Справа № 454/1089/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2019 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Веремчук О. А. ,
за участю секретаря Баран О.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування-,
в с т а н о в и в:
позивач ОСОБА_1 звернулась в суд до Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування з наступних підстав:
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивача ОСОБА_2 . Після смерті якого залишилося спадкове майно, а саме земельна ділянка площею 2,6547 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4624885900:12:000:0137.
Заповіту чоловік не склав, а спадкоємцями майна є позивач, його дружина ОСОБА_1 .
Як спадкоємець вона звернулася у нотаріальну контору приватного нотаріуса Сокальського районного нотаріального округу Вус В.М. із заявою про прийняття спадщини, однак їй 07.02.2019 року було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну частку (пай), мотивуючи тим, що позивачем не надано документа про право власності на дану земельну ділянку на ім`я ОСОБА_2 ..
Чоловік позивача ОСОБА_2 , як і вона являлись членами фермерського господарства Прохорович С.М. .
Так, згідно розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації №609 від 03.12.2008 року надано дозвіл на складання проектів землустрою щодо відведення земельних ділянок голові та членам фермерського господарства Прохоровича Сергія Миколайовича , де вказано, дати дозвіл ОСОБА_2 на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власність в розмірі земельної частки (паю) по Рекленецькій сільській раді за рахунок земель фермерського господарств; Прохоровича Сергія Миколайовича .
Згідно розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації №50 від 09.02.2010 року затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва громадянам на території Рекленецької сільської ради Сокальського району, а також в п.2 даного розпорядження вказано, видати громадянам державні акти на право власності на землю в розмірі земельних часток (паїв) по Рекленецькій сільській раді для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель фермерського господарства Прохоровича Сергія Миколайовича , а саме ОСОБА_2 , загальною площею 2,6547 га, з них ріллі - 2,6547 га.
У зв`язку з тим, що після даного розпорядження органами державної влади та місцевого самоврядування виготовлялись документи (державні акти) на право власності, та чоловік позивача захворів, та помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і не встиг отримати державного акту на дану земельну ділянку. Інші члени фермерського господарства отримали державні акти.
Великомостівська об`єднана територіальна громада Сокальського району Львівської області утворена 29 жовтня 2017 року, тому відповідно припинено повноваження органів місцевого самоврядування (Бутинської, Двірцівської, Рекленецької сільських рад), сільського голови (Бутинської, Двірцівської, Рекленецької) територіальних громад, що обєдналися, а з цього моменту набули повноважень Великомостівська міська рада та Великомостівський міський голова, як керівні органи територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного обєднання.
Згідно довідки №1248 від 04.08.2017 року, яка видана виконкомом Рекленецької сільської ради ОСОБА_1 , про те, що згідно рішення Рекленецької сільської ради №53 від 04.02.2003 року в АДРЕСА_1 перейменована на АДРЕСА_1 (копія довідки додається).
Згідно витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 20.02.2019 року становить 47968,02 грн..
Позивачем не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не прибула однак подала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить задоволити.
В судове засідання представник Великомостівської міської ради не прибув, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, та те що позовні вимоги визнає та просить задоволити.
Дослідивши письмові матеріали справи суд приходить до висновку, що позов слід задоволити з наступних підстав:
Відповідно до ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельну ділянку, зокрема, на підставі прийняття спадщини.
Згідно п.1 ст. 16 ЦК України, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно до свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року про що зроблено відповідний актовий запис №26 та вида свідоцтво серії НОМЕР_1 .
Відповідно до розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації №609 від 03.12.2008 року надано дозвіл на складання проектів землустрою щодо відведення земельних ділянок голові та членам фермерського господарства Прохоровича Сергія Миколайовича , де вказано, дати дозвіл ОСОБА_2 на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власність в розмірі земельної частки (паю) по Рекленецькій сільській раді за рахунок земель фермерського господарств; Прохоровича Сергія Миколайовича .
Згідно розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації №50 від 09.02.2010 року затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва громадянам на території Рекленецької сільської ради Сокальського району, а також в п.2 даного розпорядження вказано, видати громадянам державні акти на право власності на землю в розмірі земельних часток (паїв) по Рекленецькій сільській раді для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель фермерського господарства Прохоровича Сергія Миколайовича , а саме ОСОБА_2 , загальною площею 2,6547 га, з них ріллі - 2,6547 га.
Згідно довідки №1248 від 04.08.2017 року, яка видана виконкомом Рекленецької сільської ради ОСОБА_1 , про те, що згідно рішення Рекленецької сільської ради №53 від 04.02.2003 року в АДРЕСА_1 перейменована на АДРЕСА_1 (копія довідки додається).
Згідно витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 20.02.2019 року становить 47968,02 грн.
На підставі вище наведеного суд приходить до висновку, що позов слід задоволити та визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на середню земельну частку (пай) розміром 2,6547 гектара із земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 4624885900:12:000:0137 і розташована на території Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області.
На підставівикладеного, керуючисьст.ст. 12, 76 - 81, 223, 258, 259, 264 - 265, 268, 280-284, 354, 355 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на середню земельну частку (пай) розміром 2,6547 гектара із земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки 4624885900:12:000:0137 і розташована на території Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського Апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Головуючий: О. А. Веремчук
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2019 |
Оприлюднено | 14.11.2019 |
Номер документу | 85614908 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Веремчук О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні