Вирок
від 06.11.2019 по справі 598/1782/19
ЗБАРАЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 598/1782/19

провадження № 1-кп/598/272/2019

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" листопада 2019 р. Збаразький районний суд Тернопільської області

в складі : головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2

з участю сторін кримінального провадження: прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілого ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Збаражі кримінальну справу за №598/1782/19 по обвинуваченню

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Киданці Збаразького району Тернопільської області громадянина України, із середньою освітою, одруженого, непрацюючого, інваліда 3 групи, мешканця АДРЕСА_1 , не депутата, відповідно до ст.89 КК України не судимого,

за ч.1 ст.185 КК України,

встановив:

30 вересня 2019 року, приблизно о 13.00 год. обвинувачений ОСОБА_5 перебуваючи на полі, що в с.Шили Збаразького району Тернопільської області, та обробляється ТОВ «Берегиня Добра», виник злочинний умисел, направлений на вчинення крадіжки чужого майна, а саме качанів кукурудзи.

Реалізовуючи свій злочинний намір, діючи при цьому умисно, з корисливих мотивів та корисливою метою, розуміючи протиправний характер та значення своїх дій, переконавшись, що за ним ніхто не спостерігає та його дії не будуть помічені сторонніми особами, обвинувачений ОСОБА_5 30 вересня 2019 року, приблизно о 13.00 год., перебуваючи на земельній ділянці, що в с.Шили Збаразького району Тернопільської області, та обробляється ТОВ «Берегиня Добра», таємно викрав качани кукурудзи в кількості 331 штук, чим завдав товариству матеріальну шкоду на загальну суму 262 гривні.

Суд приходитьдо висновку,що ОСОБА_5 є винним у вчиненнізлочину,передбаченого ч.1 ст.185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).

Під часдосудового розслідуваннясправи,а саме 27вересня 2019року,між обвинуваченим ОСОБА_5 тапредставником потерпілого ОСОБА_4 , в порядку, передбаченому ст.ст.468, 469, 471 КПК України, укладено угоду про примирення.

Згідно даноїугоди,представник потерпілого ОСОБА_4 та обвинувачений ОСОБА_5 дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч.1 ст.185 КК України. При цьому обвинувачений ОСОБА_5 у повному обсязі беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення. Також, сторони узгодили покарання, яке необхідно призначити обвинуваченому ОСОБА_5 за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

При цьомуобвинувачений ОСОБА_5 погоджується з таким видом і мірою покарання. В даній угоді передбачені наслідкиукладення та затвердження угоди про примирення, встановленіст.473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст.476 КПК України, які роз`яснено обвинуваченому ОСОБА_5 .

Заслухавши учасників судового провадження, перевіривши вищевказану угоду на відповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Закону, суд приходить до висновку, що вищевказана угода може бути затверджена з таких мотивів.

Відповідно до положень ч.ч.3, 4 ст.469 КПК України угода про примирення може бути укладена між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим. Угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості.

Частиною 5 ст.469 КПК України передбачено, що укладення угоди про примирення може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.

Судом встановлено, що злочин, передбачений ч.1 ст.185 КК України, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , відповідно до ч.3 ст.12 КК України, є злочином середньої тяжкості, внаслідок якого шкода завдана потерпілому ТОВ «Берегиня Добра», правову кваліфікацію кримінального правопорушення органами досудового розслідування здійснено правильно, угоду про примирення укладено після повідомлення ОСОБА_5 про підозру, потерпілим у даному кримінальному провадженні є ТОВ «Берегиня Добра», узгоджена сторонами міра покарання у виді штрафу передбачена санкцією ч.1 ст.185 КК України, зміст угоди відповідає вимогам ст.471 КПК України та її умови не суперечать іншим вимогам закону, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб. Також судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_5 , цілком розуміє права, визначені ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Обґрунтованих і достатніх підстав вважати, що укладення угоди між сторонами не було добровільним, тобто є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, а також, що обвинувачений не має можливості виконати взяті на себе за угодою зобов`язання, судом встановлено не було, що не заперечував у судовому засіданні і обвинувачений ОСОБА_5 ..

Умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України.

З огляду на вказане суд приходить до висновку про наявність в даному випадку передбачених законом підстав для затвердження угоди і призначення узгодженої сторонами міри покарання.

Питання про речові докази суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.94, 369-371, 373-374, 472-474 КПК України, суд,-

ухвалив:

Затвердитиугоду пропримирення,укладену 27вересня 2019року,між представникомпотерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №598/1782/19.

Визнати винуватим ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, призначивши йому узгоджене сторонами покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят гривень).

Речові докази по справі 331 штук качанів кукурудзи, що знаходиться на зберіганні у ОСОБА_4 повернути власнику ТОВ «Берегиня Добра».

Даний вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Збаразький районний суд Тернопільської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення з підстав, передбачених ч.4 ст.394 КПК України.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

Суддя ОСОБА_1

СудЗбаразький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.11.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85524557
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —598/1782/19

Вирок від 06.11.2019

Кримінальне

Збаразький районний суд Тернопільської області

Щербата Г. Р.

Ухвала від 04.10.2019

Кримінальне

Збаразький районний суд Тернопільської області

Щербата Г. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні