Справа № 399/739/18
Провадження № 2-з/399/4/19
УХВАЛА
13 листопада 2019 року селище Онуфріївка
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Лях М.М., за участі секретаря судового засідання Гриценко Т.М. розглянувши заяву адвоката Козлової Тетяни Михайлівни, яка представляє інтереси позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, в якій просила визначити їй додатковий строк три місяці для прийняття спадщини після ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
11 листопада 2019 року по вказаній цивільній справі відкрито провадження.
12 листопада 2019 року представник позивача адвокат Козлова Т.М. звернулась до суду з заявою про забезпечення позову в якій просили накласти заборону на вчинення нотаріального оформлення будь-яких угод, в тому числі оформлення спадщини на майно, що є спадковим, яке залишилось після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а саме: земельної ділянки площею 5, 3713 га, кадастровий номер 3524681300:02:000:0107, що розташована на території Деріївської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області та належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та будинку, загальною площею 48,1 кв.м, що розташований в АДРЕСА_1 . Крім того, просила накласти арешт в зазначене спадкове майно.
Свою заяву мотивувала тим, що відповідач по справі, померлий у 2015 році ОСОБА_3 , який був зятем померлої ОСОБА_2 , за життя подав заяву про прийняття спадщини після її смерті, мотивуючи тим, що останні п"ять років проживав разом з нею. Цей факт вважає надуманим. Для перевірки просила витребувати спадкові справи після померлих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та допитати в судовому засіданні свідків. З метою запобігання прийняття спадщини спадкоємцями ОСОБА_3 просила задовольнити заявлене клопотання в повному обсязі.
Вивчивши матеріали цивільної справи суд вважає, що дана заява підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до предявлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п. 1-2 ч.1, ч. 2 ст 150 ЦП К України позов забезпечується накладенням арешту на майно та забороною вчиняти певні дії. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, повинен з`ясувати причини, з яких потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обгрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Оскільки позивачем не доведено наявності підстав, які б вказували на можливість невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду, суд не вбачає підстав для вжиття заходів забезпечення позову в частині накладення арешту на земельну ділянку площею 5,3713 га, кадастровий номер 3524681300:02:000:0107, що розташована на території Деріївської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області та будинок загальною площею 48,1 кв.м, що розташований АДРЕСА_1 та належали померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Також у поданій до суду заяві позивач просить накласти заборону на вчинення нотаріального оформлення будь-яких угод, в тому числі оформлення спадщини на майно, що є спадковим, яке залишилось після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
З врахуванням вищезазначеного суд приходить до висновку про часткове задоволення заяви, а саме, суд вважає, що заява позивача підлягає задоволенню в частині заборони вчинення нотаріального оформлення будь-яких угод, в тому числі оформлення спадщини на майно, що є спадковим, яке залишилось після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , оскільки між сторонами дійсно виник спір і саме такий спосіб забезпечення позову відповідатиме принципу дотримання балансу інтересів сторін.
Керуючись ст. ст. 149, 150, 153 ЦПК України, суд, -
постановив:
Заяву адвоката Козлової Тетяни Михайлівни, яка представляє інтереси позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.
Вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони вчиняти нотаріальні дії щодо спадкового майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Деріївка Онуфріївського району Кіровоградської області, до вирішення справи по суті.
В решті заявлених вимог відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Кропивницького апеляційного суду протягом 15-ти днів з дня винесення ухвали.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя М.М. Лях
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2019 |
Оприлюднено | 15.11.2019 |
Номер документу | 85625622 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні