Рішення
від 08.10.2019 по справі 460/200/19
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 460/200/19

Провадження №2/460/872/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.10.2019 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді Карпин І.М.

за участі секретаря судового засідання Мельник Є.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа Рогізнянська сільська рада Яворівського району Львівської області про визнання права на середню частку (пай),

в с т а н о в и в:

16 січня 2019 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Яворівської райдержадміністрації про визнання права на середню земельну частку (пай), зобов`язання видати сертифікат про право на земельну частку (пай).

В обгрунтування своїх вимог ОСОБА_1 посилається на те, що народився в с.Оселя Яворівського району Львівської області 24.04.1933. У 1951 році його було примусово вивезено у поселення Терець Іркутської області Російської Федерації, звідки він зміг повернутися у 1957 році, після смерті ОСОБА_2 .В ОСОБА_3 . У 2018 році він, з письмовою заявою звернувся до голови Рогізнянської сільської ради про включення його у списки осіб, які мають право на земельну частку (пай). Рішенням сесії Рогізнянської сільської ради №1269 від 22.11.2018 його включено у списки осіб, які мають право на земельну частку (пай) на території Рогізнянської сільської ради. На його письмове звернення до Яворівської районної державної адміністрації щодо видачі сертифіката на земельну частку (пай) йому було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду для визначення права власності на земельну частку (пай).

22 січня 2019 року ухвалою судді відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання. 16.09.2019 підготовче засідання закрито та призначено розгляд справи.

В судове засідання позивач та його представник ОСОБА_4 не з`явились. Представник позивача подав заяву, в якій просить справу слухати без його участі та без участі позивача, заявлені позовні вимоги підтримують повністю.

Представник відповідача - Яворівської районної державної адміністрації Львівської області в судове засідання не з`явився, від Яворівської районної державної адміністрації Львівської області надійшла заява про розгляд справи у відсутності її представника.

Представник третьої особи Рогізнянської сільської ради Яворівського району Львівської області на розгляд справи не з`явився, від сільської ради надійшов лист, згідно якого сільська рада проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечує та просить їх задовольнити.

Згідно з ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є репресованою особою, що стверджується членським квитком №1641, виданим Львівською регіональною історико-просвітницькою організацією "Меморіал".

Рішенням Рогізнянської сільської ради Яворівського району Львівської області №1269 від 22.11.2018 ОСОБА_1 включений у списки пайовиків на земельну частку (пай) на території Рогізнянської сільської ради Яворівського району Львівської області.

05.12.2018 ОСОБА_5 звернувся до Яворівської районної державної адміністрації із заявою про видачу сертифіката на земельну частку (пай) на території Рогізнянської сільської ради Яворівського району Львівської області.

Згідно з відповіді Яворівської районної державної адміністрації Львівської області від 10.12.2018 №4609/12 ОСОБА_5 було відмовлено у видачі сертифікату на земельну частку (пай), оскільки його не було включено в списки на отримання земельної частки (паю), згідно ст. 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) та рекомендовано звернутися в суд.

Відповідно до ст.1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) право на земельну частку (пай) мають: колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку; громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом; громадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай); громадяни України, евакуйовані із зони відчуження, відселені із зони безумовного (обов`язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які проживають у сільській місцевості.

Згідно даної статті право особи на земельну частку (пай) може бути також встановлено в судовому порядку.

Відповідно до ст.2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Ст. 2 цього закону передбачено, що право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку. У такому випадку рішення суду про визнання права на земельну частку (пай) відповідно до ст. 2 вказаного закону буде документом, що посвідчує право на земельну частку (пай).

Статтею 3 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) визначено, що підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради.

Згідно з ст.5 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) сільські, селищні, міські ради в межах їх повноважень щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості): розглядають заяви власників земельних часток (паїв) щодо виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок; приймають рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).

Згідно з п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16.04.2004р Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю. Член колективного сільськогосподарського підприємства (далі - КСП), включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК , у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифіката право на земельну частку (пай). Невнесення до зазначеного вище списку особи, яка була членом КСП на час передачі у колективну власність землі, не може позбавити її права на земельну частку. При неможливості надати такій особі земельну частку (пай) з колективної власності через відсутність необхідної для цього землі остання відповідно до п. 7 Указу Президента України від 8 серпня 1995 р. № 720/95 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям має бути надана із земель запасу, створеного місцевою радою під час передачі землі у колективну власність. Позови громадян, пов`язані з паюванням земель (зокрема, про визнання права на земельну частку (пай), її розмір, незаконність відмови у видачі сертифіката, виділення паю в натурі), можуть бути предметом розгляду судів. Відповідачами в таких справах є КСП, сільськогосподарські кооперативи, районна державна адміністрація, яка затверджувала розмір паю, вирішувала питання про видачу сертифіката, а також виконавчий орган чи орган місцевого самоврядування, що має вирішувати питання про виділення земельної частки (паю) в натурі тощо.

На підставі зібраних по справі доказів судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернувся до Рогізнянської сільської ради із заявою про включення його у списки пайовиків на земельну частку (пай) та на підставі рішення сільської ради він був включений у список пайовиків на земельну частку пай на території Рогізнянської сільської ради, однак Яворівською районною державною адміністрацією йому було відмовлено у видачі сертифікату на земельну частку (пай).

Відтак, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними, мотивованими, а тому за позивачем ОСОБА_1 слід визнати право на середню земельну частку (пай).

Щодо позовних вимог позивача в частині зобов`язання видачі сертифіката про право на земельну частку (пай), суд вважає їх безпідставними, оскільки відповідно до Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" рішення суду про визнання права на земельну частку (пай) є документом, що посвідчує право на земельну частку (пай).

Керуючись ст. ст. 12 , 13 , 81 , 89 , 141 , 263-265 ЦПК України , суд

у х в а л и в :

Позов задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай) у середньому розмірі, що встановлений по Рогізнянській сільській раді Яворівського району Львівської області як члену сільськогосподарського підприємства.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду чи через Яворівський районний суд Львівської області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 08.10.2019.

Позивач: ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

адреса місця реєстрації:

АДРЕСА_1 ІПН НОМЕР_1 .

Відповідач:

Яворівська районна державна адміністрація Львівської області

адреса місцезнаходження: 81000 м. Яворів Львівської області,

вул. І.Франка, 8

код ЄДРПОУ 04055883;

Третя особа: Рогізнянська сільська рада

Яворівського району Львівської області

адреса місцезнаходження: 81000 с.Рогізно

Яворівського району Львівської області,

вул. Молодіжна, 2, код ЄДРПОУ 04373123.

Суддя І.М.Карпин

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.10.2019
Оприлюднено12.11.2019
Номер документу85535460
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —460/200/19

Рішення від 08.10.2019

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Карпин І. М.

Ухвала від 16.09.2019

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Карпин І. М.

Ухвала від 16.07.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Дорошенко Н.О.

Ухвала від 19.06.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Дорошенко Н.О.

Ухвала від 19.06.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Дорошенко Н.О.

Ухвала від 31.05.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Дорошенко Н.О.

Ухвала від 22.05.2019

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Карпин І. М.

Ухвала від 05.04.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Дорошенко Н.О.

Ухвала від 22.01.2019

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Карпин І. М.

Ухвала від 05.02.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Дорошенко Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні