Рішення
від 05.11.2019 по справі 242/5086/19
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

242/5086/19

2/242/1399/19

РІШЕННЯ

Іменем України

м. Селидове 05 листопада 2019 року

Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Черкова В.Г., при секретарі Кідрон О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Селидівської міської ради Донецької області, Мар`їнської районної ради Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 05.09.2019 р. звернулася до суду із зазначеним позовом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_5 , а ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько - ОСОБА_6 Після смерті батька залишилося спадкове майно. За життя померлий склав заповіт, в якому належний йому будинок за адресою: АДРЕСА_1 , заповів ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_1 . У зв`язку із воєнними діями на території Мар`їнки та Мар`їнського району ніхто із спадкоємців в установлений законом строк не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. ОСОБА_7 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовилися від прийняття спадщини. При звернені до нотаріальної контори позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено через пропуск строку для прийняття спадщини та відсутністю правовстановлюючих документів на майно.

Просила визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини на нерухоме майно після смерті ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про день слухання справи повідомлялася належним чином. Надала заяву, в якій просила розглянути справу без її участі.

Відповідачі ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у судове засідання не з`явились, про день слухання справи повідомлялись належним чином. Надали заяви про розгляд справи в їх відсутності.

Представник відповідача - Селидівської міської ради - в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника. Просив прийняти рішення на розсуд суду.

Відповідач - Мар`їнська районна рада Донцької області - у судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника. Просив прийняти рішення на розсуд суду.

Суд, дослідивши надані матеріали та проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, прийшов до наступного.

ОСОБА_1 є спадкоємицею першої черги після смерті батька - ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Крім того, на її ім`я та на ім`я ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 спадкодавцем було складено заповіт. Відповідачі ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 написали заяву про відмову відновлювати пропущений строк для прийняття спадщини (а.с.20-22, 25, 28, 30, 33).

Постановою від 14.12.2018 р. у вчиненні нотаріальних дій ОСОБА_1 було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів (а.с.24).

Згідно свідоцтва про право власності від 14.01.1988 р. будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , належить ОСОБА_6 (а.с.34).

Згідно довідки, квартира за адресою: АДРЕСА_2 , числиться за ОСОБА_6 (а.с.35).

Згідно повідомлення Першої селидівської державної нотаріальної контори, спадкові справи після смерті ОСОБА_6 не заводились, свідоцтв пр. право на спадщину не видавалось, заповітів не посвідчувалось.

Згідно повідомлення Красногорівської державної нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_6 спадкова справа не заводилась.

Зазначені обставини встановлені з документів в матеріалах справи.

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

У відповідності ст. 1269 ЦК України заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, необхідною умовою застосування вказаної правової норми є поважність пропуску строку для прийняття спадщини.

Відповідно до вимог ч. 6 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що позивачка через поважні причини, такі як воєнні дії, пропустила строк на прийняття спадщини, а тому позовна заява підлягає задоволенню.

На думку суду строк у два місяці буде достатнім для подання позивачем заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 200, 264, 265 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрованта за адресою: АДРЕСА_3 , до ОСОБА_7 , ІПН НОМЕР_2 , мешкає за адресою: АДРЕСА_4 , ОСОБА_3 , ІПН НОМЕР_3 , мешкає за адресою: АДРЕСА_5 , ОСОБА_4 , ІПН1943101728, мешкає за адресою: АДРЕСА_6 , Селидівської міської ради, код ЄДРПОУ 04052962, юридична адреса: Донецька область, м.Селидове. вул.К.Маркса, 8, Мар`їнської районної ради Донецької області, код ЄДРПОУ 26040439, юридична адреса: Донецька область, м.Курахове, вул..Миру,4, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини на нерухоме майно після смерті ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ., в два місяці після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення05.11.2019
Оприлюднено12.11.2019
Номер документу85528450
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —242/5086/19

Рішення від 05.11.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 17.09.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 17.09.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 09.09.2019

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні