Справа № 401/2801/19 ;
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" листопада 2019 р. Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі : головуючого - судді Гармаш Т.І., при секретарі - Липко О.А, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Світловодську за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Федірківської сільської ради Світловодського району, про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом до Федірківської сільської ради Світловодського району, про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 , померла її мати ОСОБА_2 . Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Федірківської сільської ради Світловодського району. Позивач не зверталась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв`язку з тим, що не була обізнана у законодавстві, крім того вона є єдиним спадкоємцем після матері в порядку спадкування за законом першої черги.
Представник позивача та позивач в судове засідання не з`явились Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без участі позивача та його представника. Позовні вимоги просить задовольнити. (а.с.25).
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином у відповідності до ст. 128 ЦПК України. Причини неявки суду не повідомив. Не надав відзив на позовну заяву у строк, вказаний в ухвалі про відкриття провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 191 ЦПК у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Згідно ч.1 ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
З огляду на викладене, суд ухвалив розгляд справи здійснювати у заочному порядку.
Враховуючи викладене та дослідивши матеріали справи суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ч. 3, ст. 1272 ЦК, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини
Для прийняття спадщини ( ч.1, ст. 1270 ЦК України) встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини, згідно ч. 2, ст. 1220 ЦК України є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою, тому часом відкриття спадщини після ОСОБА_2 , є день її смерті, а саме ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що в складено відповідний актовий запис № 3, від 20.10.2015 року. ( а.с.6).
Тобто, позивач повинен був подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини у строк до 18.04.2016 року, що нею не було зроблено.
Відповідно до копії свідоцтва про народження, батьками позивача ОСОБА_3 є ОСОБА_2 та ОСОБА_4 . (а.с.7).
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, сформованого 10.09.2019, вбачається, що після реєстрації шлюбу між позивачем ОСОБА_3 та ОСОБА_5 19.10.2011 року ОСОБА_3 присвоєно прізвище ОСОБА_3 (а.с.8).
Із копії інформаційної довідки зі Спадкового реєстру, сформованої 25.10.2019 року, вбачається, що приватним нотаріусом здійснюються дії з підготовки до видачі свідоцтва про право на спадщину після померлої ОСОБА_2 . (а.с.26).
Відповідно до довідки, виданої Федірківською сільською радою 12.10.2017 року, у житловому будинку по АДРЕСА_1 , який числився за померлою ОСОБА_2 , за період з 18.10.2015 року по 18.04.2016 року ніхто не проживав. ( а.с. 9).
В позовній заяві позивач посилається на те, що вона не звернулась вчасно до нотаріальної контори у зв`язку з тим, що вона є єдиним спадкоємцем в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 та фактично вона вступила в користування та управління спадковим майном.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування, зазначено, що суди вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, повинні досліджувати поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Таким чином, суд вважає, що вимога позивача є законною, вона пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини із поважних причин, за об`єктивних обставин, які нею зазначались, вона не реалізувала своє право на подачу заяви про прийняття спадщини з поважних причин, тому її вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати суд покладає на позивача, які нею сплачені при поданні позовної заяви.
На підставі викладеного та ст.ст.1261, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 81, 141, 263 - 265 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 достатній для подання заяви про прийняття спадщини додатковий строк - три місяці з моменту набрання рішенням законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Відомості про сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий 17 липня 2002 року Дзержинським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області, місце проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 .
Відповідач: Федірківська сільська рада, адреса: с.Федірки Світловодського району, код ЄДРПОУ 04364392.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду : Т.І.Гармаш
Суд | Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2019 |
Оприлюднено | 15.11.2019 |
Номер документу | 85625639 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Гармаш Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні