Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа № 528/993/19
Провадження № 2-о/528/35/19
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
13 листопада 2019 року м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:
судді Шевченко В.М.,
за участю секретаря судового засідання Коваленко О.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні Гребінківського районного суду Полтавської області
цивільну справу № 528/993/19
за заявою ОСОБА_1
заінтересована особа - Сербинівська сільська рада Гребінківського району Полтавської області,
про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами
учасники справи:
не з`явились,
УСТАНОВИВ:
18.10.2019 ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт, родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , як баби та онуки.
Заявниця вказала, що в свідоцтві про народження її матері ОСОБА_3 допущено виправлення від руки в її прізвищі та у відомостях про прізвище батьків, діда й баби заявниці ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 її баба, ОСОБА_2 , померла, після її смерті відкрилася спадщина і ОСОБА_1 звернулася до приватного нотаріуса Іщенка І.М. із заявою про прийняття спадщини. З поданих нотаріусу документів було встановлено що, у свідоцтві про народження ОСОБА_3 , матері ОСОБА_1 через допущені виправлення прізвище встановити не можливо. А тому, докази того, що ОСОБА_1 є онукою ОСОБА_2 відсутні. У зв`язку з вказаними обставинами, вона звернулась до суду та просить задовольнити заявлені вимоги.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву про розгляд без її участі, просила суд задовольнити заявлені вимоги.
Представник заінтересованої особи Сербинівської сільської ради Гребінківського району Полтавської області в судове засідання не з`явився, надали суду заяву, в якій проти завлених вимог не заперечують, просять розглянути справ без участі їх представника.
Суд за наслідком судового розгляду прийшов таких висновків.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 , про що зроблено відповідний актовий запис № 66, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим 01.03.2019 Гребінківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області /а.с.12/.
У свідоцтві про народження виданому 19.05.1971 Першотравневою сільською радою Гребінківського району Полтавської області серія І - НОМЕР_2 , прізвище народженої ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 та її батьків ОСОБА_5 ОСОБА_6 у відповідних графах документу прописані не чітко /а.с.5/. 26.08.1989 між ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 було укладено шлюб, після реєстрації якого вона змінила прізвище на ОСОБА_8 , що підтверджено свідоцтвом про укладення шлюбу, виданим 26.08.1989 Білогородською сільською радою Києво - Святошинського району Київської області, про що зроблено відповідний актовий запис №65 /а.с.8/.
В шлюбі між ОСОБА_7 та ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дочка ОСОБА_1 про що зроблено відповідний актовий запис №80 та 27.07.1990 Білогородською сільською радою Києво - Святошинського району Київської області видано свідоцтво про народження /а.с. 9/.
З інформації зазначеної у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища вбачається, що відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Черкаси Черкаського міського управління юстиції було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_11 про що зроблено відповідний актовий запис №921. Після реєстрації шлюбу прізвище заявниця змінила на ОСОБА_1 . Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 15.08.2012 шлюб було розірвано /а.с. 10/.
Згідно із свідоцтвом про шлюб серія НОМЕР_3 виданим 08.11.2016 Гребінківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області між громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_14 було зареєстровано шлюб, актовий запис №104, в результаті чого ОСОБА_1 змінила прізвище на ОСОБА_1 /а.с. 11/.
Із відповіді приватного нотаріуса Гребінківського районного нотаріального округу № /02-14 від 11.10.2019 вбачається, що відповідно до матеріалів спадкової справи заяву про прийняття спадщини на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 подала онука - ОСОБА_1 , а також прийняв спадщину онук ОСОБА_15 , шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. Відмовилися від прийняття спадщини ОСОБА_16 та ОСОБА_17 про інших спадкоємців, які б могли прийняти спадщину чи відмовитися від неї не відомо. З поданих нотаріусу документів було встановлено що, у свідоцтві про народження ОСОБА_3 , матері ОСОБА_1 через допущені виправлення прізвище встановити не можливо. А тому, докази того, що ОСОБА_1 є онукою ОСОБА_2 . відсутні, а тому відсутні правові підстави для вчинення нотаріальних дій та роз`яснено право звернення до суду для встановлення відповідного факту /а.с.13/.
Відповідно до ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до ст.1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
За правилами ч. ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно зі ст.1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
Відповідно до п. 4.2 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану, повний витяг з реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.
Встановлення факту родинних відносин між фізичними особами має для заявниці значення для вирішення питання щодо належного оформлення спадкового майна.
Отже, дослідивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку про наявність підстав для встановлення факту родинних відносин між спадкодавцем ОСОБА_2 і спадкоємцем ОСОБА_1 як баби та онуки.
На підставі викладеного, керуючись п. 4.2 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, ст.ст.1258, 1262, 1268 ЦК України, ст.ст. 258-259, 263-265, 268, 273, 293, 315, 352, 354, 355, п.15 п/п 15.5 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України,
УХВАЛИВ:
заяву про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами - задовольнити.
Встановити факт того, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Білогородка Києво - Святошинського району Київської області, є онукою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Гребінківський районний суд Полтавської області у строки, встановлені статтею 354 ЦПК України.
Інформацію стосовно справи, що розглядається, можна отримати за адресою: АДРЕСА_1 , та на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud1605.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт серія НОМЕР_5 , адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_6 .
Заінтересована особа: Сербинівська сільська рада Гребінківського району Полтавської області, ЄДРПОУ 13956438, адреса: вул. Козацька 2Б с. Сербинівка Гребінківського району Полтавської області, 37433, тел. (05359) 9-62-15.
Складення повного тексту рішення 13.11.2019.
Суддя В. Шевченко
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2019 |
Оприлюднено | 14.11.2019 |
Номер документу | 85594600 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Шевченко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні