УХВАЛА
14 листопада 2019 року
м. Київ
Справа № 916/2558/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Колос І.Б. - (головуючий), Бенедисюка І.М., Булгакової І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 )
на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.10.2019
у справі № 916/2258/18
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Україна" (далі - ТОВ "Україна")
до акціонерного товариства "Імексбанк" (далі - АТ "Імексбанк"),
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Техно-комплекс-люкс",
приватне акціонерне товариство "Футбольний клуб "Чорноморець",
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб,
про припинення правовідносин та визнання іпотеки припиненою,
ВСТАНОВИВ:
24.10.2019 (згідно з відміткою штампу Південно-західного апеляційного господарського суду на першій сторінці касаційної скарги) ОСОБА_1 звернувся до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.10.2019 у справі № 916/2258/18.
У зв`язку з перебуванням судді Селіваненка В.П. на лікарняному склад судової колегії Касаційного господарського суду змінився, що підтверджується витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 12.11.2019, який наявний в матеріалах справи.
До Касаційного господарського суду від АТ "Імексбанк" 08.11.2019 надійшло заперечення проти відкриття касаційного провадження у справі № 916/2558/18, в якому просить відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.10.2019. Заперечення мотивовано тим, що скаржником оскаржується ухвала про відмову у заміні сторони правонаступником, яка відповідно до приписів пункту 3 частини першої статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) не підлягає касаційному оскарженню.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 293 ГПК України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
За змістом положень статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Аналогічне положення закріплено і у частині першій статті 17 ГПК України, яким передбачено, що учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Згідно з приписами частини першої статті 304 ГПК України ухвали судів апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених пунктом 3 частини першої статті 287 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 287 ГПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати касаційну скаргу на ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті або закриття апеляційного провадження, про повернення апеляційної скарги, про зупинення провадження, щодо забезпечення позову, заміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, про відмову ухвалити додаткове рішення, про роз`яснення рішення чи відмову у роз`ясненні рішення, про внесення або відмову у внесенні виправлень у рішення, про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову у відкритті провадження за нововиявленими або виключними обставинами, про заміну сторони у справі, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремі ухвали.
Таким чином, статтею 287 ГПК України визначено вичерпний перелік ухвал суду апеляційної інстанції, які можуть бути оскаржені у касаційному порядку, серед яких, зокрема передбачено й оскарження ухвали суду про заміну сторони у справі.
У поданій касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.10.2019, якою відмовлено у задоволенні заяви про заміну сторони у справі його правонаступником.
З урахуванням наведеного суд касаційної інстанції дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.10.2019 зі справи № 916/2558/18, оскільки ухвала суду апеляційної інстанції про відмову у заміні сторони у справі не підлягає касаційному оскарженню.
Керуючись статтею 234, пунктом 3 частини першої статті 287, статтею 293 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Південно-західного апеляційного господарського суду від 04.10.2019 у справі № 916/2558//18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Колос
Суддя І. Бенедисюк
Суддя І. Булгакова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 14.11.2019 |
Номер документу | 85617622 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Колос І.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні