Ухвала
від 12.11.2019 по справі 449/1427/19
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 449/1427/19

2/449/751/19

У Х В А Л А

"12" листопада 2019 р. м.Перемишляни

Суддя Перемишлянського районного суду Львівської області Савчак А.В., вивчивши позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

встановив:

08.11.2019р. до Перемишлянського районного суду Львівської області надійшла позовна заява АТКБ Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, з додатками, сформована в системі Електронний суд .

Позивач АТ КБ ПриватБанк просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 на його користь заборгованість за кредитним договором № б/н від 16.03.2010р. в розмірі 11423,00 грн., яка складається з наступного: 2851,72 грн. заборгованість за тілом кредиту; 2386,71грн. - заборгованість за простроченим тілом кредиту; 4487,76грн. - пеня за прострочене зобов`язання; 676,67грн. - пеня за несвоєчасність сплати боргу на суму від 100грн; а також штрафи відповідно до пункту 2.1.1.7.6 Умов та правил надання банківських послуг: 500,00 грн. штраф (фіксована частина), 520,14 грн. штраф (процентна складова), та судові витрати по справі у розмірі 1921,00грн.

Частиною 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст.1055 ЦК України кредитний договір укладається у письмовій формі.

Відповідно до вимог ст.207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

У своїй позовній заяві позивач посилається на те, що підписана заява разом з Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами Банку , які викладені на банківському сайті, складає між відповідачем ОСОБА_1 та банком договір про надання банківських послуг.

Однак в Анкеті-заяві про приєднання до Умов та правил надання банківських послуг у ПриватБанку позивачем не зазначено, яку картку виявив бажання оформити на своє ім`я відповідач та кредитний ліміт за платіжною карткою, який він виявив бажання отримати, що позбавляє суд можливості встановити, яку саме суму кредитного ліміту отримав відповідач на картковий рахунок.

Крім того, позивачем на підтвердження обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, не надано доказів оформлення та укладення між сторонами та відповідно отримання позичальником Умов та правил надання банківських послуг і Пам`ятки клієнта, що в сукупності із Заявою свідчило б про укладений у належній формі договір між сторонами про надання банківських послуг.

Як у позовній заяві, так і в документах, долучених до неї, відсутні дані щодо часу видачі відповідачу платіжної картки (із зазначенням строку її дії), а також дані щодо часу переоформлення цієї картки (якщо така обставина мала місце) у зв`язку із закінченням строку її дії чи з інших підстав.

Окрім цього, позивачем не долучено до матеріалів справи Тарифи банку щодо платіжної картки, на яку відповідач отримав кредитні кошти.

На витягу з Умов та правил надання банківських послуг в ПриватБанку, які знаходяться в матеріалах справи, немає дати та підпису відповідача, відтак банком не надано належних та допустимих доказів на підтвердження встановлення процентів за користування кредитом, пені, комісії, штрафу (фіксованої частини і процентної складової), що позбавляє суд можливості встановити правомірність їх нарахування.

Також ні в розрахунку заборгованості, ні в позові відсутні формули та роз`яснення, яким чином проводились нарахування процентів, пені та штрафів.

Вказані обставини є перешкодою для відкриття провадження в цивільній справі.

Вважаю, що за таких обставин позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу термін для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України,

постановив :

Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без руху і надати позивачу термін для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити Акціонерному товариству Комерційному банку Приватбанк , що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, така підлягатиме поверненню.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя : А. В. Савчак

СудПеремишлянський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.11.2019
Оприлюднено13.11.2019
Номер документу85578450
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —449/1427/19

Ухвала від 07.02.2020

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 26.12.2019

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 12.11.2019

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні