Справа № 405/8045/19
Провадження №3/405/1788/19
П О С Т А Н О В А
08 листопада 2019 року м. Кропивницький
Ленінський районний суд міста Кіровограда у складі головуючого судді Іванової Л.А., розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли з Кіровоградської митниці Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кіровоград, громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої директором ТОВ ТОП ТРАК ТАЕРС , РНОКППФО НОМЕР_1 , документованої паспортом громадянина України серія НОМЕР_2 , виданим Кіровським РВ УМВС України в Кіровоградській області 06.05.1999 року,
за ст. 472 Митного кодексу України,
В С Т А Н О В И В:
В провадження Ленінського районного суду міста Кіровограда 04.11.2019 року надійшов протокол про порушення митних правил № 186/90100/19, складений 28.08.2019 року у відношенні ОСОБА_1 за ст. 472 Митного кодексу України.
Перевіривши вищевказаний протокол про порушення митних правил та додані до нього матеріали в порядку підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до висновку, що матеріали справи підлягають поверненню до Кіровоградської митниці Державної фіскальної служби України для проведення додаткової перевірки, як такі, що не відповідають вимогам ст. 494 МК України, виходячи з наступного.
Відповідно до положень п. 8 ч. 2 ст. 494 МК України протокол про порушення митних правил повинен містити, крім іншого, інші необхідні для вирішення справи відомості.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 460 МК України допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (стаття 268 цього Кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.
Враховуючи вимоги вищевказаних положень МК України у протоколі про порушення митних правил, пов`язаних з декларуванням товарів, має бути поряд з іншими даними зазначено, чи допущені помилки у митній декларації призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а також чи допускалися вказаною особою помилки у митній декларації протягом місяця, якщо так, то коли та яких заходів було вжито до даної особи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема, вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: про проведення додаткової перевірки; про накладення адміністративного стягнення; про закриття провадження у справі. У постанові про проведення додаткової перевірки зазначаються конкретні суб`єкти, завдання та строки перевірки. Ці дії не повинні порушувати права громадянина, шкодити господарській діяльності юридичної особи.
З огляду на викладене, враховуючи, що вищенаведені порушення, допущені посадовою особою Кіровоградської митниці Державної фіскальної служби України при оформленні матеріалів справи про адміністративне правопорушення про порушення митних правил № 186/90100/19 від 28.08.2019 року є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні у визначений законом 15-денний термін розгляду справи про порушення митних правил (ст. 525 МК України), що позбавляє суд можливості всебічно, повно та об`єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення і прийняти законне рішення по справі, на підставі чого матеріали даної справи, як неналежно оформлені, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 527 МК України підлягають направленню до органу, який порушив адміністративне провадження для проведення додаткової перевірки із визначенням завдань та строків такої перевірки.
Керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 487, 460, 494, 527 Митного кодексу України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом про порушення митних правил № 186/90100/19 від 28.08.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 472 Митного кодексу України повернути до Кіровоградської митниці Державної фіскальної служби України для проведення додаткової перевірки.
В межах додаткової перевірки Кіровоградській митниці Державної фіскальної служби України слід усунути недоліки, допущені при оформленні матеріалів про порушення митних правил про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 472 Митного кодексу України, а саме: надати інформацію про те, чи допущені помилки у митній декларації призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а також чи допускалися особою, яка притягається до адміністративної відповідальності помилки у митній декларації протягом місяця, якщо так, то коли та яких заходів було вжито до даної особи.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 14.11.2019 |
Номер документу | 85593281 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Іванова Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні