2018, в кількості 3 вантажних автомобілів, загальним об`ємом соняшника 82650 тон, зі складу за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Буди (підприємство ТОВ АТ Грані , юридична адреса: м.Харків, вул. Карла Маркса, буд.32) було здійснено перевезення усього 159450 тон насіння соняшнику, на суму більше 1 млн. 300 тис. грн. Відгрузку з складу смт. Буди, здійснював ОСОБА_9 .

Перевезення та відгрузка відбувалась за ініціативою покупця насіння, а саме ОСОБА_3 - перевізником ПП ОСОБА_10 .

При цьому, ОСОБА_1 повідомив, що він особисто був присутнім при завантаженні, зважуванні насіння соняшнику зі складу ТОВ АТ Грані в смт. Буди та подальшої відправки автомобілів до смт.Кегичівка, вагою 159450 тон.

Коли все насіння соняшника було відвантажено з їхнього складу з смт. Буди Харківського району, Харківської області до ТОВ Джиемес Агро за адресою Харківська область, смт.Кегичівка, вул. 1 Травня, буд.1-б, ОСОБА_1 подзвонив директору ОСОБА_3 та запитав чи дійшло насіння на що він відповів, що так, все дійшло, все добре, при цьому також сказав, що насіння відповідає сору та вологи.

При цьому, ОСОБА_3 сказав, що розрахунок за насіння соняшника буде здійснено протягом 3-4 днів, але до цього часу, як зазначив ОСОБА_1 , будь-яких розрахунків з ним не здійснено, ні зі сторони ТОВ Джиемес Агро , ні зі сторони Миколая.

ОСОБА_1 також зазначив, що факт відгрузки насіння соняшника саме до ТОВ Джиемес Агро підтверджується товарно-транспортними накладними, в яких зазначено номера автомобілів, прізвище водіїв та інше, зокрема, 23.09.2018, в кількості 2 вантажних автомобілів (МАН, державний номер НОМЕР_3 - водій ОСОБА_11 та КАМАЗ, державний номер НОМЕР_4 - водій ОСОБА_12 ), перевезено насіння соняшника в кількості 52980 тон.

24.09.2018, одним вантажним автомобілем (КАМАЗ, державний номер НОМЕР_5 - водій ОСОБА_12 ), перевезено насіння соняшника в кількості 23820 тон.

25.09.2018, в кількості 3-ох вантажних автомобілів (МАН, державний номер НОМЕР_6 - водій ОСОБА_13 ; КАМАЗ, державний номер НОМЕР_4 .

Допитаний в якості свідка ОСОБА_11 , який показав, що приблизно у 20-тих числах вересня 2018 року, точної дати не пам`ятає, ОСОБА_10 , з яким він тривалий час співпрацюю, запропонував здійснити перевезення насіння соняшнику вантажним автомобілем, на що ОСОБА_11 погодився і він йому дав мобільний телефон керівника однієї фірми, назву якої не пам`ятає, якого звали ОСОБА_1 .

ОСОБА_11 , з ним зв`язався по мобільному телефону, і він сказав звідки ОСОБА_11 , потрібно забрати насіння соняшнику.

23.09.2018 ОСОБА_11 , на автомобілі МАН, державний номер НОМЕР_3 , разом з іншим водієм ОСОБА_15 , який був на автомобілі КАМАЗ, державний номер НОМЕР_4 приїхали на місце, яке зазначив ОСОБА_1 , а саме на склад, який розташований за адресою: Харківська область, Харківський район, смт.Буди.

На даному складі на їхні два автомобілі було здійснено завантаження насіння соняшнику, а саме в автомобіль ОСОБА_11 , марки МАН завантажено 32040 кг, на автомобіль ОСОБА_15 КАМАЗ - завантажено 20940 кг. Завантаження соняшнику здійснював чоловік на ім`я ОСОБА_9 , прізвища його не знає.

Після завантаження і зважування автомобілів, кожному з них надано товарно-транспортні накладні. Разом з цим, ОСОБА_11 , зазначив, що він як водій відповідає лише за перевезення, вагу та цілісність вантажу. Що стосується замовників, вантажовідправників, вантажоодержувачів вантажу їм це зовсім не відомо та вказані питання не входить до повноважень водіїв.

При цьому, на складі їм повідомили про те, що з нами зв`яжуться по телефону та повідомлять куди саме відвозити насіння соняшнику.

Як тільки вони виїхали з території складу в смт. Буди, ОСОБА_11 , зателефонував ОСОБА_5 , з мобільного телефону НОМЕР_2 , якого він зовсім не знає та ніколи не бачив, і сказав куди конкретно здійснити перевезення вантажу, а саме олійниці, яка розташована за адресою: Харківська область, смт.Кегичівка, вул. 1 Травня, буд.1-б.

Приблизно в 19.00 ОСОБА_11 , на двох автомобілях з ОСОБА_15 прибули на місце. Їх відразу запустили на територію олійниці на двох автомобілях.

Проте, у зв`язку з тим, що робочий час закінчився, до ранку останні залишились в автомобілях для подальшої вигризки. Зранку 24.09.2018 з автомобілів ОСОБА_11 та ОСОБА_15 , почали розвантажувати насіння соняшнику. Таким чином з автомобіля ОСОБА_11 , було вивантажено в ТОВ Джиемес Агро все насіння соняшнику, яке знаходилося в його автомобілі, а саме 32040 кг.

Також ОСОБА_11 , повідомив, що під час вивантажування насіння він особисто ні з ким не спілкувався, ні з ким з представниками ТОВ Джиемес Агро не був знайомий, спілкувався лише з вантажниками, які вивантажували насіння, але не прізвищ ні ім`я нікого не знає. Товарно-транспортні накладні він передав на ваговій представникам ТОВ Джиемес Агро , кому конкретно не пам`ятає, але точно вказані документи передавав їхнім представникам.

Будь-які документи від представників ТОВ Джиемес Агро під час вивантаження насіння соняшнику останній не отримував.

Також допитані перевізники ОСОБА_15 та ОСОБА_12 , які підтвердили показання ОСОБА_11 , з приводу перевезення та відвантажування насіння соняшника до ТОВ Джиемес Агро , яке розташоване за адресою: Харківська область, смт.Кегичівка, вул. 1 Травня, буд.1-б.

Під час проведення одночасного допиту між ОСОБА_22 та ОСОБА_3 , останній надав покази, що ТОВ Джиемес Агро будь-яких домовленостей з ТОВ Промінь Коротич по поставці насіння соняшнику не мали. При цьому ОСОБА_3 під час допиту надав відповіді на запитання ОСОБА_22 , що більшість фактів с приводу поставки насіння він не пам`ятає.

29.08.2019 постановою заступника прокурора області Сузий О. подальше здійснення досудового розслідування даного кримінального провадження доручено здійснювати слідчому відділенні Красноградського ВП ГНУП в Харківській області.

У зв`язку з викладеним з метою всебічно, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, підтвердження чи спростування відомостей щодо наявності співпраці між ТОВ Промінь Коротич та ТОВ Джиемес Агро , укладення договорів між останніми за 2017-2018 роки, встановлення відомостей щодо інших контрагентів ТОВ Джиемес Агро , важливо отримати доступ до договорів укладених між ТОВ Промінь Коротич та ТОВ Джиемес Агро за 2017-2018 роки, звітних документів ТОВ Джиемес Агро на предмет купівлі/продажу насіння соняшники в еквіваленті 150 тонн за період вересня 2018 року по теперішній час з розшифровками податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, фінансових звітів, податкових декларацій по податку на прибуток за 2017-2018 роки, реєстру виданих та отриманих накладних, актів та довідок виїзних (невиїзних) планових (позапланових) документальних перевірок, довідок зустрічних перевірок. Документи, доступ до яких передбачається отримати знаходяться у володінні ЦОП Кегичівської ДПІ Південного управління ГУ ДФС у Харківській області, розташованої за адресою: Харківська область, Кегичівський район, смт. Кегичівка, вул.Волошина, буд. 38, слідчий і звернувся до суду з відповідним клопотанням.

Дослідивши матеріали клопотання та заслухавши слідчого, який підтримав клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 91 - 93 КПК України одними із обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні є подія кримінального правопорушення, винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив та вид і розмір шкоди завданої кримінальної правопорушення. Обов`язок доказування вищевказаних обставин покладається на слідчого, прокурора та в установлених випадках -на потерпілого. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів зокрема шляхом проведення слідчих дій, витребування висновків судових експертиз.

Як передбачено ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В своєму клопотанні слідчим доведено, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться мова в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається з клопотанням, може бути виконане.

Документи про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні ЦОП Кегичівської ДПІ Південного управління ГУ ДФС у Харківській області, розташованої за адресою: Харківська область, Кегичівський район, смт.Кегичівка, вул.Волошина, буд.38, які у сукупності з іншими документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення слідчим СВ Красноградського ВП ГУ НП досудового розслідування даного кримінального правопорушення, а також приймаючи до уваги те, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно надати дозвіл щодо тимчасового доступу до речей і документів, які зазначені в клопотанні.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Красноградського ВП ГУ НП в Харківській області Захарова О.О. про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №12019220720000067 від 18.03.2019р. за ч.3 ст.190 КК України, - задовольнити.

Надати слідчому СВ Красноградського ВП ГУНП в Харківській області Захарову О.О. та старшому оперуповноваженому Красноградського ВП ГУНП в Харківській області майору поліції Андрусенку Роману Вікторовичу відповідно до наданого доручення в порядку ст. 40 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів шляхом вилучення оригіналів або їх належним чином завірених копій, а саме до договорів укладених між ТОВ Промінь Коротич (ідентифікаційний код юридичної особи - 41072815) та ТОВ Джиемес Агро (ідентифікаційний код юридичної особи - 42074640) за 2017-2018 роки, звітних документів ТОВ Джиемес Агро на предмет купівлі/продажу насіння соняшники в еквіваленті 150 тонн за період вересня 2018 року по теперішній час з розшифровками податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, фінансових звітів, податкових декларацій по податку на прибуток за 2017-2018 роки, реєстру виданих та отриманих накладних, актів та довідок виїзних (невиїзних) планових (позапланових) документальних перевірок, довідок зустрічних перевірок, що перебувають у володінні ЦОП Кегичівської ДПІ Південного управління ГУ ДФС у Харківській області, розташованої за адресою: Харківська область, Кегичівський район, смт.Кегичівка, вул.Волошина, буд. 38.

Виконання ухвали доручити ЦОП Кегичівської ДПІ Південного управління ГУ ДФС у Харківській області для слідчого СВ Красноградського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції Захарова О.О., старшого оперуповноваженого СКП Красноградського ВП ГУНП в Харківській області майора поліції Андрусенка Р.В., та іншого оперативного співробітника Красноградського ВП ГУНП в Харківській області відповідно до наданого доручення в порядку ст.40 КПК України.

Роз`яснити особам, які повинні надати доступ до речей і документів, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Красноградського районного суду Дудченко В.О.

Дата ухвалення рішення 08.11.2019
Зареєстровано 12.11.2019
Оприлюднено 12.11.2019

Судовий реєстр по справі 626/2128/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 13.09.2021 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 12.03.2021 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 15.09.2020 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 13.11.2019 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 08.11.2019 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 08.11.2019 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 08.11.2019 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 08.11.2019 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 06.11.2019 Красноградський районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 626/2128/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону