У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2019 року м. Чернігівсправа № 927/907/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю. , розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від б/д
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий комплекс ЗАРЯД`Є
вул. Січових стрільців, 5, м. Дніпро, 49000
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Коваленка Сергія Олексійовича
АДРЕСА_1
про визнання договору неукладеним (недійсним)
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий комплекс ЗАРЯД`Є подано позов до Фізичної особи-підприємця Коваленка Сергія Олексійовича про визнання недійсним (неукладеним) договору про надання юридичних послуг №5/КС від 17.04.2008 наявний в матеріалах справи №904/3188/18 між Товариством з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий комплекс ЗАРЯД`Є та Фізичною особою-підприємцем Коваленко Сергієм Олексійовичем.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в провадженні Господарського суду Дніпропетровської області від 07.08.2018 у справі №904/3188/18, перебувала на розгляді справа за позовом Фізичної особи-підприємця Коваленко Сергія Олексійовича до ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є щодо стягнення 6000,00 грн в рахунок заборгованості за отримані послуги за Договором про надання юридичних послуг №5/КС від 17 квітня 2008 року, 1695,00 грн, 3% річних, 13 934,39 грн пені, 11 871,74 грн інфляційних втрат. Рішенням від 20.09.2018 у справі №904/3188/18 позовні вимоги Фізичної особи-підприємця Коваленко Сергія Олексійовича задоволені частково, та яке на сьогоднішній день знаходиться на стадії апеляційного оскарження. Також ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є зазначає, що на підтвердження заявлених вимог до позовної заяви Позивач у першій інстанції долучив договір про надання юридичних послуг №5/КС від 17 квітня 2008 року підписаний не встановленою особою та скріплений печаткою з ознаками підробки. ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є стверджує, що зазначені обставини були виявлені ним після отримання ухвали про відкриття провадження у справі від 20.08.2018. Позивач стверджує, що після ознайомлення з матеріалами справи №904/3188/18 йому стало відомо, що якимось суб`єктом, а саме - Фізичною особою-підприємцем Коваленко Сергієм Олексійовичем пред`являються вимоги до ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є щодо стягнення з останнього заборгованості за нібито отримані послуги по Договору про надання юридичних послуг №5/КС від 17 квітня 2008. Позивач стверджує, що станом на дату укладення спірного договору, а саме 17.04.2008 директором ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є було призначено ОСОБА_1, який мав право вчиняти будь-які розпорядчі дії від імені Товариства, без довіреності. Позивач вважає, що підпис особи в п. 12 наданого договору не співпадає зі зразком підпису гр. ОСОБА_1 . В свою чергу згідно копії договору наданої Відповідачем у матеріали справи 904/3188/18 встановлено, що оскаржуваний договір засвідчено підписом ОСОБА_2 . Однак на підприємстві позивача за весь час його існування будь-яких повноважень гр. ОСОБА_2 на підписання документів від імені позивача не надавалося. Позивач стверджує, що договір про надання юридичних послуг №5/КС від 17.04.2008 наданий Фізичною особою-підприємцем Коваленко Сергієм Олексійовичем не підписаний директором ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є , не скріплений печаткою ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є , а отже є таким, що суперечить положенням ст.207 ЦК України, п.2 ст.203 ЦК України, а отже має бути визнаний в судовому порядку недійсним.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.
Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України Про Держаний бюджет України на 2019 рік установлено, що станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921,00 гривні.
При поданні позовної заяви позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн та додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору.
Позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Суд доводить до відома реквізити для сплати судового збору за розгляд заяв та видачу документів Господарським судом Чернігівської області:
Отримувач: УК у м. Чернігові/м. Чернігів 22030101
Рахунок UA738999980000034318206083035,
Код ЄДРПОУ: 38054398,
Банк Казначейство України (ЕАП),
МФО: 899998
Найменування коду класифікації доходів бюджету: 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (ДСА України, 050)
Наявність відомчої ознаки: 83 Господарські суди.
Відповідно до ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, яка встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Приписи ч.1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. 7 Господарського процесуального кодексу України.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Позивачем на підтвердження направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів подано накладну №4900100417664 від 05.11.2019.
Надана позивачем накладна та неподання фіскального чеку з описом вкладення не підтверджує направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження відправлення відповідачам копій позовної заяви і доданих до неї документів з дотриманням вимог ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Однак, позивачем не зазначено офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача, не зауважено, що такі відомості йому невідомі.
Суд вважає за доцільне зазначити, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження того, що Коваленко Сергій Олексійович (РНОКПП НОМЕР_1 ) на момент подачі даного позову до суду має статус фізичної особи-підприємця та зареєстрований за адресою, вказаною у позовній заяві ( АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 .
Згідно з ч.1 ст.124 Господарського процесуального кодексу України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
В той же час, позовна заява ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно з ч.1, ч.2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
За вимогами п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч приписам ч. 5 ст. 91 та п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів доказів доданих до позовної заяви.
У відповідності до пункту 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
За приписами ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим позивач в позовній заяві стверджує, що станом на дату укладення договору директором ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є було призначено ОСОБА_1, проте не зазначає доказів, що підтверджують вказані обставини.
При цьому позивачем не надано рішення від 20.09.2019 у справі №904/3188/18 за позовом Фізичної особи-підприємця Коваленка Сергія Олексійовича до ТОВ СОЦ ЗАРЯД`Є , на яке посилається позивач в позовній заяві та документальне підтвердження перебування вказаного рішення на стадії апеляційного оскарження.
Крім того, позивачем не подано документального підтвердження вказаних у позовній заяві обставин щодо перебування громадянина ОСОБА_2 у м. Генічеськ та перебування керівником суб`єкта господарювання назва якого співпадає з найменуванням позивача, ТОВ Спортивно-оздоровчий комплекс ЗАРЯДЬЄ .
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 2, 5, 8, 9 ч. 3 ст. 162, п. 1, 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання: доказів оплати 1921,00 грн судового збору; докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими документами (фіскальний чек та опис вкладення), зазначення офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача або зазначення, що такі відомості невідомі позивачу; надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; докази на підтвердження викладених у позовній заяві обставин щодо перебування ОСОБА_1 на посаді директора, станом на дату укладення спірного договору, надання рішення від 20.09.2019 у справі №904/3188/18 та документальне підтвердження його перебування на стадії апеляційного оскарження, документальне підтвердження перебування громадянина ОСОБА_2 у м. Генічеськ та перебування керівником суб`єкта господарювання назва якого співпадає з найменуванням позивача, ТОВ Спортивно-оздоровчий комплекс ЗАРЯДЬЄ , докази направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.
Крім того, в тексті позовної заяви позивачем сформовано позицію щодо залучення громадянина ОСОБА_2 в якості третьої особи, оскільки результат розгляду справи вплине на його права та /або законні інтереси.
Суд звертає увагу заявника, що у відповідності до частини 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Частиною 3 вказаної статті передбачено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Однак клопотання про залучення громадянина ОСОБА_2 до участі у справі, з визначенням правових підстав необхідності залучення до участі у справі та зазначенням сторони, на боці якої третя особа має бути залучена до участі у справі, позивачем не сформовано ні в тексті позовної заяви, ні в окремому документі з процесуальних питань. Позивачем не зазначено місце проживання даної фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта (якщо такі дані відомі позивачу).
Відповідно до ч.ч.4, 5 ст.91 Господарського процесуального кодексу України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003 , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.03р. №55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали, та прізвище, дати засвідчення копії, а відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи (п.5.26).
Згідно з висновком щодо застосування норм права, який викладений у постанові Верховного суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17, неналежним чином засвідчені документи є недопустимими доказами у справі.
Позивачем до позовної заяви додано копії документів належним чином не засвідчені (без дати засвідчення), а також копії з копій документів.
За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви від б/д №б/н.
3. Роз`яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2019 |
Оприлюднено | 13.11.2019 |
Номер документу | 85586075 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні