Ухвала
від 11.11.2019 по справі 2а/0270/2133/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Вінниця

11 листопада 2019 р. Справа № 2а/0270/2133/12

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович, розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці до товариства з обмеженою відповідальністю "Медтехніка" ЛТД про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці до товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Медтехніка" ЛТД про стягнення заборогованості.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 29.05.2012 року адміністративний позов задоволено. Стягнуто з товариства з товариства з обмеженою відповідальністю "Медтехніка" ЛТД на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці недоїмку в сумі 35389,99 грн.

11.06.2012 року Вінницьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист.

30.09.2019 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження у зазначеній справі. Мотивуючи подану заяву, представник вказує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці припинило свою діяльність шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (правонаступник).

Відповідно до витягу державна реєстрація управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці припинена в результаті реорганізації, тобто, як передбачає постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 628.

З огляду на викладене заявник просить замінити сторону виконавчого провадження управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 18.10.2019 року вказану заяву призначено до розгляду у судовому засіданні.

Ухвалою від 28.10.2019 відкладено судовий розгляд заяви на 11.11.2019 року.

Сторони, в судове засідання 11.11.2019 року не прибули, хоча про дату, час та місце його проведення повідомлялись завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Крім того, від представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшло клопотання, яким просить суд здійснити розгляд заяви без його участі.

Відповідно до ч. 2 ст. 379 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, суд розглядає заяву без участі сторін.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні без участі заявника та осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Визначаючись щодо заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні, суд виходить з наступного.

За приписами ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно приписів ч. 1, 2, 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

Частиною 1 ст. 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Вказана норма кореспондується з положеннями ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до якої, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відтак, нормами Закону України "Про виконавче провадження" та процесуальним законодавством врегульовано питання заміни сторони виконавчого провадження.

Відповідно до виконавчого листа, виданого Вінницьким окружним адміністративним судом у даній справі та постанови про прийняття виконавчого провадження ВП №59265390 від 05.06.2019 року, стягувачем є управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці.

При цьому, з наданих заявником доказів судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 628 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Відповідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 12.09.2019 року №1005738056, встановлено, що державну реєстрацію юридичної особи управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці припинено 05.09.2019 року в результаті реорганізації.

Відповідно до положень ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

З огляду на викладене, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації суб`єкта владних повноважень. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника.

Вибуття юридичної особи у відносинах, щодо яких виник спір у розумінні ч. 1 ст. 379 КАС України, фактично означає припинення державної реєстрації цієї особи шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у встановленому законом порядку.

Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області є правонаступником стягувача по даній адміністративній справі - управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни сторони виконавчого провадження.

Керуючись ст. 248, 256, 379 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження ВП №59265390, а саме: стягувача управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 13322403).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Альчук Максим Петрович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.11.2019
Оприлюднено14.11.2019
Номер документу85568734
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/2133/12

Ухвала від 11.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 28.10.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 18.10.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Постанова від 29.05.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 10.05.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні