Справа № 576/2443/19
Провадження № 2/576/681/19
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
14 листопада 2019 року м. Глухів
Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Мазур С.А., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
до відповідача:
Уланівської сільської ради Глухівського району Сумської області, вул. Успенська, буд. 40, с. Уланове, Глухівський район, Сумська область, 41422, код ЄДРПОУ 04389070
Третя особа: Головне управління Держгеокадастру у Сумській області, вул. Петропавлівська, буд. 108, м. Суми, п.і. 40021, код ЄДРПОУ 39765885
-про визнання права в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
13 листопада 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Уланівської сільської ради Глухівського району Сумської області про визнання права в порядку спадкування, обґрунтовуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його тітка ОСОБА_2 . Після смерті тітки ним було прийнято спадщину, оскільки на протязі шести місяців після відкриття спадщини вступив в управління та володіння спадковим майном, користувався присадибною земельною ділянкою та житловим будинком, але юридично не оформив. Заповіт від імені ОСОБА_2 не посвідчувався. Інших спадкоємців немає. Спадкове майно ОСОБА_2 складається із земельної частки в розмірі 7,28 умовних кадастрових гектара, розташованої на території Уланівської сільської ради, отриманої нею на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 , зареєстрованому у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) по САПТЗТ Восход під № 443 від 17.02.1997, виданого на підставі розпорядження голови Глухівської районної державної адміністрації від 16.01.1997 № 8. Зазначений сертифікат тітка отримала на руки, але на даний час Сертифікат не зберігся. З метою отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, він звернувся до приватного нотаріуса Глухівського районного нотаріального округу, але постановою нотаріуса від 15.08.2019 йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлої ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю оригіналу правовстановлюючого документа. Тому і змушений звернутися до суду з даним позовом, щоб реалізувати своє право на спадкове майно.
Враховуючи, що справа стосується спору щодо спадкування та значення справи для сторін, її категорію та складність, обсяг та характер доказів по справі, суд вважає за необхідне розглядати справу в порядку загального позовного провадження.
Справа підсудна Глухівському міськрайонному суду Сумської області, підстави для відмови в її прийнятті - відсутні.
При пред`явленні позову дотримано вимоги статей 175, 177 ЦПК України, а позовна заява підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Керуючись статтями 30, 34, 187, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи здійснювати одноособово за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання у приміщенні Глухівського міськрайонного суду Сумської області на 09 годину 00 хвилин 28 листопада 2019 року.
У підготовче засідання викликати сторони.
Відповідач має право у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження подати відзив, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини четвертої статті 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої статті 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасникам справи до початку підготовчого судового засідання подати всі наявні у них докази.
Учасникам справи письмові докази по справі подавати в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях (для долучення до матеріалів справи) у порядку, визначеному ст. 95 ЦПК України . При цьому органам державної влади України, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям та їх об`єднанням усіх форм власності копії письмових доказів оформити відповідно до вимог п.5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 »Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації» затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003.
При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати оригінал та копію довіреності або ордер, виданий відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність , а також документ, що посвідчує особу; у разі явки керівника організації або члена виконавчого органу - належним чином завірену копію наказу про призначення на посаду, документ, що посвідчує особу (паспорт), та установчі документи.
Звернути увагу учасників справи на те, що у випадку невиконання учасником справи його обов`язків, суд відповідно до частини третьої статті 43 ЦПК України застосовує заходи процесуального примусу до такого учасника справи.
Третя особа має право протягом п`яти календарних днів з дня отримання даної ухвали подати суду письмові пояснення на позов та протягом п`яти календарних днів з дня отримання відзиву письмові пояснення на відзив.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://gl.su.court.gov.ua.
Копію ухвали та копії позовної заяви з додатками направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу в частині визначення підсудності може бути подана до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд Сумської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя С.А. Мазур
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 15.11.2019 |
Номер документу | 85617763 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Мазур С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні