ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 522/18902/19

Провадження № 1-кс/522/18813/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2019 року Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси Дерус А.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Білицької Н.В. про тимчасовий доступ до документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12019160500001819 від 12.04.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 191 ч. 2, 366 ч. 2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради, Перебуваючи у злочинній змові з керівником ТОВ «РБУ - 7 та іншими суб`єктами господарювання, зловживаючи своїм посадовим становищем скоюють розкрадання бюджетних грошових коштів, шляхом завищення об`ємів вартості, виконаних на замовлення Департаментом, робіт і наданих послуг.

Зокрема, протягом серпня - грудня місяця 2017 року директором Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міською ради ОСОБА_1 було укладено договори № 5/2017 від 17 серпня 2017 року та № 5-2/2017 від 5 грудня 2017 року підрядду з ТОВ «РБУ - 7» на загальну суму понад 1 млн. грн., відповідно до яких, дане підприємство здійснювало роботи з реконструкцій об`єкту благоустрою «Облаштування майданчика для вигулу тварин» , розташованого за адресою: м. Одеса, «Парк «Стамбульский» - ДК 021:2015-45110000-5 - «Землерийні та інші земляні роботи» та ДК 021: НОМЕР_1 - 1 - «Руйнування та знесення будівель і земляні роботи» , 45112000 - 5 - «Землерийні та інші земляні роботи» .

При цьому, з метою отримання неправомірної вигоди на свою користь та користь керівництва Департаменту, посадовими особами вказаного підприємства було значно завищено вартість та об`єми виконаних робіт, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів прийняття виконаних робіт. Зазначене підтверджується тим, що по більшості із вказаних робіт акти приймання-передачі виконаних робіт були підписані у строк менший за один місяць з моменту укладання договору, а також тим, що, за наявними відомостями, ТОВ РБУ-7 не має достатньої для виконання вказаних робіт кількості працівників.

Також, відповідно до акту прийому виконаних робіт від 11.12.2017 згідно укладеного договору №5-2/2017 від 05.12.2017 щодо реконструкції об`єкту благоустрою - Облаштування майданчика для вигулу тварин , розташованого за адресою: м. Одеса, Парк Стамбульский встановлено, що підрядник виконував роботи по благоустрою та озелененню території, а саме: садіння - дерев та кущів із грудою землі, можевельника скальний блюар, сосна горна, туя смарагд, плющ, виноград дівочий та інше, що не може відповідати дійсності, у зв`язку з зимовим періодом року. Зазначені роботи з озеленення, садівництва дерев та інше проводилося раніше силами КП Міськзелентрест .

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів та просить розглянути клопотання без його участі та участі осіб у володінні яких знаходяться інформація та документи, так як існує реальна загроза зміни або знищення оригіналів документів.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотання зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Білицької Н.В. про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити частково.

Надати слідчому СВ Приморського ВП в м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області старшому лейтенанту поліції Білицькій Наталії Віталіївні або за дорученням в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України співробітникам ВКП Приморського ВП у м.Одеса, тимчасовий доступ, з можливістю вилучення копій документів та електронних копій наявної документації, що перебувають у володінні Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради, а саме:

1.Технічна документація, сертифікати відповідності (якості), розрахунки за виконані роботи, акти приймання виконаних робіт та інші, наявні, документи, щодо проекту по реконструкції об`єкта благоустрою: облаштування площадки для вигулу та дресирування собак за адресою: м. Одеса, Стамбульський парк ;

2.Документи згідно форм: КБ-2 та КБ-3;

3.Особові справи, посадові обов`язки (з відміткою про ознайомлення чинні на час підписання), відповідальних осіб, які були підписантами документації проекту по реконструкції об`єкта благоустрою: облаштування площадки для вигулу та дресирування собак за адресою: м. Одеса, Стамбульський парк .

Встановити строк дії ухвали протягом 1 (одного) місяця з дня її постановлення.

Ухвала підлягає оскарженню протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: А.В. Дерус

12.11.2019

Дата ухвалення рішення 12.11.2019
Зареєстровано 13.11.2019
Оприлюднено 13.11.2019

Судовий реєстр по справі 522/18902/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.10.2020 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 12.11.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 12.11.2019 Приморський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону